Кубок України
21.10.2021

«Фенікс» - володар Кубку України U16

«Фенікс» виграє свій другий в історії команди фінал Кубку України й стає двократним володарем одного з найпрестижніших трофеїв у дитячо-юнацькому футзалі!

Незважаючи на кадрові втрати, повторити жах заключного матчу Чемпіонату України U15 минулого сезону команда просто не мала права. Вміння зробити останній крок надто часто зраджувало. Але сьогодні хлопці видали один з кращих своїх матчів усього сезону, жодної миті не давши взяти під сумнів свою перевагу.

«Фіолетові» не стали спокушати долю, й з перших хвилин почали брати в облогу ворота львів'ян. Моменти біля воріт Володимира Маневського виникали раз у раз. Данило Ходацький пробив у дев’ятку після ауту – воротар Маневський був на місці. Безрук здорово проривався правим флангом, але не зумів випередити голкіпера. Та довго чекати на забитий м'яч не довелося: розіграш штрафного «Феніксом» закінчився прострільною передачею Микити Боднаря, м'яч опинився у Олександра Безрука, і той точно пробив повз захисника.

«Фенікс» забивав першим й у вчорашньому матчі, але кінцевий успіх тоді супроводжував львів’ян. Пам’ятаючи про це, харків’яни анітрохи не збавили обертів. Відмінне бачення поля продемонстрував Євсюков, помітивши прогалину у захисті КІВС Футзал, але його діагональну передачу перервав захисник. Утім, довго сумувати Демидові не довелося, бо після відпрацьованого розіграшу кутового він увірвався у вільну зону і втілив передачу Микити Боднаря у ще один забитий м’яч.

Обидві команди підтримували високий темп, однак небезпечних моментів біля воріт Лазеби практично не було. На додаток гравці львівської команди відверто привезли собі третій м’яч: Данило Ходацький зробив дальній закид на Долгулю з одного штрафного майданчика на інший, але м’яч не торкнувся голови «стовпа» харків’ян і влетів у кут воріт Маневського, який не зорієнтувався в ситуації. Так рахунок став 3:0, а Ходацький зрівнявся по забитих м’ячах із Долгулею: на цей момент у обох, як і у капітана львів’ян Лук’яна Сибірцева, стало по шість голів у турнірі.

Незважаючи на спроби гостей налагодити атакуючі дії, перевага у цьому компоненті була явно на боці «Фенікса». Двадцять ударів по воротах у харків’ян проти чотирьох у їхніх суперників – така статистика першої половини гри. Утім, львівська команда зовсім не виглядала безпорадною. В одній з рідких контратак КІВС Футзал Андрій Шевчик давав тонку передачу на Владислава Коніва, але його задум розгадав Ходацький й вибив м’яч за бокову лінію. Гра трохи заспокоїлася, й у команди Юрія Шукатки почали з’являтися моменти, але надійно у захисті відігравав Демид Євсюков та його колеги з оборонної лінії.

А на десятій хвилині зустрічі м’яч учетверте побував у воротах львів’ян після зусиль Артема Шевченка та Демида Євсюкова. Юрій Шукатка взяв тайм-аут, аби перестроїти галичан на гру вп’ятьох.

Після перерви місце Маневського зайняв п’ятий польовий гравець: чорну манішку одяг Владислав Бекар. Незабаром непоганий момент з’явився у Лук’яна Сибірцева, але, залишений без опіки, замість удару він вирішив дати передачу й помилився. Дальній удар Березяка не склав проблем для Лазеби: фактично воротар «Фенікса» серйозно вступив до гри уперше наприкінці першого тайму матчу. Непоганий момент мав Конів, але загубив м’яч у штрафній Лазеби. Голкіпер «Фенікса» миттєво ввів м’яч у гру, спрямувавши його на Максима Долгулю, а бомбардир харківської команди опинився сам проти трьох захисників і не зумів їх переграти.

На останніх секундах тайму відбувся суперечливий епізод: у боротьбі з Шевченком травму дістав гравець КІВС Футзал, суддя показав відсутність порушення, але форвард «Фенікса» не став атакувати порожні ворота й, виходячи з принципів чесної гри, вибив м’яч за бокову лінію. Сирена, що сигналізувала про закінчення першого тайму, застала КІВС Футзал в атаці; роздосадуваний нападник львівської команди пробив у сітку воріт Лазеби вже після свистка, але суддя вирішив не карати юного футзаліста жовтою карткою.

Другий тайм нічого принципово не змінив у малюнку гри команд й розстановці сил на полі. Хіба що темп руху м’яча й гравців значно знизився. Харківська команда вирішила не форсувати події, надійно утримуючи комфортну перевагу у рахунку, а львівський колектив хоча і намагався забити, але ледь долав захисні порядки «Фенікса». Перший небезпечний момент був у Лук’яна Сибірцева, який претендував на звання кращого бомбардира, але його перший удар поцілив у Лазебу, що вийшов з воріт, а другий виявився зовсім неточним. Юрій Шукатка продовжував ставку в атаці на гру вп’ятьох, раз у раз змінюючи гравців, що одягали манішку, але це не приносило особливого успіху. Методичне розкатування м’яча гравцями КІВС Футзал на своїй половині повністю влаштовувало гравців «Фенікса». Навіть більше, «фіолетовим» вдалося забити знову: в одній з позиційних атак «Фенікса» Євсюков розігнав флангом Болдижева, його простріл відбив Маневський, але в атаці другим темпом Безрук зробив гросмейстерську паузу й викотив м’яч на Шевченка, якому залишалося лише підставити ногу.

За рахунку 5:1 небезпечні моменти почали виникати біля воріт Володимира Лазеби. В одному з таких він ледве відбив небезпечний удар Березюка, а буквально за хвилину після помилки львів’ян Максим Долгуля вийшов сам на порожні ворота й оформив свій сьомий гол на турнірі, вийшовши в лідери гонки бомбардирів.

Галичани продовжували атакувати, наче нічого не трапилося; Владислав Конів кілька разів загострював ситуацію на правому фланзі у ролі п’ятого польового, втім, м’яч уперто не йшов у ворота. Тим не менш, активність гравців КІВС Футзал усе ж призвела до результату. Гол престижу став водночас і курйозним і красивим: чергову передачу не зумів опрацювати Владислав Бекар, пропустив м’яч під ногою і той опинився у Максима Березяка, який сильним ударом пробив Володимира Лазебу.

Але фінальну крапку у матчі поставив Максим Долгуля, за півхвилини до кінця матчу з центру поля пробивши «черпачком» у порожні ворота КІВС Футзал й забивши свій восьмий м’яч на турнірі. З радощів Максим відзначився у протоколі ще раз, отримавши жовту картку за розмову з арбітром.

На останній секунді гри футзалісти КІВС Футзал отримали право на штрафний удар з 11 метрів; після поради з воротарем було вирішено не ставити стінку й дати Лазебі можливість відбити імпровізований «дабл-пенальті», із чим він блискуче впорався.

Фінальний свисток сповістив про те, що «Фенікс» удруге за свою історію завоював Кубок України з футзалу!

На додаток до красеня-кубку та медалей хлопці також отримали індивідуальні нагороди. Крім титулу кращого бомбардира у Долгулі, кращим гравцем у складі «фіолетових» було визнано Микиту Боднаря, а кращим гравцем Кубку України – Данилу Ходацького!