Список новин
Кубок України
16.05.2023

Після довгої перерви

В другому матчі “Фенікса” на турнірі тренери зробили лише одну зміну у стартовому складі: місце в воротах замість Володимира Лазеби зайняв Ельдар Братчук. І беззаперечно саме його впевнена гра стала одним з найголовніших чинників перемоги.

Суперником харків’ян стала “Олімпія-Дніпро”, з якою “Фенікс” зустрічався, зокрема, у фіналі переможного розіграшу Кубка України у 2020 році. Цей матч, до речі, став останньою зустріччю колективів, бо протягом наступних трьох років підопічні Сергія Гриценка та Олександра Юзика між собою не грали.

Вже на першій хвилині непоганий шанс створив Болдижев, який пройшов по центру та віддав на Конькова, але той не переграв голкіпера. Також загрозу становили дальні постріли Болдижева та Ходацького, проте м’яч не йшов у ворота суперників. У відповідь Авраменко пробив зі штрафного в дальню дев’ятку – Братчук на місці. А в середині тайму “Олімпія-Дніпро” відкрила рахунок, як то кажуть, “на рівному місці”: елементарний пас з ауту від Мандура знайшов Чечета, якого залишив неприкритим Долгуля, і нападник закотив м’яча в порожні ворота. Майже одразу “Фенікс” мав відіграватися зусиллями “легіонерів” з Хмельницького, але спочатку Власов не переграв голкіпера, а на добиванні Бевз не влучив в порожні ворота. Ще за хвилину та ж двійка створила ще момент, проте Бевз знову не замкнув пас Власова. Водночас декілька небезпечних атак провели гравці “Олімпії-Дніпро”, але переграти Братчука вдруге не змогли.

Зрештою активність “Фенікса” далася взнаки, і харків’яни зрівняли рахунок в схожій до першого голу ситуації: передачу Конькова від бокової лінії замкнув головою Болдижев. За рахунку 1:1 обидві команди мали схожі моменти після швидких флангових проходів, але прострільні передачі не було кому завершити влучним ударом. Після тайм-ауту, який взяв Олександр Юзик, дніпряни запамʼяталися сильним ударом Авраменка, який трохи не влучив в дальній кут, а також моментом Давиденка, з яким вчасно зблизився голкіпер “Фенікса”.

На останніх хвилинах перерву взяв і Сергій Гриценко, даючи настанови підопічним перед розіграшем ауту, але удар Болдижева не містив небезпеки для Федаша. Перспективним виглядав пас Боднаря на дальню стійку, але Болдижева там не було. Проте капітан виправився за декілька секунд, забивши “гол у роздягальню” потужним пострілом з правого флангу, та вперше за матч та за весь турнір вивівши “Фенікс” вперед – 2:1.

Другий тайм прогнозовано розпочався з атак дніпровської команди, яка намагалася зрівняти рахунок. Давиденко обіграв Бевза на лінії штрафного майданчика, але Братчук виправив помилку. “Фенікс” відповів двома сильними ударами Болдижева з гри та після розіграшу кутового. Коньков міг забивати після пасу Долгулі, але суддя не помітив очевидного порушення з боку Мандора, який тримав за футболку Івана. Ідеальний момент мав Ходацький, залишившись сам на сам з Федашем, але недбало використав цю можливість. В ці хвилини “Фенікс” чи не вперше в зустрічі мав суттєву територіальну та ігрову перевагу. Після пасу Долгулі мав відзначатись Коньков, але пробив повз ворота.

В середині тайму Сергій Гриценко взяв перерву, щоб наголосити важливість використання власних моментів. Проте це не дуже допомогло: спочатку Ходацький зі вбивчої позиції пробив повз воріт, змушуючи партнерів по команді хапатись за голову, а потім не забив Коньков. Чудовий момент створив Болдижев, обігравши захист суперників і воротаря, і відпасувавши на Бевза, але той не пробив повз захисників. “Олімпія-Дніпро” відповіла ударом Давиденка, з яким впорався воротар “Фенікса”. Ледь не забив Авраменко, який обійшов всіх захисників харківської команди, але удар на добиванні заблокував Бевз. Ще за хвилину Авраменко і Давиденко знову пошили в дурні весь захист “Фенікса”, але останній помилився з передачею. Одразу після цього Давиденко виходив сам на сам з Братчуком, проте голкіпер разом з Бевзом впоралися із нападником. Гол, як то кажуть, “назрівав”, і досвічений Олександр Юзик взяв останню хвилинну перерву, щоб дати фінальні настанови своїм футзалістам.

За дві хвилини до закінчення матчу дніпряне пішли в атаку з п’ятим польовим. Спочатку удар з гострого кута від Мандора, якого постійно шукали партнери, прийшовся у голкіпера. Після невдалого прострілу Давиденка Братчук пробивав по порожніх воротах, але трохи не влучив. За вісім секунд до завершення другого тайму Долгуля трохи не пробив головою після передачі Болдижева. Врешті решт “Фенікс” зумів довести поєдинок до закономірної перемоги, яка стала для команди першою в цьому розіграші Кубка України.