Чемпіонат Харкова
29.02.2020

За півкроку до плей-офф

Перемога у матчі з одним з фаворитів відбіркової групи «В» Чемпіонату Харкова з футзалу – першою командою ХТЗ – дозволила «Феніксу» говорити про чвертьфінал з неабиякою часткою впевненості. Аби гарантувати собі місце у вісімці сильніших, нам достатьно отримати перемогу у заключному матчі відбіркового етапу проти «Комунара», який не набрав цього сезону жодного очка.

«Фенікс», що відіграв цей матч на своєму майданчику у спорткомплексі ХФАУ, виглядав дуже пристойно, незважаючи навіть на дещо провалену кінцівку другого тайму. Команда комбінувала, створювала безліч моментів й старалася грати першим номером. Щоправда, реалізація залишала бажати кращого – відмінними моментами не скористалися Артем Шевченко, Данііл Дудін, Іван Коньков, Михайло Солдатенко.

За тиждень до від'їзду на Кубок України тренери продовжили ротацію четвірок, відшукуючи кращі зв'язки і готуючись грати у Слобожанському без плеймейкера першої четвірки Данііла Болдижева. У будь-якому поєднанні гра була видовищною.

«Фіолетові» відкрили рахунок після відмінної комбінації, яку точним ударом завершив Данііл Ходацький. А незабаром подвоїли перевагу, довівши рахунок до комфортних 2:0.

Незадовго до закінчення першого тайму плутаниною біля воріт Володимира Лазеби скористався Ярослав Вовк, скоротивши розрив у рахунку до мінімуму, але вже на початку другого тайму Максим Долгуля впорався з незручною передачею й спромігся відправити м'яч точно у ворота.

Завершення другого тайму пройшло під диктовку команди ХТЗ, якій вдалося забити другий м'яч, але на більше забракло часу.

«Фенікс» обійде свого сьогоднішнього суперника у турнірній таблиці за умови своєї перемоги у заключному матчі, котра дозволить нам фінішувати третіми. Втім, будь-який інший результат може залишити команду Сергія Гриценка та Юрія Ващенка за бортом плей-офф.

Вихід до чвертьфіналу з нашої групи вже гарантували собі ДЮСШ-11-1 й «Перша столиця», посівши відповідно перше й друге місця. За дві путівки, що залишилися, продовжують боротьбу «Фенікс» та «Академія футболу». При цьому кращими виглядають шанси «фіолетових» (залишилося зіграти один матч відбору з «Комунаром», який йде на останньому місці).

«Академії футболу» ж треба брати максимум очок у двох матчах, що залишилися, проти першої команди ДЮСШ-11, яка не втратила жодного очка, й досить міцної, хоч і не мотивованої (через участь у турнірі поза конкурсом).

У групі «А» вже забезпечили собі місця у ¼ фіналу друга команда ХТЗ й «Енергетик» із Солоницівки. Майже напевно у четвірці буде й перша команда валківської ДЮСШ, яка хоч і є на даний момент п'ятою, але маловірогідно, що вона не набере потрібну кількість бракуючих очок у двох матчах, що залишилися – проти ДЮСШ-7 та «Вікторії». Одного очка у цих іграх «дружині» Віктора Детюка вистачить, аби залишити богодухівську ДЮСШ, яка хоч і йде зараз четвертою, але яка відіграла вже всі свої матчі, за бортом плей-офф. Утім, команда ДЮСШ-7 теж зберігає теоретичні шанси на вихід до чвертьфіналу. Щоправда, для цього команді Віктора Глєбова потрібно не лише обіграти прямого конкурента – ДЮСШ Валки – але й разраховувати на те, що валківська команда не обіграє й «Вікторію».

«Енергетику» із Солоницівки завершити відбірковий турнір на мажорній ноті перешкодила наша друга команда, яка здійснила ігровий подвиг, перемігши одного з лідерів групи 4:2. При цьому, зробили це наші хлопці фактично без посилення з номінального першого складу, який тренери берегли для вирішального матчу з ХТЗ-1. Втім, солоницівська команда вже гарантувала собі вихід із другого місця, а отже може стати нашим суперником у чвертьфіналі, якщо, звісно, «Фенікс» обіграє «Комунар» у заключному турі.

Вже незабаром ми дізнаємося про склади чвертьфінальних пар. Поки ж подякуємо нашим хлопцям за дві відмінні гри, які вони провели цієї п'ятниці.