Чемпіонат України
01.12.2021

Заспані проти життєрадісних

Ранкові ігри – не для «Фенікса». Саме тому чвертьфінальний матч Чемпіонату України викликав у «фіолетових» побоювання навіть до того, як команда дізналася свого суперника у цій стадії турніру. Хлопці йдуть турніром зовні легко, але добре знайомі з грою команди, бачать, що «Фенікс» усе ще шукає свою оптимальну форму.

Утім, якщо щадний груповий етап, за підсумком якого всі команди виходять до плей-оф, залишав право на помилки та експерименти, то відсьогодні будь-яка помилка – фатальна. Про це й говорили тренери з хлопцями перед матчем, наводячи аналоги й приклади із власної історії команди.

Проте, гра розпочалася не за нашим сценарієм. Швидкі голи у матчах за участі «Фенікса» вже стали традиційними у цьому турнірі. У всіх попередніх іграх команда відкривала рахунок до третьої хвилини першого тайму. Не став винятком й звітний двобій, але з однією істотною відмінністью. Цього разу результативною стала перша ж атака наших суперників. Побігши безоглядно в атаку, гравці «Фенікса» загубили м’яч, і «Юність» отримала вихід чотири- у -два, який точним ударом реалізував капітан команди Данііл Віхляєв.

«Фенікс» утім сприйняв пропущений м’яч не більш як прикру помилку, і до знакової третьої хвилини матчу вже вів у рахунку. Спочатку Михайло Солдатенко з гострого кута пробив між ноги воротарю. Незважаючи на відчайдушний стрибок Поповича, який намагався винести м’яч зі стрічки, арбітр зафіксував взяття воріт. А ще за хвилину Боднар замкнув простріл Євсюкова з правого флангу, зробивши рахунок 2:1.

«Юність» пішла уперед із п’ятим польовим, роль якого виконував Олексій Попович. На певний час чернігівська команда заволоділа ініціативою й притиснула суперників до своїх воріт. Витримавши натиск опонентів, «Фенікс» провів ще одну результативну атаку, яка стала копією попередньої, тільки пас Конькова з правого флангу завершив точним ударом Данило Ходацький. Мав шанс й Максим Долгуля, але, обігравши воротаря, забарився й вцілив у штангу. Зате зумів відзначитися Євсюков, що обігрався з Безруком й пробив повз воротаря.

За рахунку 4:1 обидві команди створили чимало можливостей, аби забити. У «Фенікса» небезпечно атакували Болдижев та Боднар, а у «Юності» свої можливості втратили Чух та Піщур. Змінити рахунок на табло все ж вийшло у Дениса Чуха – він скористався помилкою Ельдара Братчука, який не зумів перестрибнути Данилу Віхляєва, й забивав уже в порожні ворота.

На останніх хвилинах першого тайму Сергій Гриценко та Юрій Ващенко внесли зміни у склади четвірок. На поле вийшли Артем Шевченко та Владислав Хрипчук. Учорашній іменинник одразу ж узяв участь у голі «Фенікса», асистувавши Данилі Болдижеву. До перерви харківській команді вдалося відзначитися ще двічі. Спочатку зразковий вихід з-під пресингу увінчав проникаючий пас Долгулі, втілений у гол Михайлом Солдатенком. А потім Артем Шевченко, нарешті, скористався своїми габаритами й, прикривши м’яч корпусом, розвернувся та пробив по воротах. Удар вийшов не з найсильніших, утім воротар із ним не впорався.

Не те щоб у «Юності» зовсім не було моментів, але своєю чисельною перевагою в атаці команда розпорядитися не могла, часто завдаючи ударів з району центрального кола.

У другому таймі у складі обох команд відбулися зміни на воротарських позиціях. У «Фенікса» на поле вийшов Володимир Лазеба, а місце у рамці воріт «Юності» довірили Даніілу Віхляєву. Майже одразу ж капітан чернігівської команди пропустив м’яч. Автором голу став Данило Ходацький.

За рахунку 8:2 гра дещо заспокоїлася. «Фенікс» продовжував комбінувати, виконуючи награні стандарти, а «Юності» довелося окопатися біля своїх воріт. Наступним своє ім’я до протоколу матчу записав Артем Шевченко, який замкнув корпусом простріл Демида Євсюкова.

На останніх хвилинах команди влаштували справжню перестрілку, за якою не встигали ані оператор матчу, що змінював рахунок на табло, ані коментатор гри. Після розіграшу кутового відзначився Данііл Примаченко, не без рикошету пробивши Лазебу (9:3). Одразу по тому флангом побіг Максим Долгуля й перекинув воротаря (10:3). Наостанок біля воріт Лазеби було одразу декілька небезпечних моментів. Володимир відбив більшість ударів, не впоравшись лише з одним у виконанні Дениса Чуха (10:4).

Фінальний свисток зафіксував перемогу «Фенікса», який вийшов до півфіналу, де сьогодні о 16:30 зіграє з ДЮСШ Слобожанське. «Юності» ж з легкої руки коментатора матчу довелося задовольнитися званням «найжиттєрадіснішої команди турніру».