Чемпіонат Харкова
29.12.2019

На канікули – з гарним настроєм!

Йде до завершення черговий календарний рік, який став успішним для «Фенікса». Він запамя'тається перемогою у Plarium Лізі й вельми достойним виступом у фінальній частини Чемпіонату України U13, «сріблом» Відкритого Чемпіонату Харькова з футзалу, чемпіонством на Ярмарку футзалу у Луцьку й на Міжнародному турнірі у Гамбурзі. У цілому «Фенікс» подарував багато позитивних емоцій уболівальникам, які пристрасно підтримували улюблену команду як на внутрішніх замаганнях, так і під час зарубіжних поїздок.

Фінішував же 2019-й для нас двома матчами Відкритого Чемпіонату Харкова. Перша команда грала проти «Першої столиці-2004», представленої гравцями 2004 року народження і отже виступаючої поза конкурсом. Тим не менш, хлопці дали бій, і їм точно не дорікнеш у відсутності самовіддачі. Інша річ, що «фіолетовим» непросто було з більш фізично міцними суперниками, старшими на 2-3 роки. Цей фактор, безумовно, позначився й на розстановці сил на майданчику, й на результаті гри. Відзначимо той факт, що «Фенікс» сповідував комбінаційний стиль гри, час від часу примушуючи суперника оборонятися більшими силами. Якоюсь мірою трохи забракло везіння вже на старті поєдинку, адже, були б трохи точнішими Артем Шевченко та Данііл Дудін, гра могла б піти за абсолютно іншим сценарієм.

Скажімо й про бійцівський дух наших хлопців, яких не збентежили два пропущених голи у середині першого тайму. Своєю чергою, ефектним голом відзначився Демід Євсюков, потужним «вистрілом» примусивши капітулювати голкіпера «Першої столиці». Залишив власний автограф у воротах суперника Іван Коньков, який результативно завершив багатоходову комбінацію команди. Тим самим «Фенікс» зумів реалізувати чисельну перевагу у тактиці з використанням п'ятого польового гравця. Однак, гра з п'ятьма польовими більше дивидендів не дала. Фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «Першої столиці» з рахунком 4:2.

Завершення ж календарного року вийшло дуже симоволічним, оскільки «Фенікс», хоч і другою командою, зустрічався з ДЮСШ «Волна».

У першому таймі було багато позиційної боротьби, отже обидва голкіпери у гру вступали не часто. До перерви краще виглядали наші хлопці, яким явно бракувало точного завершального удару. У другому таймі гра пішла жвавіше, й гострі епізоди виникали то біля одних, то біля других воріт. Віддамо належне голкіперам: і Ельдар Братчук, і Ратмір Передерій заслуговують найвищої оцінки. Не дивно, що опоненти вразили ціль лише двічі. Спочатку Даніло Ходацький ударом з близької відстані відкрив рахунок. Однак підопічні Олександра Кузьменка та Костянтина Татаренка зуміли відновити «статус-кво». Після удару Ярослава Василишина м'яч потрапив у капітана «Фенікса» Владислава Хрипчука й пересік лінію воріт.

У завершальній частині поєдинку домінували наші хлопці, які були близькі до того, аби поповнити скарбничку трьома заліковими балами. Та після потужних «пострілів» Даніли Ходацького й Максима Долгулі м'яч двічі потрапляв у стійку воріт. У цілому ж гра була дуже видовищною, принесла задоволення й гравцям обох команд, й вболівальникам.

Офіційні ігри-2019 завершено. Подякуємо шістнадцятьом хлопцям, чия гра радувала нас цього року. Й окрема вдячність нашим друзям з компанії Plarium Ukraine.

Сергій Гриценко, «Фенікс», тренер:

- Хочу сказати всім велике спасибі, сьогодні хлопці порадували. Ми на результат не зважаємо, головне – аби грали діти.

- Чим запам'ятався 2019 рік?

- Поки все гарно складається для «Фенікса». Виграли турніри і в Луцьку, і в Гамбурзі. Старатимемося виграти й Чемпіонат Харкова.

- Чого б ви хотіли побажати у наступному 2020 році гравцям та уболівальникам?

- Передусім, зичу усім здоров'я, а решта додасться.