Чемпіонат Харкова
01.12.2019

Зимовий сон

Першого зимового дня «Фенікс» у рамках Відкритого Чемпіонату Харкова мав бій з WFC “Khakiv City”. Багатьом уболювальникам цей колектив відомий за попередньою назвою КДЮСШ-8. У цілому за даною віковою категорією у нинішньому турнірі виступають дві команди дівчат: крім підопічних Ганни Покус, у групі «А» грає також «Tesla-2».

«Фіолетові» напередодні витратили багато сил та енергії у поєдинках групового раунду Чемпіонату України, отже такий суперник був доволі прийнятним варіантом, аби трохи перевести дух, а також ретельніше підготуватися до наступних футбольних баталій. Сама гра не відрізнялася особливою видовищністю, емоційної складової у ній практично не спостерігалося, а часом складалося враження, що команда поступово впадає у зимову сплячку, граючи «на автоматі» й багато помиляючись. Цей зимовий сон лише зрідка переривався свистками арбітра, який фіксував порушення правил та взяття воріт. Найяскравіша, мабуть, подія цієї гри - капітанська пов'язка Артема Шевченка, перша за час його перебування у «Феніксі», але цілком заслужена.

Вже з перших хвилин поєдинку наші хлоці заволоділи ініціативою, і стало зрозумілим, що перший забитий м'яч – лише справа часу. У результаті перше ж стандартне положення завершилося взяттям воріт “Khakiv City”. Іван Коньков своєчасно відреагував на ривок Максима Долгулі, й той потужним «пострілом» відкрив рахунок матчу.

Варто сказати й те, що суперниці значною мірою полегшували завдання «Феніксу» тим, що часто займали невірну оборонну позицію або «губили» гравців. Так сталося в епізоді із другим забитим м'ячем. Голкіпер Ельдар Братчук закинув ігровий снаряд за спину суперниці, й Максиму Долгулі не склало великих труднощів подвоїти перевагу в рахунку.

Не минуло й двох хвилин, як наші хлопці забили третій командний гол. Микита Боднар відпасував на Деміда Євсюкова, який здійснив рейд з центру майданчика до воріт суперниць і переграв голкіпера Єлізавету Долженко. Потім у грі настало невелике затишшя, а суперниці почали уважніше грати в обороні, час від часу погрожуючи воротам «Фенікса». За цю наполегливість вони були винагороджені наприкінці першого тайму, коли Олександра Літус зуміла «розмочити» рахунок у матчі, пробивши у дальній кут воріт.

Незважаючи на пропущений гол, відчувалося, що це лише прикре непорозуміння, оскільки підопічні Сергія Гриценка та Юрія Ващенка контролювали хід гри. Ледь пролунав свисток, що сповістив про старт другого тайму, як “Khakiv City” втратив чудовий шанс скоротити відставання у рахунку до мінімуму. А вже в атаці у відповідь наші збільшили розрив у рахунку: Микита Боднар спробував знайти передачею Данііла Дудіна, але м'яч потрапив у ногу Альони Линьової та опинився у сітці воріт.

Цей курйозний гол «розбудив» уболівальників, й під барабанний дріб «Фенікс» продовжив домінувати на майданчику. Чергова атака, яка привела до взяття воріт суперниць, була розіграна, як по нотах: Артем Шевченко, Данііл Дудін та Демід Євсюков вміло розіграли комбінацію на три ходи. Відзначу, що після перерви підопічні Ганни Покус трохи додали у русі, й голкіперу «Фенікса», який у першому таймі відверто нудьгував, доводилося частіше вступати у гру. Однак дівчатам іноді бракувало порозуміння на майданчику, хоча у старанні ім аж ніяк не відмовиш. Зокрема, Іван Коньков і Микита Боднар забивали голи у той момент, коли суперниці організовували зміну четвірок і не встигали до власних воріт. Як наслідок - 7:1 – підсумковий рахунок згідно табеля про ранги.

Якщо подібний результат був прогнозований, то успіх «Фенікса-2» в очній дуелі з ДЮСШ-9 став приємним сюрпризом. Лише з третьої спроби наші хлопці зуміли отримати першу перемогу в ході турніру, а Дмитро Бакулін та Омар Хасан забили дебютні голи у складі нашої команди.