Кубок України
06.10.2020

Велика перемога маленьких чоловіків

Після вчорашньої перемоги над одеським «Чорним морем» на команду Сергія Гриценка та Юрія Ващенка чекала зустріч з іще складнішим суперником – львівською «Енергією». До цього матчу команда підійшла з новою втратою у складі: не зміг допомогти партнерам Артем Шевченко, який не відновився після учорашньої зустрічі с одеситами.

Тренерам довелося перекроїти четвірки. Роль стовпа у першій виконував Максим Долгуля, а Данило Болдижев та Михайло Солдатенко по черзі міняли один одного на лівій бровці. Друга четвірка залишилася без змін.

«Фенікс» здивував вже з початку зустрічі, намагаючись грати першим номером. Як наслідок, уже в дебюті першого тайму хлопці змогли забити двічі. На четвертій хвилині зустрічі відбувся перший гол. Перша четвірка готувалася виконувати домашню комбінацію при введенні м’яча з-за бокової поблизу воріт «Енергії», яка, втім, не пройшла так, як замислювалося, через своєчасну підказку тренера львів’ян своїм підопічним. Іван Коньков потужно пробив у бік воріт, й від рук Володимира Маневського, який явно не очікував такого повороту подій, м’яч влетів у сітку.

Повівши у рахунку, «Фенікс» не закрився в обороні, продовжуючи досить небезпечно атакувати. Особливо гарним у ці хвилини на лівій бровці був Микита Боднар. Його швидкі флангові проходи створювали безліч проблем супернику. А на шостій хвилині втілилися у другий забитий м’яч.

Наступного м’яча довелося чекати шість хвилин, але воно того вартувало! Вова Лазеба закинув верхом м’яч на Даню Дудіна, той змістився далі до воріт й здорово пробив з кута у дальню дев’ятку воріт «Енергії»! Ось так вже до закінчення першої половини зустрічі «Фенікс» повів у рахунку 3:0.

А за дві хвилини ми залишилися у меншості. Дудін та Бекар боролися за м’яч, і вже за боковою лінією Даня вдарив суперника ззаду по ногах. Юрій Кондратьєв показав червону нашому гравцю, при цьому відмашка Бекара залишилася поза його увагою.

«Фенікс» відіграв у меншості 40 секунд першого тайму й майже півтори хвилини другого. І хоча ці хвилини були напруженими, матеріалізувати свою чисельну перевагу у забиті м’ячі львів’яни не змогли. Понад те, двічі могли відзначитися наші, але й Боднарю, й Безруку забракло точності. Але буквально одразу ж після того, як склади зрівнялися, «Енергії» вдалося відіграти один м’яч. Тренерам довелося перекроювати склади четвірок знову, цього разу вносячи зміни у стабільну другу четвірку. Місце Дудіна зайняв Болдижев. Тиск на наші ворота посилився. Втома наростала разом із напругою у матчі. Ініціатива, ігрова та територіальна, у цей час перейшла до львів’ян. Ускладнилося все мікротравмою Боднаря та травмою Євсюкова. А також другим голом у наші ворота.

Останні десять хвилин команда провела, обороняючись тими силами, які залишались. Про четвірки не йшлося, грали ті, хто був у змозі. Виручав Лазеба, кидались під м’ячі Боднар, Євсюков, Коньков, Солдатенко. Намагалися зачепитися попереду Безрук та Долгуля.

За три хвилини до завершення «Енергія» перейшла на гру у п’ять польових, але, як і у вчорашній кінцівці матчу з «Чорним морем», хлопці оборонялися дуже грамотно. А фінальний свисток зафіксував не просто перемогу над поки що найскладнішим суперником у нашій історії, але й вихід до півфіналу Кубку України з першого місця у дуже непростій групі!

В останньому матчі групового етапу, який нічого з турнірної точки зору не вирішував, “Фенікс” зіграв експериментальними четвірками, даючи відпочити перед фіналом тим, хто отримав мікротравми. До честі хлопців, вони поставилися до гри серйозно, обігравши “Штурм” із Ширяєва 14:4.