Список новин
Кубок України
18.05.2023

Гра, якої могло не відбутися

Завершальний матч “Фенікса” на Кубку України проти одеського “Чорного моря” став єдиним в турі, який мав хоч якесь турнірне значення. Золотий та срібний призери чемпіонату вже визначилися, а за “бронзу” боролися “Чорне море” та рівненська ДЮСШ-4. Лише перемога одеської команди гарантувала їй призове місце. Для харків’ян ця гра нічого не вирішувала, проте не було сумнівів, що колектив викладатиметься на повну.

На жаль, як і напередодні, в спортивну складову зустрічі втрутилися неспортивні обставини. Майже вся харківська команда підхопила інфекцію, внаслідок чого Болдижев, Боднар та Братчук були змушені пропустити завершальний поєдинок. Така ж ситуація була й у "Чорного моря". Обидві команди, а також "Олміпія-Дніпро" більше боролися з вірусом, ніж із суперниками. І те, що харків'яни й одесити знайшли в собі сили вийти в такому стані на майданчик і показати водночас класну, динамічну та видовищну гру, - саме по собі дорогого коштує.

На щастя, до складу фіолетових повернувся Ходацький, тому у “Фенікса” був один польовий гравець на заміну. Для повноцінної боротьби за перемогу зазвичай такого кадрового дефіциту недостатньо, але футзал є футзал, і тому вболівальники з Харкова та Рівного сподівалися на диво. Додатковою мотивацією для гравців “Фенікса” був день народження тренера Сергія Гриценка, і гравці були сповнені бажанням подарувати йому гідний результат. Окрім цього, на трибунах був присутній тренер юнацької збірної України Ігор Москвічов, на якого, безумовно, хотіли справити враження футзалісти обох команд.

Першу половину тайму точилась досить рівна та некваплива боротьба. У “Чорного моря” шанси відзначитись мали Лагола та Гасяк, а у “Фенікса” запам’яталися удари Бевза та Власова. Чудовий момент втратив Запівахін, якого забули у власному штрафному захисники “Фенікса”, але Лазеба вчасно вийшов з воріт та завадив пробити. Проте за хвилину той же Запівахін відкрив рахунок, скориставшись помилкою Ходацького, який недбало обробив м’яч біля власних воріт. Андрієнко міг подвоїти перевагу одеситів після розіграшу кутового, але не влучив у ворота. У “Фенікса” двічі на вістрії атаки опинявся Власов, який спочатку в контратаці пробив повз дальню стійку, а потім, залишившись на самоті у штрафному після дотепного пасу Бевза, влучив у Белімова. Активний та гострий характер та мінімальна різниця в рахунку за підсумком першої половини гри дозволяли вболівальникам харків’ян сподіватися на позитивний розвиток подій в таймі другому.

На початку другої половини рахунок ледь не зрівнявся завдяки потужному удару Конькова після розіграшу кутового. Одесити відповіли ударом Андрієнка – повз ворота. Лагола обіграв на лінії штрафного Конькова, і без перешкод пробивав по воротах Лазеби, але не влучив в дальній кут. Запівахін в контратаці підступно бив повз голкіпера, проте Лазеба в шпагаті врятував команду від неминучого голу. Було помітно, що “Фенікс” тримається з останніх сил, а до фізичної втоми додалися декілька ударів по ногах, що отримав Іван Коньков. Коли залишалося грати близько п’яти хвилин, гравці “Фенікса” зуміли перевести гру на половину поля суперників. Найбільш помітним в атаці був Долгуля, який і розпочинав атаки партнерів, і неодноразово пробивав з далекої відстані, але Белімов грав надійно. На заключні три хвилини “Фенікс” пішов з п’ятим польовим — за відсутності Болдижева салатову манишку надягнув Ходацький. І хоча на останніх секундах небезпечно в штрафний майданчик увірвався Долгуля, але мінімальний рахунок 1:0 на користь одеситів так і не змінився.

Чи не вперше за десятки змагань "Фенікс" не потрапив до призової трійки команд, але за обставин, в яких команда живе та тренується, це цілком зрозуміло. Тож привітаємо Володимира Лазебу з титулом кращого гравця у складі "фіолетових" на цьому Кубку та будемо працювати далі, аби одного дня знову стати чеміонами.