Чемпіонат України
09.02.2023

Долгуля - 400, Шевченко - 100!

Передостанній матч "Фенікса" у другому виїздному турі став чи не найлегшим для команди за весь чемпіонат України. Попри те, що суперником була передостання команда в турнірній таблиці - ДЮСШ Крижопіль, у вболівальників були певні побоювання щодо результату. По-перше, в цьому турі "Фенікс" виглядав напрочуд блідо, і навіть з аутсайдерами або втрачав очки, або був близьким до цього. По-друге, єдина попередня зустріч команд з Харкова та Крижополя, що відбулась влітку 2022 року на благодійному турнірі, закінчилася нічиєю.

На щастя для вболівальників, побоювання виявилися марними. Так, команда досить довго не могла відкрити рахунок, володіючи перші п'ять хвилин ігровою та територіальною ініціативою. Але після того, як на 5 хвилині Данила Ходацький відібрав м'яч в центрі, пройшов до воріт суперника та пробив повз голкіпера, з'явилося відчуття, що валідол фанатам з Харкова цього разу не знадобиться. "Фенікс" впевнено контролював хід зустрічі, переважаючи опонента в усіх без винятку компонентах гри.

Закріпив успіх Дмитро Власов, який закінчив блискавичну багатоходівку за участі Ходацького та Боднаря. Михайло Солдатенко та Дмитро Власов забили ще по голу. А автором п'ятого став Максим Долгуля, що перехопив недбалий пас в центрі та технічно обіграв голкіпера з Крижополя. Нарешті, Данило Болдижев забив шостий м'яч, пробивши з десяти метрів після розіграшу штрафного. Лише за рахунку 0:6 гравці ДЮСШ Крижопіль спромоглися створити пару по-справжньому небезпечних моментів біля воріт Братчука, але забити до перерви так і не змогли.

Друга половина зустрічі пройшла менш інтенсивно. "Фенікс" ніколи не було помічено у наполегливості створювати двозначні рахунки проти слабших суперників, тому команда зосередилася на доведенні матчу до перемоги без вилучень, пошкоджень або інших інцидентів. ДЮСШ Крижопіль своєю чергою мали трохи більше можливостей відзначитись, і навіть забили один м'яч у відповідь прямим пострілом зі штрафного. Ще декілька моментів виникло після підключень голкіпера Ельдара Братчука до атаки, але жоден з них не призвів до забитих м'ячів.

"Фенікс" зумів забити ще тричі. І серед цих трьох двоє стали ювілейними. Артем Шевченко відзначився сотим мʼячем за "Фенікс", а гол Максим Долгулі став для нього 400-м в складі "фіолетових"!