Кубок Харкова
14.09.2019

На єдиному диханні

«Фенікс» та друга команда «Майстра м'яча» зіграли сьомий очний матч одне з одним, й хоча повна перевага в історії цих протистоянь на нашому боці (6 перемог й одна нічия), у добрій половині цих зустрічей перемога хлопцям давалися непросто.

Досить згадати матч минулорічного Кубку Харкова, у якому «Фенікс» уник поразки лише за дві хвилини до фінального свистка дякуючи м'ячу Глєба Іванюженка.

Ось і сьогодні половину першого тайма «Фенікс» задовольнявся відносною територіальною перевагою. Суперник відповідав атаками на атаки, при цьому раз у раз підключаючи до них свого кіпера. Дмитро Щокін кілька разів прицільно пробивав по воротах Володимира Лазеби, але наш воротар грав надійно.

«Майстер м'яча» грав дуже щільно, прагнучи не поступатися у фізичній боротьбі та швидкостях. Однак не завжди «помаранчевим» вдавалося робити це у рамках правил, особливо коли наші з флангів зміщувался до центру. Вже на третій хвилині Ваню Конькова збив його тезка Іван Гаврилов. Та, на щастя для першого, усе обійшлося без травм, а для другого завершилося «гірчичником».

«Крига скресла”. Коли першу четвірку, що багато контролювала м’яч, але не загострювала атаку, змінила друга, швидкості стали вищими, й буквально одразу Демід Євсюков, а потім й Саша Безрук протягом хвилини забили двічі.

Віддамо належне нашим суперникам – “майстри” рук не опустили, відігравшися вже за хвилину – неточна передача в атаці призвела до виходу сам на сам. Вові Лазебі вдалося впоратися з першим ударом, але перешкодити Михайлу В’ялину добити м’яч у порожні ворота наші захисники не встигли. “Феніксу” вдалося відновити статус-кво вже за три хвилини: забив Микита Боднар, який додає з кожним матчем.

А потім прокинулась й перша четвірка. Ще до перерви Ваня Коньков та Міша Солдатенко довели рахунок до цілком комфортних 5:1.

Друга половина зустрічі проходила вже за повної переваги нашої команди. Тренери отримали можливість поекспериментувати складами четвірок, гольових моментів стало виникати більше. Не щастило капітану – Макс Долгуля мав як мінімум дві стовідсоткові можливості відзначитися, але фортуна сьогодні від нього відвернулся.

Сама жа гра “Фенікса” виглядала дуже привабливо. У ній були й швидкості, й рух, й діагональні передачі, й красиві комбінації. Тричі у другому таймі хлопці святкували взяття воріт суперника: Артем Шевченко скористався помилкою кіпера суперників, який підключився до атаки, й ще по разу забили Міша Солдатенко і Демід Євсюков, який, до речі, із сімома забитими м’ячами – кращий бомбардир “Фенікса” у цьому розіграшу Кубку.

“Фенікс” повернув собі перший рядок у турнірний таблиці, маючи однакову кількість голів із “Соколом”, але випереджаючи підопічних Костянтина Лисконога у різниці забитих та пропущених м’ячів. Відзначимо також несподівану поразку одного з наших головних конкурентів за вихід у плей-офф – команду ДЮСШ-5, яка поступилася “Кобрі-ЦПТО-3” 1:2.