Суперкубок України
29.09.2021

Гра золота – перспективи срібні

Швидкоплинний формат Суперкубку України практично не залишає командам права на помилку, роблячи майже кожний матч вирішальним. Вчорашня поразка від рівненської ДЮСШ-4 залишала «Феніксу» теоретичні шанси на перше місце, утім їх не стало ще у першому розгромному таймі сьогоднішньої зустрічі рівнечан із господарями майданчика - львівською КІВС Футзал.

Єдиною командою, яка мала шанс поборотися з ДЮСШ-4 за головний трофей турніру, залишалося одеське «Чорне море». Аби зберегти цей шанс і після другого туру, одеситам треба було не програти нашій команді в основний час. Але у «Фенікса», що дістав болючого удару по амбіціях та самолюбству вчора, була своя мотивація. Хоч і не золотого відтінку, але не менш важлива. Команда мала довести і своїм уболівальникам, і собі самим, що вчорашня гра, показана у матчі з ДЮСШ-4 – не більш ніж прикра випадковість. Хлопці багато говорили про це вчорашнім вечором, розбираючи свою провальну першу зустріч.

Й початок гри, показаний «Феніксом», був на відміну від вчорашнього. З перших же хвилин команда виглядала дуже злагодженою і організованою. Та головне – дисциплінованою. А вже на третій хвилині хлопці зуміли вийти уперед: із другої спроби Данили Ходацького м’яч опинився у дальньому куті воріт капітана одеситів Івана Белімова. Наступний примітний епізод у матчі мав не ігровий характер: капітан «Фенікса» Данило Болдижев, який послизнувся на паркеті, дістав болючого забою і був змушений на якийсь час залишити майданчик.

На «Боско-Арені» запанувало відносне затишшя, яке, утім, перервали гострі дії Данили Ходацького. Спочатку удар плеймейкера «Фенікса» потрапив у штангу, та спроба закинути м’яч за комірець воротарю суперників не принесла успіху. Надбойовий настрій харків’ян у купі із самовідданою грою в обороні, а також непоступливість суперників час від часу виливалися у жорстку гру з великою кількістю фолів. Одесити відрізнялися технічною оснащеністю, але програвали у фізичний підготовці. І коли глядачі вже готувалися змиритися з тим, що на перерву команди підуть з мінімальним розривом у рахунку, ініціативу взяв на себе Данило Болдижев, який повернувся на майданчик. Капітан «Фенікса» скористався помилкою суперника при введенні м’яча з-за бокової, стрімко промчав лівим флангом і віддав ідеальну передачу Демиду Євсюкову, який одразу ж вразив ближній кут воріт «Чорного моря». Так рахунок подвоївся, а команди пішли на перерву з різним настроєм.

Друга половина гри розпочалася з атак «Чорного моря» з підключенням п’ятого польового гравця, роль якого дуже непогано виконував кіпер одеситів Іван Белімов. Він проводив на чужій половині поля більшу частину часу, розвиваючи атаки своєї команди, демонструючи фінти, гідні номінальних нападників, й встигаючи при цьому якісно відпрацьовувати у відборі. Команда Федора Пилипіва грала розмашисто, розтягуючи оборону харків’ян. «Фенікс» утім окопався у власній штрафній, прагматично чекаючи помилок суперника. Небезпечні удари по воротах «Чорного моря» завдавали Микита Боднар та Данило Болдижев, кілька разів перехоплював м’яч Артем Шевченко, але загострити гру не зумів.

Розмірена та заколисуюча гра перервалася сплеском активності від Тараса Голубця, який ударом з носка всадив м’яч під штангу воріт «Фенікса», що захищав Володимир Лазеба. Скоротивши розрив до мінімуму, «Чорне море» кинуло усі сили на атаку, і вже за кілька хвилин свою команду довелося рятувати Микиті Боднарю, який самовіддано кинувся під м’яч.

“Фенікс” спробував посунути гру від власних воріт, й одна з контратак увінчалася успіхом. Кинджальна триходівка Ходацький-Коньков-Долгуля завершилася виходом останнього до воріт «Чорного моря», й Максим не схибив, точно спрямував м’яч у сітку повз захисника одеситів. Відзначимо прекрасну гольову передачу в одне касання Івана Конькова.

За рахунку 3:1 на користь «Фенікса», на радість глядачів, обидві команди перейшли до активного атакуючого футзалу. Частіше доводилося вступати до гри, відражаючи удари Голубця, Романенка та Белімова. Своєю чергою, розкішний шанс довести рахунок до крупного втратив Микита Боднар, пробиваючи на останніх секундах у залишені кіпером ворота з 15 метрів, але у шпагаті врятував свої ворота Юрій Бондар.

Фінальна сирена сповістила про дострокову перемогу у Суперкубку рівненської команди. Харків’яни й одесити заочно поборються за друге місце. При цьому наша команда має певну перевагу, оскільки все залежить від неї. Перемога у заключному матчі турніру над КІВС «Футзал» автоматично зробить «Фенікс» срібним призером турніру.