Чемпіонат Харкова
24.11.2019

Гольовий конкурс капітанів

Для “Фенікса” минулі сім днів стали по-справжному “ігровими”. Судіть самі: підопічні Сергія Гриценка та Юрія Ващенка проводили сьомий поєдинок за останній тиждень! З понеділка по середу наші хлопці вели боротьбу у Чемпіонаті України з футзалу U15, матчі якого проходили у місті Золочів Харківської області. Здобувши три перемоги й отримавши три поразки, “Фенікс” на даний момент продовжує претендувати на вихід до “плей-офф”. Так чи інакше, але нашим хлопцям треба було переключатися на не менш напружені бої місцевого значення.

У Відкритому Чемпіонаті Харкова “Фенікс” стартував невдало, програв ДЮСШ-11 з рахунком 2:4. Минуле протистояння з ДЮСШ-5 також не уявлялося “легкою прогулянкою”, хоча статистика попередніх очних дуелей додавала позитивних емоцій прихильникам “фіолетових”. У семи проведених поєдинках наші хлопці отримали 6 перемог, поступившися лише одного разу – у серпні 2018 року (1:2). До звітної гри “Фенікс” підходив з певними кадровими проблемами, отже тренерському штабу довелося застосувати різні поєднання виконавців. Ще в ході поєдинків у Золочіві дістав травму Микита Боднар, який пропускав вже другий матч поспіль; Кирило Горбатенко й Глеб Іванюженко продовжують відновлюватися після травм, провів увесь тиждень у “лазареті” й Денис Міхно.

Відзначу, що у наставника ДЮСШ-5 Дмитра Голуба на лаві запасних було лише двоє польових гравців. Опоненти “Фенікса” активно розпочали поєдинок. В основному вони сподівалися на дальні “постріли” свого капітана Костянтина Освяннікова, але Володимир Лазеба був напоготові. Не зумівши забити швидкий гол, гравці ДЮСШ-5 зосередилися на обороні власних воріт, діючи дуже компактно, що значною мірою ускладнювало завдання атакуючої сторони. Але, як кажуть, “вода камінь точить” – й наші хлопці не залишали спроб добитися бажаного результату.

Рахунок було відкрито у середині першого тайму, й головною дійовою особою став капітан “Фенікса” Данііл Болдижев. Він розпочав гольову комбінацію й зумів завершити її точним ударом після результативного паса Максима Долгулі – не без допомоги рикошету з боку гравця ДЮСШ-5. Вразивши ворота суперника, наші хлопці заграли більш розкуто, заволодівши ігровою ініціативою. Вони подовгу розігрували м’яч, примушуючи час від часу вступати у гру голкіпера Івана Лучнікова.

До другого взяття воріт ДЮСШ-5 призвів розіграш вільного удару. У награному “стандарті” взяли участь Артем Шевченко та Данила Ходацькій, а точний постірл завдав Демид Євсюков. Незабаром пролунав свисток арбітра, що відправив команди на переву, й хлопці з “Фенікса” полишали майданчик з надією розвинути успіх у другій 20-хвилинці. Ці надії справдилися вже у дебюті другого тайму, коли з інтервалом у дві хвилини м’яч ще двічі опинився у сітці воріт ДЮСШ-5. Спочатку знову спрацювала ігрова зв’язка Максима Долгулі та Данііла Болдижева, й капітан “Фенікса” потужним ударом не залишив шансів голкіперу суперника. Наступного моментіу Олександр Безрук забезпечив результативною передачею Данііла Дудіна, який вразив ціль ударом з ближньої відстані.

Коли до завершення поєдинку залишалось трохи менше п’яти хвилин, тренерський штаб “Фенікса” вирішив відпрацювати тактику з використанням п’ятого польового гравця. Дякувати, істотна перевага у рахунку дозволяла подібні експерименти. Щоправда, Костянтин Овсянніков зумів відновити інтригу у поєдинку, забивши два голи: спочатку спрямував м’яч у дальній кут воріт суперника, а потім впевнено реалізував 6-метровий удар. Однак незабаром все стало на своє місце, коли наші хлопці зуміли розіграти зайвого: у завершальній фазі атаки Михайло Солдатенко прострелив на дальню штангу, а Максим Долгуля забив свій шостий гол в очних протистояннях з ДЮСШ-5, ставши кращим бомбардиром у цьому показнику серед гравців “Фенікса”. Він спромігся встановити остаточний рахунок у матчі – 5:2, а наші хлопці записали до активу три залікові бали.

Своєю чергою, “Фенікс-2” не зміг порадувати вболівальників, поступившися команді ДЮСШ Богодухів з рахунком 0:6. До активу наші хлопці зможуть записати перший тайм, який завершився без забитих м’ячів. Тим не менш, на рівних битися протягом усієї гри з лідером групи, який набрав 9 очок з 9 можливих, “Фенікс-2” не зумів.