Чемпіонат Харкова
10.11.2019

Поразка зі знаком “плюс”

Нетривалими виявилися канікули для гравців “Фенікса”. Усього два тижні тому завершився попередній турнір, що проходив на відкритих майданчиках Парку Горького. І ось уже цими вихідними стартував оснінньо-зимовий сезон Відкритого Чемпіонату Харкова з футзалу. Оскільки з цього року його вікова категорія розширена до 2005 року народження, “Феніксу”, у складі якого майже усі хлопці на рік-два молодші, доведеться серйозно постаратися, аби поборотися за плей-офф.

І старатися команді довелося вже сьогодні, у матчі стартового туру проти ДЮСШ-11 – фактично найскладнішого суперника за чотирирічну історію команди. Судіть самі: з підопічними Дмитра Шалбаяна ми зустрічалися двічі (обидва рази – у Чемпіонаті України 2017/18) й обидва рази програвали з великим рахунком 1:10 та 0:11. Й сьогоднішня гра показала, що команда ДЮСШ-11, більшість гравців якої - володарі Кубку України з футзалу, - один з головних фаворитів першості міста, що стартувала.

Гра була б набагато цікавішою, якби її зіграли суперники не на гумовому покритті манежу “Динамо”, який зводив на нівець технічні навички обох команд. На перший план виходила боротьба з численними фолами.

“Фенікс”, який приділив п’ятничне тренування повністю підготовці до цієї зустрічі, виглядав зовсім не так, як два роки тому. Команда здорово атакувала, активно пересувалася і у багатьох параметрах не поступалася супернику. Принаймні, у першому таймі.

Задавши високий темп вже з перших хвилин матчу, суперники не збавляли обертів аж до фінального свистка. Спочатку підопічні Сергія Гриценка та Юрія Ващенка опинилися у ролі наздоганяльної сторони, оскільки у самому дебюті гри Володимир Андреєв вразив ворота Ельдара Братчука, якому тренерський штаб “Фенікса” довірив захищати останній рубіж. Чудовий шанс відновити паритет втратив Максим Долгуля, не зумівши відправити м’яч точно за призначенням після флангового прострілу. Наче у нагороду за старання удача була цього вечора за нас – м’яч чотири (!) рази потрапляв у каркас воріт Ельдара Братчука.

У його візаві роботи було на порядок менше. Тим не менш, на перерву команди пішли з результатом 1:1. У ході розіграшу штрафного удару гравцями “Фенікса” Фарід Мамедов зіграв рукою у власному штрафному майданчику, й арбітр вказав на 6-метрову позначку. До м’яча підійшов капітан команди Данііл Болдижев й потужним ударом не залишив шансів голкіперу ДЮСШ-11.

Незважаючи на рівновагу в рахунку, другу 20-хвилинку очікували з великими побоюваннями за підсумковий результат поєдинку. Ці побоювання підтвердилися, ледь пролунав свисток про початок другого тайму. “Помаранчовим” вистачило лише 10 секнуд, аби знову повести у рахунку. Втрата м’яча у центрі майданчика обернулася на стрімку контратаку й потужний постріл Богдана Мещерякова, який вдуге примусив Ельдара Братчука діставати м’яч із сітки. Невдалий старт другого тайму не вибив наших хлопців з колії, й вони далі шукали шляхи до воріт суперника. Кілька разів смачно приклався до м’яча Данііл Дудін, був близький до успіху Демід Євсюков, але ліміт везіння цього вечора був вичерпаний. Прикрий рикошет став основною причиною третього пропущеного м’яча. І знову автором голу був Богдан Мещеряков, який оформив “дубль” за підсумками поєдинку. Його гольове починання підтримав Олексій Ріяка, який ще у першому таймі кілька разів підключався до атак своєї команди.

Намагаючись врятувати поєдинок, тренерський штаб “Фенікса” застосував тактику з використанням п’ятого польового гравця. У результаті хлопцям вдалося скоротити відставання до двох м’ячів, розігравши зайвого. Іван Коньков завдав удару по воротах ДЮСШ-11, а Микита Боднар з близької відстані переправив м’яч у ціль.

“Фенікс” програв, але ця поразка швидше зі знаком плюс. По-перше, на відміну від минулих матчів з ДЮСШ-11 сьогодні команда грала. Був рух, було бажання й проглядався малюнок гри. По-друге, рахунок матчу і сам його перебіг залишають надію на майбутній реванш. Однак, хочеться побачити обидві команди на паркеті, де їхня гра буде ще гострішою та яскравішою.

Оптимістичні почуття залишила гра другої нашої команди (нагадаємо, що на цей турнір “Фенікс” виставив обидва склади). І тут дебют у хлопців, особливо тих, для кого ця гра стала першою, був що ні на є бойовим – із срібним призером нещодавнього Кубку Харкова з міні-футболу “Соколом”. Незважаючи на підсумкову поразку з рахунком 3:4, наші хлопці зіграли гідно проти потужнішого суперника. Й головне, що припало до душі болільникам: команда билася до останньої хвилини, ані трохи не бентажачися різницею у класі. Досить сказати, що два голи хлопці забили, граючи з п’ятьма польовими гравцями.

Обидві наші команди знаходяться на незвичних для себе місцях турнірної таблиці Чемпіонату Харкова, до того ж, парадокс полягає у тому, що команди, відігравши свої перші матчі, так і не знають складу груп, як, власне, й повного складу учасників – заявки на турнір тривають. Втім, цю плутанину організатори обіцяють виправити до середини тижня. Тоді стане зрозумілим, з якою з понад двох десятків команд “Фенікс” боротиметься за вихід у плей-офф.