Список новин
Кубок України
11.01.2022

Забивний Братчук

Останній матч групового етапу у великих турнірах часто буває вирішальним й дозволяє визначити, хто виходить до наступного раунду, з ким гратимуть на стадії плей-оф. Утім, сьогоднішня гра «Фенікса» проти ДЮСШ Новий Буг не входила до числа таких матчів. Вона не мала жодного турнірного значення, адже «Фенікс» уже забронював собі вихід до плей-оф із першого місця й навіть дізнався про суперника у півфіналі: ним стала команда ДЮСШ Валки, яка зайняла друге місце у паралельній групі. За подібної ситуації напередодні гри проти принциповішого суперника тренери «Фенікса» вирішили дати відпочинок Володимиру Лазебі, а також Данилу Болдижеву та Данилі Ходацькому, які отримали мікротравми. На позиції Ходацького та Болдижева у своїх четвірках здорово відіграли Данило Замула та Демид Євсюков. А у «рамці» понад усяку похвалу відіграв Ельдар Бртчук, який відзначився гольовою передачею та забив сам.

До складу першої четвірки «Фенікса» у цій грі увійшли Замула, Солдатенко, Коньков та Шевченко. До другої – Євсюков, Безрук, Боднар та Долгуля. Гарний шанс відзначитися мав Шевченко, який, утім, на мить не встиг замкнути простріл Івана Конькова. В одній з атак уперед пішов навіть воротар Ельдар Братчук, але після його удару та рикошету м’яч влучив у перекладину. У відповідь в атаці лише ціною жовтої картки зміг зупинити нападника з Нового Буга Коньков, удар Діброви зі штрафного влучив у воротаря та стінку. Посередині тайму «Фенікс» зумів розіграти аут, на ударну позицію вийшов Михайло Солдатенко, але і його удар, й добивання Шевченком спромігся відбити воротар суперників Назар Дада. Після ще одного ауту свій момент отримав Максим Долгуля, утім, пробив не сильно.

Відкрив рахунок той самий гравець «Фенікса», який робив це у двох попередніх матчах команди – Микита Боднар. Він скористався проникаючою передачею Демида Євсюкова через усе поле після невдалого розіграшу кутового й переграв воротаря точним ударом. Не встигли підопічні Василя Єрьоменка ввести м’яч у гру, як його перехопив Максим Долгуля, обіграв воротаря й закотив до вже порожніх воріт, зробивши рахунок 2:0.

Ще за пару хвилин та сама трійка – Євсюков, Боднар, Долгуля – могли збільшити розрив у рахунку, та форвард «Фенікса» не попав по м’ячу з вигідної позиції. Гравці команди з Миколаївської області намагалися щось протиставити комбінаціям «Фенікса», але нехитрі дальні удари ставали легкою здобиччю Братчука. Винятком став дальній удар Діброви. М’яч після рикошету просвистів у сантиметрах від ближньої хрестовини. Примітно, що за хвилину аналогічний удар Євгена Чобану з іншого флангу також влучив у перекладину, але зламати ворота «Фенікса» форварду не вдалося.

Стримавши атаки гравців ДЮСШ Новий Буг, «Фенікс» відзначився утретє: Ельдар Братчук від своїх воріт ввів м’яч точно на Артема Шевченка, а «стовп» харківської команди розвернувся й пробив повз воротаря – 3:0. А ще за хвилину у «Фенікса» пройшла аналогічна атака, та цього разу Шевченко скотив м’яч на Замулу, що вбігав, і той технічно перекинув голкіпера суперників - 4:0.

Домігшись комфортної переваги у рахунку, харківські футзалісти остаточно розкувалися. Ельдар Братчук кілька разів швидко розганяв атаки своєї команди, щоправда, ледь не обрізав партнерів. У першому випадку Назар Дада зумів вдарити через усе поле, та м’яч вцілив у перекладину порожніх воріт. І ще в одному епізоді нападник суперників пробив повз порожні ворота. До завершення тайму мали можливості відзначитися Микита Боднар та Олександр Безрук, але рахунок залишився незмінним.

Другий тайм розпочався за вже знайомим сценарієм: «Фенікс» робив ставку на розіграш стандартних положень, а підопічні Василя Єрьоменка, не маючи можливості підійти до воріт, били з дальніх дистанцій. Наприкінці першої хвилини тайму рахунок став 5:0 – розіграш кутового удару завершився точним дальнім ударом Артема Шевченка. Слідом за партнером по команді «відзначився» й Максим Долгуля, щоправда, зі знаком «мінус», на рівному місці заробивши жовту картку.

Шостий гол харків’ян забив Демид Євсюков, забігання якого своєчасно помітив Олександр Безрук й дав точну передачу в розріз поміж захисників. Певний час команди обходилися без гольових дій, виділяючись хіба що фізичною боротьбою та активними двобоями.

Посередині тайму тренерський штаб «Фенікса» дав відпочити Демиду Євсюкову, якого на полі змінив Владислав Хрипчук. Врешті перший по-футзальному небезпечний момент біля воріт «Фенікса» після втрати м’яча Безруком створили гравці з Нового Бугу, та воротар харків’ян впорався із виходом сам на сам. Понад те, у відповідь в атаці Братчук вчергове сміливо пішов уперед, обіграв захисника й завдав результативного удару.

Утім, «сухими» зберегти свої ворота «фіолетові» не змогли: Дмитро Діброва з незручної позиції примудрився поцілити точно у ближню дев’ятку воріт Братчука й зробив рахунок 7:1.

На останні дві хвилини тренери «Фенікса» випустили на поле п’ятого польового гравця. За відсутності Болдижева малинову футболку вдягнув Артем Шевченко. Однак перша ж атака закінчилася втратою м’яча Демидом Євсюковим, й мя’ч влетів до порожніх воріт «Фенікса». Та вже незабаром гра уп’ятьох пішла як годиться, й Іван Коньков вивалився на побачення з воротарем, зробивши рахунок 8:2.

Вигравши усі матчі у своїй групі, наша команда вийшла до півфіналу з першого місця. Завтра о 12:30 ми маємо поборотися із валківською ДЮСШ за вихід до фіналу.