Чемпіонат України
24.12.2020

Справа честі

Втрата п’яти очок у двох вчорашніх матчах, а понад те сама гра команди болісно вдарила по самолюбству «фіолетових». Можна нарікати на безліч упущених стовідсоткових моментів у грі з «Кристалом», по воротах якого лише у першому таймі «Фенікс» завдав 22 удари, на два автоголи, на зраду «фарту» у післяматчевих пенальті, де ми б’ємо точно, а воротарі виручають. Будьмо відверті: якби не м’яч Конькова за лічені секунди до фінального свистка, «Фенікс» учора не отримав би жодного очка.

Результат цієї зустрічі настільки приголомшив команду, що у другому матчі дня з «Чорним морем» хлопці були абсолютно не схожі на себе. Як результат, замість звичного вже видовищного протистояння між одеситами та нашою командою глядачі побачили фактично одну команду.

Одне очко з шести – такий «врожай» чутливо вдарив по турнірних амбіціях харків’ян. Долили оливи до вогню й коментарі гравців ДЮСШ -Respect із Маневичів на адресу гравців «Фенікса», завдяки чому, впевнені, додатково мотивувати команду на завтрашній заключний матч туру з маневичанами не доведеться.

Головним завданням тренерського штабу у середу ввечері було відновити команду передовсім психологічно, аби два невдалих матчі не спричинили тривалого ігрового спаду. Й вечірні збори команди, на яких здебільшого лунали слова підтримки, принесли результат.

Хлопці розуміли: реабілітуватися за «чорну середу» можна лише перемогою над діючими Чемпіонами України. Причому перемогою в основний час, інакше відставання від киян виросло би вже до дев’яти очок. Але розуміти - одне, а обіграти команду, яка ще жодному не програвала в основний час , – совсім інше. Та відступати буле вже нікуди, хлопцям хотілося довести насамперед самим собі, що вчорашні втрати – швидше прикра помилка. А отже матч з лідером турніру став для них у своєму роді справою честі.

ДЮСШ-25 без втрат пройшла чорноморський тур, і в Івано-Франківську, хоча й довела дві зустрічі до серії післяматчевий пенальті, так само лідирує у турнірній таблиці. Передовсім, за рахунок фізично міцних та швидкісних гравців з потужним ударом, а також завдяки відмінній організації гри. Не могло бути й мови про гру у відкритий футбол. «Фенікс» повернувся до відпрацьованої на двох попередніх розіграшах Кубку України тактики гри від оборони. Це зумовило зміни у четвірках: тренери зробили упор на найшвидкісніших та найсильніших, передовсім, в оборонному плані. Треба було терпіти й чекати на свій шанс. Й терпіти довелось довго. Кияни завдали по наших воротах 72 удари! Абсолютний рекорд, або, точніше, - антирекорд, якщо виходити з цифр. Інша річ, що висока концентрація гравців обох наших четвірок, їхня дісциплінованість і дуже часто самовідданість не дозволяли супернику створювати біля воріт Лазеби нерозв’язуваних проблем. І це при тому, що наш кіпер відіграв сьогодні один із кращих своїх матчів. У тому, що з 28 ударів у ствір у воротах опинилися лише два м’ячі, – велика його заслуга.

«Фенікс» пробив по воротах лише вісімнадцять разів. Із них у ствір – дев’ять. Але, на наше щастя, саме у цьому такому важливому матчі реалізація у нас була на висоті.

Відбивши перші стартові натиски киян, хлопці почали поступово вибудовувати власну атакуючу гру. Й зробити це за умов пресингу було зовсім не просто. У цій ситуації багато залежало від грамотного розіграшу стандартів. Й на шостій хвилині зустрічі саме такий стандарт спрацював у розіграші аута. Коньков ввів з-за бокової, Шевченко пропустив, Болдижев п’яткою подовжив передачу на набігаючого Ходацького, й капітан «Фенікса» відкрив рахунок у матчі.

Забитий гол лише ледь зменшив напругу, тим більше, що вже за три хвилини Дмитро Суворов відновив статус-кво. Із нічийним рахунком команди пішли на перерву.

У другому таймі тиск київської команди не поменшав, але небезпечнішими стали хоча й поодинокі, та все ж досить перспективні контратаки “фіолетових”. На дев’ятій хвилині Дудін виграв двобій у Олександра Пастуха, промчав бровкою до воріт і віддав точну передачу на вбігаючого до штрафної Євсюкова, якого одразу ж збив Микита Червинський. Удар з «точки» Конькова був бездоганним. Так «Фенікс» знову повів у рахунку. Данііл Дудін - безперечно, один з головних героїв цієї зустрічі - міг збільшити рахунок у матчі вже за кілька хвилин після забитого Коньковим пенальті. Точніше, Данііл цей гол і забив, але зарахований він не був. Лазеба ввів м’яч на Безрука, той здорово у касання запустив Дудіна по флангу. Даня пробив, не зближуючись, й м’яч від перекладини вдарився у підлогу. Момент був настільки динамічний, що судді не змогли визначитися, опустився м’яч за лінію воріт чи ні. Вже після матчу повтор моменту з відеозапису, зробленого оператором «Фенікса» Юрієм Васильєвим, показав: гол був.

Фортуна відшкодувала нам «боржок», віддячивши разом хлопців за терпіння в обороні. Третій м’яч команди вийшов просто на диво. Ходацький виграв верхову боротьбу у Юрія Тукалевського, Безрук перевів м’яч на другий план, де Болдижев, який здорово обіграв Микиту Червинського, розіграв «стіночку» з Безруком й витончено забив третій гол.

За рахунку 3:1 кияни перейшли на гру з п’ятьма польовим, й їхній тиск на наші ворота посилився. За чотири хвилини до закінчення зустрічі він матеріалізувався у красивий гол, забитий капітаном ДЮСШ-25 Олександром Пастухом. Але, на щастя, цей м’яч став останнім у грі.

«Фенікс» здобув одну з найважливіших перемог у своїй історії, ставши першою командою нинішнього Чемпіонату України, що обіграла діючого Чемпіона України в основний час. Після матчу тренер киян Олександр Кривенда зауважив: «Переміг той, хто більше цього жадав». Й хлопці у фіолетових футболках точно знають, наскільки він правий.