Список новин
Кубок Харкова
12.10.2019

Подарунок тренеру: «Фенікс» - у півфіналі Кубку Харкова!

До чергового поєдинку проти ДЮСШ-5 гравці «Фенікса» готувалися з особливою наснагою. Минулими вихідними хлопці триумфально завершили «Ярмарку футзалу», яка проходила у Луцьку. Підопічні Сергія Гриценка та Юрія Ващенка зуміли відсвяткувати дебютний успіх у віковій категорії U15.

Але ця радісна новина зі стану «Фенікса» виявилася непоодинокою. Ще перед початком звітного поєдинку наставник команди Юрій Ващенко приймав привітання з народженням доньки Олександри. Й хлопці присвятили перемогу у цьому матчі своєму тренеру та його доньці. Зробивши все можливе, аби гра запам'яталась не лише результатом, але й якістю.

Статистика протистоянь суперників – цілком позитивна для нашої команди, у попередніх шести матчах проти п'ятої спортшколи «Фенікс» отримав п'ять перемог, поступившися лише одного разу – 25 серпня 2018 року – з рахунком 1:2. Та оскільки ця поразка припала на єдину зустріч суперників, саме у рамках Кубку Харкова, виходило, що статистика особистих зустрічей у цьому турнірі була на користь команди Дмитра Голуба.

Частіше за інших (4 рази) ворота ДЮСШ-5 у попередніх поєдинках вражав Максим Долгуля. И цього разу він не зрадив приємній для себе традиції, відкривши рахунок забитим м'ячам у минулому матчі. Причому Максиму вдався відмінний удар з дальньої дистанції, і голкіпер ДЮСШ-5 не зумів відбити цей потужний «постріл» бомбардира. Хлопці знайшли Юрія Ващенка, який стояв за лицевою лінією, й відсвяткували забитий м'яч уявним погойдуванням малюка.

Однак розвинути цей успіх, як траплялося у ряді попередніх матчів, гравцям «Фенікса» не вдалося. Більш того, незабаром суперники зуміли відновити рівновагу у рахунку. І якщо у першому випадку, ще в дебюті поєдинку, після удара Костянтина Овсяннікова м'яч потрапив у стійку, то ще одне призначення штрафного удару призвело до взяття воріт Ельдара Братчука. Знову капітан ДЮСШ-5 потужно пробив, а Тимур Гавриленко лише підкорегував політ м'яча, що потрапив у сітку. Ще раз зламати оборону суперника до свистка на перерву нашим хлопцям так і не вдалося.

Другу 20-хвилинку підопічні Сергія Гриценка та Юрія Ващенка розпочали на високих швидкостях, і незабаром стало помітно, що опоненти елементарно не вистигають за швидкими переміщеннями гравців «Фенікса». До того ж, не маючи серйозного посилення з лави запасних, гравці ДЮСШ-5 усе рідше організовували контратакуючі дії. Своєю чергою наші хлопці нарощували перевагу. Найбільш яскравою постаттю у другому таймі став Артем Шевченко, який оформив «хет-трик» за підсумками матчу. Перші два голи у його виконанні були забиті «як під копірку». Дві результативні передачі записав до активу Олександр Безрук, а Артем більярдними за точністю ударами з півкола вратарського майданчика відправляв м'яч у ціль.

Але суперники «Фенікса» не збиралися складати зброю, періодично погрожуючи воротам Володимира Лазеби. Голкіпер кілька разів виручив партнерів по команді. Але впоратися з дальнім ударом Дмитра Самсонова не зміг. Відзначимо, що м'яч опинився у сітці воріт, зачепивши по шляху Кирила Горбатенка. Однак вже у наступній атаці Кирил здійснив закид на дальню штангу, а Демід Євсюков ударом головою відправив ігровий снаряд точно за призначенням.

Заключний відрізок поєдинку вдався гравцям «Фенікса». Проводячи відмінні комбінації, вони спромоглися відзначитися ще двічі. Після розіграшу кутового партнери по команді вивели на ударну позицію Данііла Дудіна, який лише з другої спроби вразив ціль. А на останній хвилині матчу наважився на удар з дальньої дистанції Артем Шевченко, забивши шостий командний гол.

Після фінального свистка команда нагадала, кому присвятила цей матч дружним скандуванням «Олександра! Олександра!».

Підбиваючи підсумок поєдинку, скажімо про те, що ця перемога дозволила «Феніксу» набрати 25 очок та достроково вийти у плей-офф. Компанію нашим хлопцям у цьому раунді складе «Сокіл», з яким хлопцям належить зіграти у заключному матчі групового етапу.

Сергій Гриценко («Фенікс», тренер):

- За п'ятибальною системою сьогоднішню гру можно оцінити на «четвірку». Багато що вдавалося, але чимало із задуманого не вийшло. Хлопці старалися, хотіли привітати свого тренера з народженням доньки. Я теж приєднуюся до цих поздоровлень. Можливо, через те, що у хлопців було багато емоцій, ми не зуміли забити чимало м'ячів.

- Як би ви оцінили гру суперника – команди ДЮСШ-5?

- Хороша команда, дала бій, але ми були швидшими.