Кубок України
15.05.2023

Харківське "дербі" не на користь "Фенікса"

Дебютний поєдинок "фіолетових" на розіграші Кубка України залишив змішані враження. З одного боку, нищівна поразка від дебютанта подібних турнірів МСК Харків, до того ж в слобожанському дербі, вочевидь не входила до планів “Фенікса”. Так, команда була знекровлена втратами декількох ключових гравців, які не змогли взяти участь в турнірі. Залишившись без Євсюкова, Солдатенка, Шевченка та Безрука, “Фенікс” не мав навіть двох повноцінних четвірок: до п’яти польових харків’ян та двох воротарів доєдналися двоє друзів з Хмельницького - Бевз та Власов, але вдев’ятьох претендувати на щось серйозне в турнірі національного масштабу дуже важко. Проте навіть в таких умовах і попри фінальний рахунок, характер та мотивація хлопців в цьому матчі залишили в серцях вболівальників надію щодо кращого перебігу наступних зустрічей.

МСК Харків - суперник для нас новий, але майже всі його гравці добре знайомі по виступах в інших ДЮСШ Харкова та області. Фактично, сьогоднішній суперник -  збірна гравців області, в якій представлені вихованці валківської ДЮСШ, ДЮСШ “Волна”, "Першої столиці", ДЮСШ-11 та інших команд. Клуб - проект муніципальний, тому і якість підготовки наразі у "містян" якісно значно вища.

Долю гри було вирішено вже в першому таймі, який “Фенікс” програв з рахунком 0:4. Каталізатором подій стала подвійна помилка Нікіти Боднара, який спочатку втратив м’яча в центрі поля, а потім не зорієнтувався в ситуації, коли в нього відлетів м’яч від стійки, та залетів у ворота Лазеби. А ще за хвилину помилка Дмитра Власова, який не втримав в штрафній Владислава Поволоцького, призвела до другого пропущеного голу.

Примітно, що за якістю гри “Фенікс” поступався супернику лише в плані "фізики", але реалізація власних можливостей була незадовільною. Один з найкращих моментів втратив Данила Ходацький, який з лінії штрафного майданчику не зумів переграти голкіпера Богдана Мещерякова. Наприкінці тайму капітан МСК Харків зробив дубль, забивши після розіграшу штрафного удару. А четвертий м’яч влетів у ворота Лазеби після точного удару Данили Завади.

В другому таймі також точилася рівна боротьба, в якій обидві команди перейшли на гру з п’ятим польовим. На перших хвилинах Данило Болдижев не зміг врятувати команду після дальнього удару Кирила Братенка. Натомість “Фенікс” мав декілька моментів, щоб забити “гол престижу”, серед яких запам’яталися сольний прохід Болдижева, а також постріл Боднаря, який дивом відбив голкіпер суперників. "Містяни" також мали кілька нагод, зокрема з лінії воріт м’яч довелося відбивати Данилові Бевзу. Гравці “Феніксу” не опускали руки та грали досить впевнено і натхненно, нібито замість 0:5 на табло були нулі. І хоча кінцевий рахунок залишився без змін, проте футзалістам “Феніксу” немає в чому дорікнути: вони викладалися на повну та залишили на полі всі сили, що в них були.

Але далі буде складніше: і не тільки в плані суперників. Витримати дві гри в день за такого кадрового дефіциту буде вкрай важко. Як "Фенікс" впорається з цим побачимо вже завтра, коли "фіолетові" зіграють з "Олімпією-Дніпро" та "Ураганом".