Чемпіонат Харкова
24.02.2020

Гра без гри

Боротьба за вихід до “плей-офф” Відкритого Чемпіонату з футзалу досягає апогея. У цьому сенсі очна дуель із сусідом по турнірній таблиці й одним із конкурентів – “Академією футболу” – розглядалась не інакше, як матчем за шість очок.

Але підійти до цієї зустрічі у всеозброєнні у “фіолетових” не вийшло. Троє гравців – Данііл Дудін, Михайло Солдатенко та Володимир Лазеба, які відстояли годиною потому за другу команду “Фенікса”, – вийшли на цю гру хворими, а стан Артема Шевченка не дозволив йому навіть приїхати вболівати за хлопців. У цій ситуації тренерам довелося комбінувати склади четвірок, а пізніше й зовсім міняти гравців по одному-двоє.

Не додав позитивних емоцій й виступ у фінальній частині Чемпіонату України в Херсоні, де “Фенікс” не показав тієї гри, на яку очікували від команди вболівальники.

На тлі цих негараздів на ненависній для нас гумі манежу “Динамо” Сергію Гриценку та Юрію Ващенку було непросто домогтися максимального результату у грі з непростим суперником. Вельми цікавою була й тренерська дуель. Справа у тому, що наставник “Академії футболу” Олексій Дзялик вже обігрував “Фенікс” у фінальному поєдинку Відкритого Чемпіонату Харкова з футзалу. 23 березня 2019 року команда ДЮСШ-13, керована ним, виграла вирішальну гру турніру у серії післяматчевих пенальті. Своєю чергою з нинішнім опонентом в особі “Академії футболу” наші хлопці зіграли дебютний двобій, підійшовши до звітного матчу з рівною кількістю залікових балів (по 24).

Уже в дебюті двобою Данііл Дудін перевірив реакцію голкіпера суперників Михайла Баранова. Той не схибив і з великими труднощами відбив “постріл” здалеку капітана “Фенікса”. Більш удачливим виявився Кирил Профатило, який також вивів свою команду з капитанською пов’язкою на руці. Він скористався помилкою Івана Конькова й ударом з близької відстані переграв Ельдара Братчука, який захищав у минулому матчі останній рубіж.

Забивши гол, підопічні Олексія Дзялика зосередилися на обороні власних воріт, перейшовши на гру “другим номером”, а гострі контратаки у виконанні гравців “Академії футболу” тримали наших хлопців у постійному напруженні. Варто сказати, що до перерви “Фенікс” діяв надто академічно, гострі епізоди у воріт Михайла Баранова виникали не часто, а у завершальній стадії атак підопічним Сергія Гриценка та Юрія Ващенка забракло елементарної холоднокровності. Гра хлопцям не давалася абсолютно. Величезна кількість браку у передачах, слабка реалізація власних моментів, непрацюючі стандарти – тренери тасували четвірки на полі, втім, на якість гри команди це, нажаль, не впливало жодним чином.

Апогеєм розладу у грі “Фенікса” стали перші декілька хвилин другого тайму, коли хлопцям й зовсім не вдавалося вийти з оборони й посунути гру від свої воріт. Але це все ж вийшло, “фіолетові” рахунок зрівняли. Й, мабуть, головна заслуга у цьому Данііла Болдижева. Саме він зробив вражаючий рейд й пробив по воротах, та так, що Микита Боднар без зайвих труднощів спрямував м’яч вже до порожньої рамки.

На емоційному піднесенні “Фенікс” взяв гру під контроль і створив ще кілька моментів, але з їх реалізацією хлопцям часом відверто не щастило: двічі гральний снаряд потрапляв у перекладину після ударів Данііла Ходацького та Максима Долгулі.

Зате суперники на свій шанс дочекалися і скористалися максимумом можливого, знову повівши у рахунку. Спочатку голкіпер “Академії футболу” зробив вражаючий сейв, відбивши удар в упор Данііла Болдижева. Потім Михайло Баранов записав до активу гольову передачу, а Владислав Новіков забив другий командний гол.

Опинившись у ролі наздоганяючого, “Фенікс” перейшов до гри з п’ятим польовим гравцем. Але не встигли хлопці скористатися хоча б чимось з цієї кількісної переваги, як груба помилка в обороні привела до того, що за чотири хвилини до завершення рахунок став катастрофічним – 1:3. І цей результат якщо й не позбавляв нас шансів на вихід до чвертьфіналу, усе ж ускладнював його неймовірно.

Все вирішила, як це звичайно й трапляється, жага перемоги. Саме її у ці заключні хвилини “Феніксу” вистачило, аби врятуватися. Ледь розвівши м’яч з центру майданчика, наші хлопці скоротили відставання у рахунку до мінімуму. З ударом Максима Долгулі голкіпер зумів впоратися, але м’яч відскочив на Демида Євсюкова, який направив його точно за призначенням. В останні хвилини матчу гравці “Академії футболу” збивали темп гри, намагаючись перенаправити м’яч до центру майданчика. Але “Фенікс” зумів врятувати двобій, коли арбітр матчу Олександр Сагаян вже був готовий давати фінальний свисток. Відмінна триходова комбінація за участі Данііла Болдижева, Максима Долгулі з точним завершальним ударом Михайла Солдатенка, який результативно замкнув постріл на дальній штанзі, принесла нам таку важливу нічию.

До слова, “Фенікс” вперше у ході нінишнього турніру поділив очки із суперником. Таким чином, диспозиція не змінилася: “Академія футболу” четверта, “Фенікс” – п’ятий, й усе вирішиться у двох заключних матчах відбіркового етапу.

Протистояння “Фенікса” й тринадцятої спортшколи продовжилося матчем нашої другої команди проти ДЮСШ-13, яка знаходиться у першій четвірці своєї групи. У цій зустрічі переконливу перемогу 6:1 святкували наші хлопці. Окремо відзначимо Вову Лазебу, який хоча й не зміг дограти матч до кінця, але своїми сейвами зробив великий внесок до підсумкового результату команди. Відмінну гру провів Денис Міхно. Добре виглядали Олександр Дегтярьов і Дмитро Олійник, які вже освоїлися у другій команді.