Список новин
Ярмарок футзалу
08.10.2021

Бій фаворитів на старті Ярмарку футзалу завершився на користь «Фенікса»

Зустріч у віковій категорії U17 Ярмарку футзалу, на яку всі очікували, відбулася вже у перший день турніру. «Фенікс» і «Любарт» зіграли матч, значення якого у боротьбі за «золото» важко переоцінити. Причому попередні очні поєдинки цих команд відбувалися також у рамках Ярмарку футзалу. Один з таких двобоїв 6 жовтня 2019-го приніс нам єдину поки що перемогу в одному з найвідоміших українських футзальних турнірів.

Якщо для господарів майданчика гра з харків’янами була першою на Ярмарку футзалу, то «фіолетові» свою першу зустріч відіграли кількома годинами раніше, обігравши з рахунком 8:3 луцький «Форвард», фактично третю команду «Любарта».

Матч розпочався під диктування господарів, які фізично перевершували суперників й прагнули з перших хвилин скористатися цією перевагою. Харківська команда, наче очікуючи стартового натиску, осіла на своїй половині поля, прагнучи не дати гравцям «Любарта» пробивати по воротах. Намагаючись виграти у боротьбі, обидві команди діяли жорстко, часто порушуючи правила. Вже на другій хвилині жовту картку за небезпечний підкат отримав «стовп» харків’ян Максим Долгуля. До четвертої хвилини «Фенікс» заробив цілих чотири фоли, отже кожний наступний карався би десятиметровим ударом. Як це може змінити хід матчу, підопічні Сергія Гриценка та Юрія Ващенка засвоїли у заключній грі нещодавнього Суперкубку України проти львівського КІВС Футзал.

В якийсь момент судді, вочевидь, втратили контроль над грою, пропускаючи небезпечні підкати з обох сторін, що відчутно підвищило градус гри. Одне з порушень господарів призвело до фірмового розіграшу штрафного «Феніксом». Утім, вийшло не так, як планувалося, команда, здавалося, загубила м’яч, але перехоплення Ходацьким завершилося прострільною передачею Івана Конькова на Максима Долгулю, й останній у касання замкнув дальню штангу, зробивши рахунок 1:0.

До перерви у «Любарта» був шанс зрівняти рахунок, але «стовп» луцької команди, який розвернувся на 6-метровій позначці, пробив повз ворота. На останніх секундах тайму міг відзначитися Данило Болдижев, який небезпечно пробив із лівого флангу, утім, його удар пройшов у лічених сантиметрах від дальньої штанги.

Після перерви гра пожвавилася ще більше. До планів господарів не входив програш у стартовому матчі домашнього турніру, утім, «Фенікс» надто втомився від других місць, отже мотивації та самовідданості не бракувало. Вихід Микити Боднаря сам на сам в останній момент перервав небезпечним підкатом воротар «Любарта». У зустрічній атаці свої вміння довелося демонструвати Вові Лазебі, який перервав небезпечний простріл. Захист «фіолетових» почав збоїти, й Лазебі довелося виручати команду раз у раз.

Відкрита гра з великою кількістю атак з обох боків приносила відчутне задоволення уболівальникам на трибунах, як місцевим любителям спорту, що підтримували рідну команду, так і десанту з Харкова із футзалістів 2013 року народження та їхніх батьків. Забійний момент не реалізував Іван Коньков, не влучивши у порожні ворота після ідеальної передачі Данили Ходацького. Контратаку «Любарта» перервав Вова Лазеба, вчасно відбивши м’яч на трибуни. Після потужного удару Данили Болдижева, який було відбито воротарем «Люберта», м’яч потрапив у руку захисника, але суддя не побачив у цій ситуації приводу для пенальті.

У черговій атаці Микиту Боднаря, який проривався до воріт, спочатку притримали руками, а потім вдарили по ногах ззаду, але він зумів врешті віддати пас на Болдижева, однак воротар «Любарта» врятував свою команду від неминучого голу.

Відверто слабке суддівство цієї зустрічі призвело до того, що гра загострилася до краю, ризикуючи остаточно вийти з-під контрою арбітрів. За дві хвилини до завершення зустрічі чергову контратаку «Фенікса» захисник «Любарта» перервав неспортивним фолом, ледь не розірвавши футболку на Ходацькому, але той холоднокровно дограв епізод, фактично створивши гольовий момент, який призвів до другого забитого м’яча.

Домігшися більш-менш комфортної переваги, «Фенікс» не закрився в обороні, намагаючися зустрічати лучан якомога далі від власних воріт. До часу це успішно виходило, хоча один гол господарям усе ж вдалося відквитати. Але більшого «Люберту» досягти не вдалося.

«Фенікс» записав на свій рахунок перемогу над одним із головних фаворитів турніру, й після першого ігрового дня лідирує у віковий категорії U17 Ярмарку футзалу.