Чемпіонат України
21.01.2020

Яскрава реабілітація

Вибачатися перед своїми вболівальниками за вчорашню прикру поразку від ДЮСШ-5 «Феніксу» довелося у дуже непростому матчі проти «Олімпіка-УФК» - лідера відбіркової групи «В» Чемпіонату України з футзалу. І, до честі хлопців, зі своїм завданням вони впоралися на відмінно!

Зустріч видалася красивою, швидкою та технічною, як і сама гра, яку ставлять обом командам тренери. А оскільки й ми, й «Олімпік» вже забезпечили собі місця у фінальний частині Чемпіонату України, відповідальність за результат не тиснула, й хлопці грали у своє задоволення, показавши глядачам футзал відмінної якості.

Сергій Гриценко та Юрій Ващенко здивували свого візаві несподіваною тактикою – «Фенікс» зіграв від оборони. Таке рішення пояснювалося просто: вже за місяць у вирішальних матчах Чемпіонату країни «фіолетовим» доведеться грати проти кращих команд першості, які, до того ж, на рік-два старші. Тому дісциплінованість і порядок в обороні вийдуть на перший план.

Хлопці й справді зіграли дуже відповідально й чітко в обороні, дозволивши супернику переграти себе за кількістю ударів по воротах, але не випередити за кількістю ударів у створ.

Дуже важливо було не пропустити першими, проте «Фенікс» пропустив. Та, на відзнаку від учорашнього матчу, ця невдача не вибила команду з колії. Обидві четвірки посилили пресинг, добре вступали у боротьбу й швидко переходили від оборони до атаки. Точність передач у порівнянні з програним вчора матчем зросла значно, і це було видно неозброєним оком. Особливо радували діагоналі, які дозволяли швидко й ефективно відсувати гру від власних воріт й створювати небезпеку біля протилежних.

Максима Долгулю, який пропускав матч через червону картку, змінив у складі відбувший дискваліфікацію Данііл Дудін. Й саме його удар вже за дві хвилини після пропущеного нами м'яча відновив рівновагу у рахунку й водночас заспокоїв партнерів по команді.

«Фенікс» посилив тиск на ворота суперника, відчувши, що гра дається. І вже дві хвилини поспіль отримав відмінну можливість вийти уперед. За фол у своїй штрафній «Олімпік» був наказаний ударом «з точки», та Ваня Коньков промахнувся.

Але невдача жодним чином не збентежила хлопців, й за свою наполегливість вони були винагороджені. На чотирнадцятій хвилині класну багатоходівку точно на дальній штанзі «замкнув» Міша Солдатенко.

За три секнуди до завершення першої половини зустрічі «Олімпік» дістав право на штрафний 10-метровий удар, але, на наше щастя, Олексій Пличко пробив не влучно.

У другому таймі забивали лише ми. Ще один гол Дані Дудіна, по голу Артема Шевченка та Саші Безрука довели матч до комфортної перемоги 5:1. Й величезна заслуга у цьому результаті Ельдара Братчука, який надійно й практично безпомилково відіграв «у рамці».

Цією перемогою «Фенікс» не лише гарантував собі підсумкове місце не ничже третього, але й зберіг теоретичні шанси фінішувати вище. Щоправда, тут вже не все залежить лише від нас.