Кубок України
18.10.2021

Харківське «дербі» у матчі відкриття Кубку України

Кубок України тримав у напрузі всіх його учасників ще до першого стартового свистка. Пізно ввечері у неділю за півдня до старту одразу дві команди з шести повідомили, що не зможуть узяти у ньому участь. Дніпровську «Олімпію-Дніпро» та «Олімпік» зі Слобожанського поспіхом замінили ДЮСШ «Волна» та ДЮСШ «Валки». Обидві команди прибули на стартовий тур, як то кажуть, із корабля на бал. Але суперники підопічним Олександра Детюка, а Олександра Кузьменка з Костянтином Татаренком й поготів були добре знайомі. Валківчани нещодавно вже зустрічалися з одеситами у рамках Chornomorsk Cup U16, а «Фенікс» та ДЮСШ «Волна» й зовсім грають між собою так часто, що, здається, вивчили одне одного досконально. Але ще ніколи обидва клуби не грали між собою на такому високому рівні.

Перший тайм розпочався під диктовку “Фенікса”. Команда заволоділа ініціативою й методично розігрувала м’яч на половині поля суперника, зрідка загострюючи ситуацію на полі. Поступово атаки «Фенікса» ставали все небезпечнішими, й у порожньому залі СК «Локомотив» усе гучніше лунав емоційний коментар Артема Терентьєва. Гол, як то кажуть, назрівав й нарешті був забитий: Данило Ходацький відібрав м’яч у центрі поля, поборовся з кількома захисниками й елегантною передачею у розріз вивів на побачення з Олегом Агафоновим Максима Долгулю й Артема Шевченка; Долгуля не поскупився й дав партнеру можливість відкрити рахунок у матчі.

Тренери «Волни» негайно взяли тайм-аут, аби перебудувати схему гри. На певний час їм вдалося відсунути м’яч від власних воріт, але у захисті «Фенікса» безпомилково грав Демид Євсюков, який не дозволяв «салатовим» дістатися воріт Володимира Лазеби. У черговій позиційній атаці «Фенікса» Ходацький улучив момент, аби пробити з десяти метрів, й рахунок став 2:0.

Після другого пропущеного м’яча «Волна» нарешті-то «прокинулась», кинулася уперед, але удари нападників упевнено парирував Лазеба. Відбивши натиск суперників, «Фенікс» перейшов до контрнаступу. Олександр Безрук на фланзі дотепно обіграв опонента й зробив результативну передачу на Микиту Боднаря, якому залишалося лише підставити ногу й закотити м’яч у порожні ворота.

За кілька хвилин до кінця тайму Сергій Гриценко та Юрій Ващенко взяли хвилинну перерву, аби розіграти аут, але невдале введення м’яча з-за бокової призвело до швидкої контратаки, яку розіграв Агафонов, а Господенко вийшов сам на сам із Лазебою, не давши шансів воротарю «Фенікса». Нічого цікавого в останні дві хвилини тайму на полі не відбувалося, й на перерву команди відправилися з рахунком 3:1.

На другу половину матчу команди вийшли з новими голкіперами: місця в «рамках» зайняли Ельдар Братчук у «Фенікса» й Артем Рибін у «Волни». Підопічні Олександра Кузьменка одразу могли скоротити розрив у рахунку до мінімуму, але дальній удар Вільхівського влучив у хрестовину воріт, а за хвилину ще один удар відбив Братчук.

Однак «Фенікс» одразу ж заспокоїв своїх уболівальників, забивши черговий м’яч: точну передачу Долгулі замкнув Ходацький. У «Волни» найактивнішим на майданчику у ці хвилини виглядав Вільхівський, але утім втрата ним м’яча дала можливість Боднарю оформити результативну передачу, а Євсюкову - довести рахунок до 5:1.

Тренерський штаб «фіолетових» дав можливість проявити себе Даніілу Замулі й Владиславу Хрипчуку. Обидва виглядали непогано й з гри не випадали. Відмінний момент втратив Максим Долгуля, пробивши вище воріт. Долгуля у ці хвилини був найактивнішим на полі, роздаючи зримі передачі й намагаючись вразити ворота суперників самостійно.

У відповідь «Волна» перейшли на гру з п’ятим польовим. Команді вдалося забити ще один м’яч, скориставшися неточною передачею захисника «Фенікса»: сам на сам із Братчуком вивалився Заіка і з другої спроби переграв воротаря.

На останніх хвилинах гра заспокоїлася, команди відверто догравали двобій. Гравці «Волни» атакували вп’ятьох, «фіолетові» за можливості користалися помилками суперників: ударами зі своєї половини поля вдалося відзначитися Максиму Долгулі та Михайлу Солдатенку. Фінальний свисток ознаменував перемогу «Фенікса» у стартовому матчі розіграшу Кубку України з рахунком 7:2.

Завтра наша команда має провести два матчі: з ДЮСШ «Валки» об 11:30 та Хмельницьким «Соколом» о 15:00.