Кубок Харкова
24.09.2019

Непередбачувані труднощі

Чого варто очікувати від очної дуелі лідера турніру й одного з його аутсадерів? Відповідь на це запитання, здавалося, на поверхні. Насправді ж, виявилося, що хлопці з Солоницівки дали справжній бій переможцям останнього міського Кубку. Причому ключову роль у цьому зіграли три гравці “Металіста”, яких команда із Солоницівки покликала на допомогу – Кирило Ключко, Дмитро Зацаринний та Єгор Косяченко, який оформив “хет-трік” за підсумками матчу. Варто сказати, що у коментарі до відео цього поєдинку три “легіонери” згадуються під іншими прізвищами, за якими й були внесені до протоколу (зокрема, згадуються Артем Дубовик та Микита Боровий).

Дебют матчу наша команда може записати собі до активу. Не минуло й трьох хвилин зі стартового свистка арбітра Сергія Молчанова, як м’яч уперше опинився в сітці воріт Артема Колотуші. Успіх підопічним Сергія Гриценка та Юрія Ващенка приніс розіграш штрафного удару, а точним “пострілом” з близької відстані позначився Артем Шевченко.

Пропущений гол розпалив опоненітв “Фенікса”, які відповідали не менш гостро й примушували помилятися хлопців у фіолетових футболках. Однією з таких помилок скористався Єгор Косяченко. Після його несильного удару м’яч закотився у сітку воріт Ельдара Братчука. Обмінявшися забитими голами, суперники не збавляли темпу, тому матч дивилися на одному диханні. Ще до перерви своє прізвище до протоколу матчу зумів вписати Максим Долгуля, який обачливо відправив м’яч у дальній кут після відмінної передачі партнерів.

У цілому було багато силової боротьби, але при цьому без відвертої грубощі. Перший тайм пройшов у в’язкій боротьбі й завершився мінімальною перевагою у рахунку “Фенікса”, що підтвердили статистичні дані – 6:3 по ударах у ствір воріт на користь теперішніх лідерів дивізіону.

Та ледь розпочався другий тайм, як ці цифри стали змінюватися на користь команди із Солоницівки. Одразу по перерві вона заволоділа на певний час територіальною та ігровою перевагою, тому не дивно, що результат знову став рівним. Цього разу Єгор Косяченко “засмутив” Володимира Лазебу, який захищав останній рубіж “Фенікса” у другому таймі. Однак не минуло й хвилини, як Демід Євсюков після розіграшу кутового удару відпасував на Микиту Боднаря, й той потужним пострілом не залишив шансів голкіперу суперника. Команда із Солоницівки у стислий термин спорудила результативну відповідь. Учергове вітання партнерів приймав Єгор Косяченко, який ударом з близької відстані переграв голкіпера “Фенікса”.

І знову підопічним Сергія Гриценка та Юрія Ващенка треба було починати все відпочатку. У якийсь момент навіть виникло відчуття, що другий матч поспіль хлопцям не вийде поповнити скарбничку повновісними трьома балами. У цей момент відповідальність взяв на себе один з кращих гравців цього двобою – Данііл Болдижев, який не лише запам’ятався відмінними діями в обороні, але й неодноразово розганяв атаки своєї команди. Вирішальний гол “Фенікс” забив після стрімкої атаки за участі усієї четвірки – Артема Шевченка, Данііла Дудіна, Максима Долгулі, а точний удар у кут воріт завдав Данііл Болдижев.

Останні хвилини гри пройшли у безперервних атаках хлопців із Солоницівки, але “Фенікс” вистояв, отримав перемогу з рахунком 4:3 й записав до свого активу ще три очки.

Сергій Гриценко (“Фенікс”, тренер):

- У суперника були дуже технічні гравці. “Металіст” приїхав, як я зрозумів. Хочу сказати велике спасибі своїй команді, яка добре зіграла й не поступилася, та хлопцям із Солоницівки.

- Чи була впевненість від початку й до кінця гри, що “Фенікс” сьогодні отримає перемогу?

- Ми кожної гри налаштовуємо хлопців на перемогу, але з такою командою дорогого вартує пограти.

- Як відбувається у хлопців адаптація до участі у турнірі по 2005 року?

- Важко, бо у нас є гравці 2007 та 2008 років народження. Нічого – вони стараються, борються. Чесно кажучи, хлопці ще не відійшли після зборів. Вони поки що показують не ту гру, яку ми хочемо бачити.