Кубок Харкова
19.09.2020

Із формою та змістом

Нова форма «Фенікса» таки виявилася удачливою. Не з огляду на результат, звісно, хоча на підсумковий рахунок матчу нам гріх скаржитися. У першу чергу – щодо гри. Сьогоднішній "Фенікс" був просто чудовий. Причому з цієї гри не випадав абсолютно жоден.

Тренери зіграли матч з «Аресеналом» трьома четвірками. Це вимагало мінімальних рокіровок – на допомогу Кирилу Горбатенку, Денису Міхну та Владиславу Хрипчуку відрядили потужного Артема Шевченка. Його ж місце у першій четвірці зайняв Максим Долгуля.

Із перших же хвилин «фіолетові» задали такий темп, що вже до другої хвилини матчу рахунок було відкрито. Солдатенко розігнав атаку на лівій бровці, відпасував на Долгулю, який зряче викотив м'яч під удар Ходацькому, з потужним пострілом якого під перекладину Іван Шапуша впоратися не зміг.

«Фенікс» не скинув темпа, дуже здорово контролюючи м'яч й переміщуючись. Пропустивши кілька гольових моментів, команда провела ударну хвилину, упродовж якої забила двічі. У першому епізоді Микита Боднар здорово вивів на побачення з кіпером «Арсеналу» Сашу Безрука, який дуже обачливо відправив м'яч у дальній кут воріт. А буквально за кілька секунд уже Безрук класною передачею повз ворота знайшов Дудіна, який довів рахунок до 3:0.

Такий старт матчу міг би вибити з колії будь-якого суперника. Але, до чести Арсеналу, команда дала бій. Налагодити позиційну гру «канонірам», щоправда, не вдалося, але проявити характер й наполегливість у контратаках підопічні Ростислава Турина цілком змогли. Та ще й як! Буквально за три хвилини матч тричі побував у сітці наших воріт. Завидна реалізація, особливо якщо врахувати той факт, що «Фенікс» не дозволив супернику створити багато моментів біля своїх воріт.

На перерву команди пішли з мінімальною перевагою наших хлопців, завдяки голу Дані Дудіна, який порушив таким чином ударну трихвилинку «Арсеналу».

А після перерви «Фенікс» узявся знову плести мережива коло воріт суперника, маючи переконливу територіальну та ігрову перевагу. Причому усі вісім сьогоднішніх голів команди були настільки гарними, що без винятку всі увійдуть до огляду кращих матчів сезону. Особливо класно виглядав у другому таймі м'яч, забитий Микитою Боднарем після витонченої передачі п'яткою від Демида Євсюкова.

На окреме схвалення заслуговує третя четвірка: Денис Міхно та Владислав Хрипчук мали чимало моментів для взяття воріт й сповна заслужили, аби їхні імена були записані до гольового розділу протоколу матчу, але обом не вистачило трохи.

«Фенікс» провів блискучий матч, підтримавши переможний почин наших малюків, які годиною раніше обіграли «Юніор» з Пісочина із рахунком 3:1 (Солдатенко, Нікіфоров, Олійник), здобувши, отже, вже третю перемогу у чотирьох матчах свого дебютного турніру! Відзначимо активність обох команд в атаці – малюки завдали 39 (!) ударів по воротах суперника, а старша команда – 46.

Обидві наші команди мають відмінні шанси на вихід до наступного етапу турніру, формат якого, втім, досі остаточно невідомий.