Список новин
Кубок України
20.10.2021

Фінал буде завтра. Коньков – через місяць

«Фенікс» обігрує «Чорне море» у ключовому матчі на шляху до фіналу Кубку України. Ця перемога достроково робить нашу команду фіналістом престижного турніру, але на місяць залишає без Івана Конькова, одного з лідерів феніксів, який отримав у зустрічі з одеситами травму.

Суперники добре знають один одного й неодноразово зустрічалися у попередньому сезоні. Нагадаємо, що у Вищій лізі Чемпіонату України U15 «фіолетові» фінішували другими, а одеська команда – третьою. Більше того, харків'яни та одесити вже встигли зіграти й у цьому сезоні в рамках Суперкубку України U16.

Отже, сьогоднішня зустріч лідерів групового етапу Кубку України розпочалася без особливої розвідки. «Фенікс» підійшов до матчу з невеликими, але відчутними кадровими проблемами: лазарет команди поповнили два Данііли – Болдижев та Замула. Але ще серйознішими ці прорблеми стали вже у дебюті зустрічі, коли чи не у першій атаці травму отримав Іван Коньков у болючому зіткненні з гравцем суперників біля бокової лінії.

Яким би не був план гри у тренера одеситів Олександра Гірки, вже на другій хвилині його довелося змінювати після швидкого голу «Фенікса»: розіграш кутового точним ударом у ближню дев’ятку воріт Микити Тигляєва завершив Данило Ходацький.

«Чорне море» миттєво перебудувалося на гру уп’ятьох, підключаючи свого голкіпера до кожної атаки. Кілька хвилин гравці розмірено і широко перекочували м’яч, але під пресингом харків’ян Максим Морозюк помилився у передачі, й Микита Боднар із центру поля вцілив в порожні ворота суперника. До честі гравців «Чорного моря», їм вдалося відіграти один м’яч практично одразу. Не обійшлося без везіння, прострільна передача Данііла Андрієнка знайшла ногу Данила Ходацького, який оборонявся, й після рикошету м’яч влетів у сітку воріт Володимира Лазеби. Арбітри вирішили трактувати цей епізод як автогол Ходацького. Так до п’ятої хвилини рахунок став 2:1, й інтрига у матчі відновилася.

Друга половина тайму пройшла у схожому стилі. «Фенікс» атакував позиційно й робив ставку на стандартні положення, а одесити проводили рокіровку воротарів. Отже, при обороні місце у «рамці» займав Микита Тигляєв, а в атаці п’ятим польовим ставав Іван Белімов. Небезпечний штрафний «Чорного моря» у виконанні Андрієнка дивом перевів у штангу Лазеба. Воротар «Фенікса» вийшов переможцем і з очної дуелі з Виноградським, забутим на дальній штанзі. У наступній атаці Виноградський знову опинився сам перед воротарем, обіграв його, але Вову підстрахував Ходацький. Правим флангом прорвався Морозюк, але пробив не точно.

«Фенікс» відповів на затяжну активність «Чорного моря» дальнім ударом Долгулі, який вцілив у штангу. Коли на табло пішов відлік останньої хвилини матчу, одесити реалізували ще один момент. Як трапилося з першим голом, Андрієнко зробив небезпечну діагональну передачу, але цього разу її замкнув на дальній штанзі Іван Белімов, забив горезвісний «гол у роздягальню» й зрівняв рахунок.

Другий тайм «Фенікс» розпочав у такому самому складі, вирішивши не змінювати воротаря Володимира Лазебу, який вдало відіграв у першій половині зустрічі. Забігаючи наперед, варто визнати, що тренери мали рацію, й у другому таймі харків’яни не пропустили. Перші хвилини пройшли за домінування «Фенікса», який намагався прорватися до воріт «Чорного моря». Фірмовий розіграш штрафного завершився ударом Ходацького, який заблокували захисники. Утім, скоріше це був напівмомент, а початок тайму пройшов із великою кількістю помилок з обох сторін й поодинокими загостреннями. Лише на сьомій хвилині «Чорному морю» вдалося заволодіти ініціативою й повернутися до гри з п’ятим польовим.

Напруга наростала, надто високою була ціна матчу для обох команд. Усе могла вирішити одна помилка. І її припустилися одесити. Максим Долгуля «перекусив» поперечну передачу Діброви, спрямувавши м’яч у порожні ворота одеситів.

Коментатор Артем Терентьєв одразу поцікавився, кому Максим присвятив свій м’яч, адже у попередніх іграх він показував номер «21», висловлюючи підтримку травмованому Данилі Болдижеву. Цього разу на камеру потрапила «вісімка» у виконанні Демида Євсюкова, що означала номер Данііли Замули, який «зламався» напередодні й залишався з командою на лаві запасних.

Екватор другого тайму позначив початок найцікавішої й нервової частини поєдинку. «Чорне море» притримувалося своєї тактики, методично катаючи м’яч у пошуках загострення, а «Фенікс» зосередився на перекритті вільних зон. Дальній удар Андрієнка пройшов далеко від створу воріт Лазеби. У відповідь Безрук завдав точного удару у дальню дев’ятку, але Іван Белімов був напоготові. В’язка гра перейшла у спокійне русло не останньою чергою через велику втому гравців обох колективів.

Два напівмоменти були у Боднаря, але у першому випадку удар відбив Белімов, а у другому Микита зі своєї половини поля пробив по порожніх воротах дуже неточно. Значно небезпечнішим був удар Виноградського з кількох метрів, але Володимир Лазеба «склався», не пропустивши м’яч, що летів між ногами.

На останній хвилині непоганий момент мав Діброва, але не розібрався у штрафній «Фенікса», чим ледь не скористався Долгуля, який спрямував м’яч через усе поле у сантиметрах від штанги. За 17 секунд до кінця «Чорне море» отримало право на перспективний штрафний, але удар Бондаря після передачі Андрієнка виявився неточним, а ще підійти до своїх воріт захисники «Фенікса» не дозволили.

Вдруге за свою історію «Фенікс» зіграє у вирішальному матчі Кубку України. Враховуючи серйозні кадрові втрати й втому хлопців, дуже добре, що команда вирішила завдання виходу у фінал достроково, не відкладаючи на останню гру.