Список новин
Кубок Харкова
20.09.2019

Хвилина, яка все перевернула

Матчі з командами старшої вікової групи для “Фенікса” цього року як ніколи доречні – Чемпіонат України 2019/20 доведеться грати проти хлопців 2005 року народження. Але “Світло” сьогодні сплутало всі карти Сергію Гриценку та Юрію Ващенку, виставивши на матч свою команду... 2003 року народження. Саме тому в ігрі від початку було не стільки футболу, скільки фізичної боротьби та фолів. Вже після другої зміни тренерському штабу “фіолетових” довелося на ходу перекроювати четвірки, випустивши на майданчик усіх гравців, які могли конкурувати із суперником у зрості та вазі, оскільки різниця суперників за віком у багатьох випадках сягала 4-5 років. Важко довелося Даніілу Ходацькому, який лише нещодавно позбавився гіпсу і відіграв “з листа” практично повний матч.

Команда “Світла” зробила наголос на дальні удари, сильні й, особливо у першому таймі, точні. Понад усяку похвалу відіграв у воротах Вова Лазеба, який додав упевненості партнерам своїми неймовірними часом “сейвами”.

Струснула гру команди, як це зазвичай трапляється останнім часом, друга четвірка. Вже після першої зміни темп гри значно зріс, ми відсунули її до воріт суперника й заволоділи територіальною перевагою. Як наслідок – почастішали атаки, що призводили до небезпечних моментів. У багатьох ситуаціях команді фатально не щастило – вигідні моменти для взяття воріт втратили Міша Солдатенко та Максим Долгуля, як мінімум двічі за матч виникали суперечливі ситуації, у яких було не зрозуміло, чи перетнув м’яч лінію воріт, яка на майданчику була відсутня фізично. Ще тричі за “Світло” зіграла стійка воріт.

І тим не менш, за свій характер команда була винагороджена, коли класну діагональ Данііла Дудіна на Артема Шевченка “зрізав” у свої воорота Іван Литвин.

У другому таймі “Фенікс” збільшив тиск на ворота суперника, використовуючи вільні зони у центрі поля. Двічі тільки лише Данііл Ходацкий без опору проходив через центр до воріт. І якщо перший його удар відверто не вийшов, то другий примусив уболівальників видихнути з полегшенням – надто некомфортним у такій відкритій грі виглядала перевага в один м’яч.

Усе перевернула остання хвилина матчу. Спочатку прямим ударом зі штрафного гравці “Світла” один мяч відквитали. А після того, як хлопці не скористалися відмінним виходом при три-в-один, в атаці у відповідь зрівняли рахунок.

“Фенікс” губить перші очки у Кубку Харкова, зберігши, шоправда, при цьому перший рядок у турнірній таблиці. А один з кращих гравців матчу Вова Лазеба отримав у подарунок від Юрія Васильева, який прийшов нас підтримати, програмку нещодавнього матчу Ліги Чемпіонів між “Шахтарем” та “Манчестер Сіті”.