Кубок України
11.01.2022

«Фенікс» - у півфіналі Кубку України U17

Після вчорашнього матчу з господарями майданчика, хоча й виграного, але невдалого з огляду на гру, у «Фенікса» було пів дня для роботи над помилками. Й сьогоднішнє протистояння з львівським ФК «Копа», який лідирував у нашій групі після першого туру, показало, що робота ця була успішною.

«Фенікс» здивував, розпочавши другою четвіркою, яка традиційно складалася з Болдижева, Боднаря, Євсюкова та Безрука. Місце на воротах «Фенікса» зайняв Лазеба. ж Основною ж зміною у складі «Копи» стала відсутність капітана команди Юліана Вишинського, видаленого під час вчорашньої гри.

Команди ніколи раніше не зустрічалися одна з одною, отже не варто було навіть припускати, як проходитиме матч. З одного боку, «Копа» закінчила гру першого туру з рахунком 16:5, а «Фенікс» виграв у більш упертій боротьбі 12:10. З іншого, клас суперників також міг бути різним, адже, за словами коментатора Артема Терентьєва, чернігівська «Юність», яку харків'яни важко здолали напередодні, входила до числа фаворитів турніру. Та у будь-якому випадку, очна зустріч команд, що набрали по три очки у першому турі, мала визначити, чиї претензії на вихід до півфіналу серйозніші.

Обидва колективи розпочати матч обережно, наче придивляючись один до одного. У «Фенікса» впадала в очі велика кількість невимушених втрат, обрізок та невдалих ударів, особливо у першої четвірки. Лазебі доводилося не раз вступати до гри; найнебезпечніший момент створив Александер, який двічі пробивав по воротах харків’ян. Друга четвірка контролювала м’яч упевненіше, та саме вона пропустила перший гол: у контратаку побіг Михаленич й перекинув Лазебу. На щастя, «Феніксу» вдалося відігратися блискавично: не минуло й тридцяти секунд, як сильний простріл Болдижева замкнув на дальній штанзі Боднар.

Після обміну забитими м’ячами гра ненадовго пожвавилася. Небезпечно пробивали у штрафний гравці «Копи», утім м’яч пройшов повз дальню штангу. Ще в одному моменті небезпечний простріл ніхто не замкнув у штрафній Лазеби. Два моменти мав Іван Коньков, але Дмитро Мигаль на «стрічці» зіграв упевнено. Після зміни четвірок стовідсотковий момент був у Безрука, який залишився забутим «на п’ятачку», та він пробив із розвороту неточно. Два сильні удари завдав Болиджев, Мигаль зіграв понад усяку похвалу. Нарешті активність «Фенікса» втілилася у забитий м’яч: Демид Євсюков шикарно пройшов по центру, обіграв двох захисників й точно пробив у дев’ятку, зробивши рахунок 2:1 на рахунок «Фенікса».

Тренер «Копи» взяв хвилинну перерву, після чого галицька команда перейшла до позиційного нападу. У «Фенікса» ж відбулися зміни складу четвірок: уперше на паркет вийшов Замула, замінивши Конькова. Утім, до кінця першого тайму великої кількості моментів команди не створили. Найбільш небезпечним був розіграш вільного удару у виконанні “Фенікса”, але Максим Долгуля, який вийшов на поле спеціально для цього стандарту, пробив повз ворота.

На другий тайм тренери «Фенікса» випустили той самий склад, що й у перший половині зустрічі, залишивши у рамці воріт Володимира Лазебу. Харківська команда трохи уповільнилась, маючи на думці другий сьогоднішній матч, не особливо форсуючи події в атаці, але надійно відігруючи в обороні. Кілька хвилин «Копа» не могла створити жодного повноцінного моменту, обмежуючись дальніми ударами, що не становили небезпеки для Лазеби. Витримавши паузу, «Фенікс» зумів підловити суперника на контратаці: на правому фланзі Демид Євсюков поборовся й відібрав м’яч, спрямувавши його на протилежний фланг, де Микиті Боднарю залишалося лише пробити повз воротаря. «Фіолетові» відчули слабину в обороні «Копи» й могли робити рахунок ще крупнішим. Боднар «відшкодував борг» Євсюкову, віддавши аналогічний пас із флангу, але Демид зльоту пробив вище воріт. Боднар і Безрук вийшли удвох на одного захисника львівської команди, але удар Безрука відбив воротар. Побачивши розгубленість своїх підопічних, тренер «Копи» грамотно взяв хвилинну перерву, аби скоригувати гру своєї команди.

Після тайм-ауту на поле вийшов Максим Долгуля, замінивши у першій четвірці Михайла Солдатенка. Вбивчий момент втратив Артем Шевченко, не перехопивши м’яч після пасу Ходацького. «Копа» створювала моменти, але вони швидше виглядали як випадкові, а не виважені комбінації. Найбільш небезпечний епізод створив Прус, який бив головою після діагонального навісу через усе поле. Але натомісць «Копа» пропустила. Максим Долгуля чудово прибрав захисника на правому фланзі й прострелив на дальню штангу, Артем Шевченко був точним.

За рахунку 4:1 «Копа» не припинила атакувати, до останнього прагнучи бодай зрівняти рахунок у матчі. Небезпечний штрафний завершився невлучним ударом Пруса. У «Фенікса» у ці хвилини виділявся Болдижев: він спочатку сильно пробив у ближній кут (воротар виручив), потім спробував забити «черпачком», а далі створив момент для Олександра Безрука. Втратив свій момент Артем Шевченко, який не замкнув класну передачу Данили Ходацького. Та вже за хвилину «стовп» «Фенікса» виправився, перехопив передачу захисників «Копи» й, обігравши воротаря, оформив дубль. На останні хвилини на поле вийшли Солдатенко, Коньков та Хрипчук й упевнено довели матч до перемоги, утримавши рахунок 5:1.

Цей результат разом з перемогою «Юності» над ДЮСШ Новий Буг гарантувала нашій команді вихід до півфіналу Кубку України з першого місця. Наш суперник визначиться у матчі ДЮСШ Валки та ДЮСШ Кам’яні Потоки.