Список новин
Кубок Харкова
19.10.2019

Яскрава афіша – понура гра

Від ігор за участі лідерів завжди очікуєш якоїсь цікавинки – не випадково ж такі поєдинки бувають «під прицілом» глядачів. У звітного матчу була яскрава афіша, однак гравці «Фенікса» і «Сокола» не виправдали очікувань уболівальників. Ми стали свідками малоцікавої гри, де в'язка боротьба й численні двобої брали гору над осмисленими комбінаційними діями. І це попри той факт, що турнірні завдання обидві команди вже успішно вирішили, вийшовши у півфінал турніру. Здавалося б, у хлопців була чудова можливість пограти у власне задоволення, не озираючись на результат поєдинку.

З іншого боку, суперництво «Фенікса» та «Сокола» було й залишається принциповим, що певною мірою наклало відбиток на перебіг матчу. Досить сказати, що у 14 проведених до сьогодні зустрічах один з одним спостерігалася абсолютна рівність – по шість перемог кожної з команд і ще дві нічиї.

До очної дуелі з нашими хлопцями підопічні Костянтина Лисконога йшли дистанцією упевнено й легко, маючи в активі максимальний показник – 27 очок із 27 можливих. Наставник «Сокола» виставив бойовий склад, у якому з основної обійми гравців не знайшлося місця лише Даніілу Ксензову. Інша річ, що лава «Сокола» при цьому була майже порожня – лише двое людей у запасі. Тренерський штаб «Фенікса» у минулому матчі не міг розраховувати на Івана Конькова та Олександра Безрука, які найближчим часом мусять відновлюватися після отриманих травм. Зате вперше після тривалої перерви зіграв Глєб Іванюженко, відзначивши повернення на майданчик забитим м'ячем.

Поки наші хлопці адаптувался до трав'яного покриття (тренувальний процес команди зараз відбувається у залі), гравці «Сокола» зуміли повести у рахунку. Причому гол вийшов просто на диво! Ще з перших хвилин матчу Ярослав Шуліка націлився на ворота суперника, й невдовзі дальнім ударом відправив м'яч точно у дев'ятку. Як не старався голкіпер «Фенікса» Ельдар Братчук врятувати становище, йому не вдалося перешкодити взяттю воріт. У цілому до перерви йшла рівна гра, та ледь гострішою у завершальній стадії атак була команда Костянтина Лисконога. Підсумком першого тайму став нічийний результат – 1:1, який відображав співвідношення сил на майданчику.

Яку ж картину гри спостерігали ми у другій 20-хвилинці? Обидва суперники застосовували високий пресинг, отже з розпочинком атакуючих дій були певні проблеми. Тренерський штаб «Феніксу» активно тасував склад, даючи можливість пограти всім і випускаючи гравців у різних поєданннях. Можливо, саме через це нашим хлопцям часом бракувало елементарного взаєморозуміння. До того ж, уже у дебюті другого тайму до воріт Володимира Лазеби влетів курйозний гол. Владислав Істомін пробив з дальньої дистанції, а голкіпер «Фенікса», щоправда, не без підмоги рикошету, пропустив м'яч між ніг.

Втім, підопічні Сергія Гриценка та Юрія Ващенка не довго засмучувалися, миттєво спорудивши результативну відповідь. Гру взяв на себе капітан команди Даня Болдижев. Зігравши «у стінку» з Максимом Долгулею, він вийшов на оперативний простір й потужним пострілом не залишив шансів голкіперу «Сокола» Артему Рибіну. Відзначу грамотні дії стража воріт суперника, який неодноразово підчищає огріхи своїх оборонців.

Час минав - результат не змінювався. Й гра потихеньку котилася до цілком логічного нічийного завершення. Суперники також діяли вкрай обережно, прагнучи не припуститися фатальної помилки. І було б цілком справедливо, якби «Фенікс» та «Сокіл» розділили очки. Але пані Фортуні явно припали до душі фіолетові кольори, й наші хлопці врешті зуміли отримати гольову перемогу. Причому вирішальний гол також вийшов із розряду курйозних. Партнери по команді вивели на ударну позицію Максима Долгулю, який пробив по воротах не кращим чином, але саме це й дезоріентувало Артема Рибіна. А за пару хвилин пролунав фінальний свисток, який зафіксував перемогу «Фенікса» – 3:2.

У підсумку на самій «стрічці» «Фенікс» обійшов «Сокіл» у турнірній таблиці і фінішував у груповому етапі першим, забивши, до того ж, більше всіх у своїй групі і пропустивши менше всіх. Півфінальна четвірка Кубку виглядає точнісінько як і у весняному Турнірі, присвяченому Дню захисту дітей, що свідчить про стабільність лідерів.

У півфінальній дуелі, яка попередньо намічена на 26 жовтня, наші хлопці битимуться з одним із двох суперників – «Майстром м'яча-1» або ДЮСШ «Волна». Вирішиться це вже завтра до полудня, коли завершиться останній матч групового етапу для ДЮСШ «Волна», що гратиме проти жіночої команди Tesla. За будь-якого завершення цієї зустрічі, окрім поразки «Волни», нашим суперником у півфіналі стане, як і у згадуваному вище весняному турнірі, «Майстер м'яча-1».

Сергій Гриценко («Фенікс», тренер):

- Результат гри нас влаштував, але хлопців на майданчику я сьогодні не впізнав. Нехай би випало 2-3 людей, але з гри випали усі. У чому причина, тепер будемо розбиратися. Сьогодні не було руху, хлопці якісь мляві, втомлені. Будемо щось вирішувати, бо така гра нас не задовольняє. Раніше й забігання були, приємно було дивитися на гру команди. Усе у касання, два максимум. Можливо через те, що я випускав гравців, які отримують мало ігрової практики. Ми поміняли четвірки, можливо, через це така гра.

- До матчів плей-офф залишається тиждень. Як команда готуватиметься до цих ігор?

- Проведемо три тренування, щоб хлопці були в ігровому тонусі.