Чемпіонат України
30.11.2021

«Юності» назустріч

Заключний матч групового етапу мав не стільки турнірне значення, скільки символічне. «Феніксу» хотілося взяти реванш у ДЮСШ Слобожанське за поразку у єдиному зіграному командами очному матчі. Щоправда, й тоді під час Кубку України U14, і тепер сам результат зустрічі жодного доленосного значення не мав. Але мотивації хлопцям у сьогоднішній зустрічі однозначно додав.

Не встиг коментатор онлайн-трансляції привітати глядачів, як «фіолетові» відкрили рахунок у матчі: відзначився Максим Долгуля. Команді зі Слобожанського, яка і без того готувалася до складного матчу, з перших же хвилин довелося відіграватися. Непоганий момент був у капітана слобожанців Романа Луханіна, але він не реалізував вихід сам на сам із Володимиром Лазебою.

У подальшому малюнок гри визначився: «Фенікс» атакував, а ДЮСШ Слобожанське зрідка, але небезпечно «огризалося», біжучи у контратаки. У нас гарний момент мав Демид Євсюков, але не почув тренерське «Пас віддай!» й вирішив пробити. А незабаром вийшов сам на сам з воротарем суперників, але переграти його не зміг. Відмінну можливість втратив Данило Болдижев, який «на носовичку» обіграв біля кутового прапорця спочатку захисника, а потім й воротаря; другим темпом той же Євсюков влучив у штангу. Небезпечний постріл Івана Конькова блискуче відбив Кирило Крилов.

«Фенікс» упевнено заволодів ініціативою. Дальніх ударів завдавали Солдатенко, Долгуля та Ходацький - утім не влучно. Гравці зі Слобожанського терпляче оборонялися, а приспавши пильність суперників, створили двійку моментів, показуючи як дива техніки (лише «фінт» Зидана чого вартий), так і швидкість у контратаках два-в-один.

Ближче до кінця тайму Вадим Ільченко взяв тайм-аут, після якого його команда посилила тиск на ворота Лазеби. Микита Боднар зупинив нападника лише ціною жовтої картки, отримавши небезпечний штрафний. Утім, розіграш стандартного положення вийшов нехитрим, а у контратаці ДЮСШ Слобожанське пропустило. Все той же Боднар побіг на чужу половину, стягнувши на себе захисників, віддав ювелірну передачу на Демида Євсюкова, який точно пробив по центру воріт, заставши зненацька кіпера суперників.

Зробивши рахунок 2:0, Євсюков одразу мав можливість оформити дубль, але не влучив. На останніх секундах тайму на «стрічці» чужих воріт спробував замкнути прострільний пас партнера Іван Коньков, та м’яч уперто відмовлявся залітати у ворота.

У другому таймі тренери обох команд зробили точкові зміни у складі. У «Фенікса» вийшов другий воротар Ельдар Братчук, отримав також свій час Артем Шевченко, який змінив Максима Долгулю. ДЮСШ Слобожанське ж перейшло на гру з п’ятим польовим: манішку одягнув Микита Бабенко. Ледь не обрізав партнерів по команді Солдатенко, організувавши вихід два-в-один, але одразу виправив власну помилку. У наступному моменті захисник «Фенікса» дозволив гравцю Слобожанського обіграти себе й вийти на побачення з Братчуком, але вже обіграного воротаря на лінії воріт підстрахував Ходацький. Одразу Артем Шевченко перехопив передачу з кутового, і зі своєї половини поля точно поцілив м’яч у порожні ворота – 3:0.

Команда Вадима Ільченка проте не опустила рук й продовжувала атакувати. Бабченко зумів знайти щілину між захисниками «Фенікса» й віддав точну передачу Табакарю, але той, залишившись на дальній штанзі сам, неймовірним чином не зміг влучити у ствір, відправивши м’яч у штангу воріт Братчука. У ці хвилини «Фенікс» був притиснутий до власних воріт й повністю зосередився на обороні. Найнебезпечніший момент був у того ж Табакаря, що «обікрав» Артема Шевченка, але не зумів переграти воротаря «Фенікса».

«Фенікс» намагався перехопити ініціативу, і врешті-решт це вдалося. Спочатку Болдижев обігрався з Безруком, але пробив повз ворота. Після удару Долгулі зі своєї половини поля м’яч розминувся з дальньою штангою. Але не встигли гравці зі Слобожанського вивести м’яч від своїх воріт, як Болдижев перехопив їхню передачу, обіграв захисників й віддав м’яч Долгулі на порожні ворота. У Максима був час подумати, як саме закотити м’яч у сітку, але він зробив це звичайно, ногою, не знущаючись над і без того деморалізованим суперником.

За рахунку 4:0 «Фенікс» перейшов на гру з п’ятим польовим. Зелену футболку одягнув Данило Болдижев й організував два м’ячі у ворота суперника. Спочатку приспавши пильність захисників постійними перекочуваннями, Данило несподівано переправив м’яч на ближню штангу Михайлові Солдатенку, й той був точним. А на останніх хвилинах Болдижев сам вбіг у вільну зону, отримав м’яч від Шевченка й точно пробив по воротах, встановивши остаточний рахунок у матчі – 6:0. Незважаючи на оптимізм коментатора, який підраховував, з якою частотою гравці Слобожанського мали забивати голи, аби за хвилину до завершення матчу звести його до нічиєї (правильна відповідь – один гол у десять секунд), рахунок не змінився, а дует голкіперів «Фенікса» вперше у цьому турнірі залишив свої ворота недоторканими.

«Фенікс» виграв свою групу, що дало команді можливість зіграти у чвертьфіналі із командою, що посіла останнє місце у групі “В”. Суперник харків’ян визначався одразу після матчу в очному протистоянні «Люберта» та ДЮСШ «Юність», які не набрали до цього жодного очка у двох турах. Справжній футбольний трилер, у ході якого команди то випереджали, то наздоганяли одна одну, закінчився перемогою лучан. А це означає, що харківський «екзамен» завтра доведеться здавати гравцям чернігівської «Юності».

Цей матч відбудеться о 09:00. Його трансляція (постукаємо тричі по дереву) відбудеться на Youtube-каналі ДЮФ АФУ.