Чемпіонат України
07.12.2019

Шукачі пригод

“Фенікс” наче випробовує долю у нинішньому розіграші Чемпіонату України. Добрячу половину матчів команда проводить вражаючі перші тайми, де крупно веде у рахунку, а потім з тріском провалює другі половини зустрічей.

От і сьогодні, коли одна команда наприкінці першого тайму веде з перевагою у п’ять м’ячів, про жодну інтригу у матчі, здавалося б, годі й говорити. Однак турнірний шлях “Фенікса” на Чемпіонаті України у вікової категорії U15 підтверджує зворотнє. Досить згадати ігри проти Золочівської ДЮСШ, “Першої столиці”, коли наші хлопці у ході матчів впевнено лідирували за рахунком. Але влаштовували валідольну кінцівку для себе, тренерського штабу й прихильників команди. На щастя, досі усе завершувалося хепі-ендом для “Фенікса”. І, дякувати Богові, цей поєдинок винятком не став.

Гості з Золочіва приїхали рішуче налаштовані дати справжній бій одному з лідерів девізіону. Вони прагнули взяти реванш за поразку у рідних стінах з рахунком 4:7, водночас продовжуючи боротьбу за “прохідне” 4 місце, яке дозволяє зіграти у раунді “плей-офф”. Обмінявшись на старті поєдинку гострими моментами, суперники підтримували високий ігровий темп до завершення двобою. “Феніксу” вдалося забити швидкий гол, успішно розігравши стандартне положення. У результаті Данііл Болдижев знайшов точною передачею Максима Долгулю, який потужним “пострілом” спрямував м’яч у ціль.

А далі все пішло за наїждженою колією: наші хлопці заволоділи ініціативою, плетучи мереживо різноманітних комбінацій й примушуючи суперника помилятися у простих ігрових ситуаціях. Не можна сказати, що гравці Золочівської ДЮСШ тільки й думали, що про захист власних воріт. За першої ж сприятливої можливості вони примушували голкіпера “Фенікса” Володимира Лазебу вступати у гру. Але діяли при цьому із зайвою прямолінійністю, тому з більшості двобоїв на майданчику наші хлопці виходили переможцями.

Незабаром й другий гол підійшов, причому його було забито у яскраво вираженому комбінаційному стилі. На завершення Данііл Болдижев ефектно зіграв у “стіночку” з Іваном Коньковим, подвоївши перевагу в рахунку. Забитий гол надав упевненості гравцям “Фенікса”, які стали діяти ще активніше, створюючи гостроту біля воріт Ярослава Овсяннікова. Внаслідок чого голкіпер Золочівської ДЮСШ виявився безсилим після результативного удару капітана “Фенікса” Артема Шевченка, який своєчасно відгукнувся на фланговий простріл.

Потім тренерський штаб “фіолетових” вгадв із заміною, й Данилі Ходацькому, який вийшов на майданчик, вистачило лише кілька секунд, аби точним ударом в перекладину забити четвертий командний гол.

Героєм наступного ігрового епізоду став Данііл Болдижев, який спочатку вибив м’яч із власних порожніх воріт, а потім результативно завершив швидку контратаку своєї команди 5:0.

Гру зроблено? Спочатку чимало присутніх у залі не надали особливого значення голу, що влетів у ворота “Фенікса” після удару Кирила Лебединця. Тим більше, що на фініші першого тайму Данііл Дудін знову примусив голкіпера суперника діставати м’яч із сітки власних воріт.

І все ж хлопці із Золочева відправлялися на перерву з позитивним настроєм, що його забезпечив Кирило Світличний, спрямувавший ігровий снаряд у ціль за кілька секунд до сирени. У другому таймі команда із Золочіва продовжила діяти у атакуючому ключі, а ось наші, як у згадуваних вище матчах, передчасно повірили у перемогу. У результаті суперники начебто помінялися ролями на майданчику. Відзначу, що голкіпер Ярослав Овсянніков часто закидав м’яч до воріт “Фенікса”, і в одному з епізодів Максим Бородай ударом головою зумів вцілити. А коли Андрій Чайка скоротив гандікап до двох м’ячів, тренерський штаб виконав рокіровку на вратарській позиції: замість Ельдара Братчука до рамки повернувся Володимир Лазеба.

Але на цьому пропущеному м’ячі неприємності для наших хлопців не закінчилися, оскільки незабаром вони змушені були грати у кількісній меншості. Данііл Дудін програв швидкісний забіг супернику, отримавши червону картку за фол “останньої надії”. На реалізацію зайвого гравця у команди Золочіва пішло небагато часу, й Андрій Чайка ударом у кут воріт примусив капітулювати голкіпера “Фенікса”. У гостей, що спіймали кураж, ще залишався час для того, аби зрівняти рахунок у матчі. Але “Фенікс” вистояв, записавши до активу три залікові бали, взявши, таким чином, 9 очок з 9 можливих у домашньому турі.

Наостанок поглянемо на турнірну ситуацію. Лідирує “Олімпік-УФК” (8 ігор, 19 очок), слідом розташувалися ДЮСШ Валки та “Фенікс” (по 18 балів). Причому наші хлопці зіграли на один матч більше (9 проти 8 у валківчан). У трьох поєдинках групового етапу, що залишилися, “Фенікс” зіграє з “Олімпіком-УФК”, КДЮСШ-5 та ДЮСШ-7.

Юрій Ващенко, “Фенікс”, тренер:

- Ми казали хлопцям, що гра буде непростою. Хотіли випустити на майданчик хлопців, які грають менше, а видалась дуже важка гра, напружена, можна навіть сказати, валідольна. Будемо працювати, будемо додавати. Після першого тайму рахунок був 6:2. Якось хлопці розслабилися, рано повірили у перемогу. Супернику хочу сказати спасибі за гру, у другому таймі вони показали, що треба грати до кінця. Нам залишилися ще три гри, хочеться вірити у те, що всі три виграємо.