Чемпіонат України
08.02.2023

Гра у доганялки

"Фенікс" штормить. Після непереконливої перемоги в серії післяматчевих пенальті над ДЮСШ Кам'яні Потоки і розгрому від "Урагану", команда з величезним трудом "витягла" гру, яка не обіцяла бути настільки важкою. Ба більше, якщо в п'яти матчах першого туру (а "Фенікс" зіграв тоді з усіма лідерами) ми пропустили лише сім м'ячів, то лише за три проведені ігри туру другого в наших воротах їх опинилося аж двадцять!

Перші хвилини матчу проти команди з Нового Бугу, яка посідала останнє місце в таблиці, нагадали найкращі зразки переможної гри харківського колективу. Зокрема, повернення до складу Артема Шевченка одразу привернуло до себе увагу: саме потужного стовпа команді не вистачало днем раніше у грі з Кам’яними Потоками. Сьогодні ж переважна більшість атак будувалась саме через стовпа, яким по черзі були Шевченко та Долгуля. Саме Артем прийняв передачу Братчука на перших хвилинах, відкотив м’яча на Бевза, який пробив повз голкіпера. Надалі “Фенікс” володів перевагою, а команда з Нового Бугу переважно будувала атаки за допомогою “черпаків”, запозичених з великого футболу. У харків’ян непогані моменти збільшити перевагу змарнували Бевз та Болдижев. Згодом рахунок подвоїв Власов, який без перешкод пройшов від власних воріт та потужно пробив у протилежні.

Відносно комфортний рахунок 2:0 не пішов на користь “Феніксу”. Команда почала втрачати м’яч у простих ситуаціях. І якщо після обрізки Ходацького Олександр Лясковецький не зміг переграти Братчука, то вже за хвилину захисники не вгледіли за Артемом Левченком, який з лінії штрафного майданчика проштрикнув м’яча повз голкіпера. Шевченко майже одразу мав можливість забити, але не замкнув гострий пас від Болдижева.

Проте активність Данила все ж було нагороджено, бо після ще одного проходу та прострілу в його виконанні відзначився Бевз. На останніх хвилинах тайму гравці ДЮСШ Новий Буг перейшли у невеличку навалу. Якщо після декількох стандартних положень відзначитися не вдалося, то з гри забили аж двічі. Спочатку пресинг призвів до чисельної переваги в нападі й точного пострілу повз голкіпера, а потім індивідуальну майстерність продемонстрував Савелій Пасічник, який самотужки розхитав всіх захисників та потужно пробив в кут. Більш того, новобужани могли до перерви відзначитись вчетверте, але самовіддано в підкаті зіграв Болдижев.

Рахунок 3:3 наприкінці першого тайму змушував проводити аналогії з вчорашньою грою проти Кам’яних Потоків, яка закінчилась з рахунком 6:6. Насправді команди були дуже близькими до того, щоб повторити цей результат, але на відміну від згаданої гри, де “Фенікс” мав перевагу в три м’ячі, сьогодні команди йшли пліч-о-пліч. Варто лише згадати подальші зміни рахунку:

4:3 - Болдижев підтримує атаку другим темпом і після невеличкого рикошету м’яч влітає в лівий нижній кут воріт.

4:4 - Артем Левченко прибирає на замасі Боднаря, пасує повз Ходацького і Євген Андрусович невідпорно пробиває з декількох метрів.

5:4 - Болдижев проходить лівим флангом і завдає потужного удару, на м’яч, що відскакує від грудей капітана Нового Бугу, падає Шевченко і головою закочує за лінію воріт.

5:5 - Братчук не впорався з несильним ударом Олександра Лясковського, подарувавши м’яча Савелію Пасічнику, який добив в порожні ворота.

6:5 - Шевченко зачепився за м’яч на шестиметровій позначці, зібрав навколо себе воротаря та захисників і відкотив м’яча під удар Солдатенку, який невідпорно пробив з десяти метрів.

6:6 - Пасічник виграв силову боротьбу у Боднара, та зльоту влучно пробив під дальню стійку повз Лазебу, який змінив Братчука в рамці воріт.

І коли вже здавалося, що повторення вчорашнього результату та перехід до серії пенальті неминучі, “Феніксу” вдалось провести швидку контратаку. Ходацький відібрав м’яча на власній половині поля, розігнав по флангу Власова, а той викотив ідеальний пас на Шевченка, який в падінні проштовхнув м’яча повз голкіпера новобужан. І хоча залишалося грати ще близько трьох хвилин, “Фенікс” зумів таки втримати бажаний результат та уникнути незапланованої втрати очок.