Ярмарок футзалу
10.10.2021

Перший гол Братчука. Перший у сезоні фінал «Фенікса».

Два матчі сьогоднішнього ігрового дня носили різний характер для «Фенікса». Якщо гри з жіночою командою «Легіон» хотілося уникнути, то гра з другою командою «Любарта» мала підтвердити чемпіонські амбіції «фіолетових». Й у будь-якому разі не можна було втрачати очки. Історія добре пам'ятає, чим такі втрати кінець кінцем завершуються.

Матч проти ФК «Легіон» розглядався «Феніксом» як один з обов'язкових кроків на шляху до успішного виступу у Ярмарку футзалу. Якщо команда претендувала на головні нагороди, то жодного іншого результату у матчі проти аутсайдера, крім упевненої перемоги, від команди не могли очікувати ані уболівальники, ані тренери. Перший тайм залишив двояке враження. З одного боку, вже до кінця першої хвилини у воротах «Легіону» двічі відзначився Іван Коньков, й до завершення тайму суперниці не спромоглися завдати по воротах Ельдара Братчука жодного удару. З іншого боку, «Фенікс» грав надто розслаблено, так і не зумівши до перерви закріпити перевагу. Не можна сказати, що не було моментів зовсім, але гравці віддавали перевагу розміреному володінню м'ячем, зрідка йдучи на загострення. Після удару Максима Долгулі м'яч влучив у штангу воріт; постріл Данііла Замули з лініі воріт винесла захисник «Легіону»; сильний простріл Олександра Безрука не дозволила втілити у гол Микиті Боднарю Яна Ярмольська, що розтягнулася у шпагаті, вона ж виручила свою команду після дальнього удару Івана Конькова.

Другий тайм розпочався за схожим сценарієм – з двох миттєвих м'ячів у виконанні «Фенікса», тільки замість Івана Конькова функції бомбардира взяв на себе Максим Долгуля, обидва рази холоднокровно відправляючи м'яч після відскоку у ворота. На цьому Долгуля не зупинився й оформив хед-трик дальнім ударом.

Лише після цього «Легіону» вдалася єдина за матч небезпечна атака, у ході якої, суперниця скористалася помилкою Данііла Замули й слабо пробила прямо до рук Ельдара Братчука.

Замула, утім, одразу виправився, відкривши у відповідь в атаці рахунок своїм м'ячам у цьому турнірі.

Намагаючись знайти для своєї команди бодай якусь інтригу, тренери дали установку грати у тренувальному режимі, надавши можливість відзначитися лише гравцям «третьої четвірки», які рідше за інших з'являються на майданчику. Хлопці по черзі старанно виводили на ударні позиції Влада Хрипчука та Данііла Замулу, але на завершальній стадії атак тим відверто не щастило.

А історична подія сталася за дві хвилини до завершення гри. У своєму 199-му матчі за «Фенікс» відкрив рахунок власним забитим м'ячам Ельдар Братчук, який підключився до атаки «фіолетових» й точно пробив у дальній кут, чим викликав захват партнерів по команді.

Фінальному свистку, схоже, були раді обидві команди – й знесилені гравці «Легіону», які не здавалися до останньої хвилини, й футзалісти «Фенікса», що втратили спортивну мотивацію. Єдиним незадоволеним наприкінці гри залишився Влад Хрипчук, чий гол було скасовано через те, що удар припав на сигнальну сирену.

Матч проти другої команди місцевого «Любарта» мав підтвердити чемпіонські амбіції «Фенікса». На відзнаку від попередньої гри, тут ніхто не очікував на легку прогулянку, знаючи непоступливість луцької команди. Тим приємніше, що перший м'яч влетів у ворота «Любарта-2» вже на сороковій секунді, ставши результатом розіграної комбінації, яку точним ударом завершив Данило Ходацький. Подвоїти результат міг Олександр Безрук, який, втім, не скористався точною передачею Данили Болдижева. Та вже за кілька секунд блискавичний перехід від захисту до нападу продемонстрували Болдижев, Боднар та Євсюков, розрізавши увесь захист «Любарта-2» й спрямувавши м'яч у порожні ворота.

Тільки-но луцька команда розвела м'яч із центру, «фіолетові» знову відзначилися. Євсюков «перекусив» стрічну передачу й віддав вивірений пас на Безрука, який пробив воротаря й зробив рахунок 3:0

Упевнено захищаючись, гравці «Фенікса» почали розтринькувати моменти: так в одній з атак не змогли влучити із забійної позиції Іван Коньков та Михайло Солдатенко. Та у черговій атаці «фіолетових» кількісну перевагу у чужій штрафній реалізував точним ударом по центру Микита Боднар. А після тайм-ауту, взятого тренером харків'ян, «Любарт-2» й зовсім забив у власні ворота, не впоравшися з потужним введенням м'яча з ауту Демидом Євсюковим.

До завершення тайму залишалося ще чотири хвилини, упродовж яких зміг відзначитися Данііл Замула, який зорієнтувався у чужій штрафній після прострілу Артема Шевченка. А наприкінці тайму лучани мали стовідсоткову можливість відквитати один м'яч, скориставшись обрізкою, вчиненою Вовою Лазебою, але не зуміли доправити м'яча до порожніх воріт із кількох метрів.

У перерві обидві команди поміняли воротарів, але малюнок гри від того не змінився. «Любарт-2» зумів зробити лише два касання після відновленої гри, після чого м'яч перехопив й спрямував у ворота Олександр Безрук. Ще за кілька хвилин він розігнав чергову контратаку, яку точним ударом по порожніх воротах завершив Демід Євсюков.

Найліпший шанс організувати гол у ворота «Фенікса» влаштував власний воротар Ельдар Братчук, необережно зігравши ногами, утім, героїчно виправив свою помилку, двічі заблокувавши удари нападника «Любарта».

За п'ять хвилин до завершення матчу «Фенікс» перейшов на гру з п'ятим польовим, у ролі якого виступав Данило Болдижев, але влаштувати будь-яку серйозну загрозу біля воріт «Любарта-2» не зумів, продемонструвавши, що у цьому компоненті хлопцям є чого прагнути. У підсумку, незважаючи на істотну різницю у класі суперників й характері гри, другий матч «Фенікса» того дня закінчився з ідентичним рахунком – крупною перемогою 8:0.

Ігровий день завершався матчем другої команди «Любарта» з одним із лідерів турніру - червоноградським «Футзал Юніором». Невиграш команди з Львівської області робив «Фенікс» переможцем Ярмарку футзалу достроково. Але гравці «Футзал Юніора», які поступалися упродовж зустрічі, змогли відігратися, а за хвилину до завершення й забити другий м'яч. Цей результат визначив статус завтрашньої гри червоноградців із нашою командою як фінального матчу турніру. Причому шанси посісти перше місце є одразу у трьох команд: «Фенікса», «Любарта» та «Футзал Юніора».