Чемпіонат України
07.02.2023

День бабака

"Фіолетові" стартували в другому турі Чемпіонату України матчем, який мав особливе значення для обох його учасників, які ще добре памʼятають перебіг попередньої очної зустрічі - в фіналі благодійного турніру "Разом до перемоги". Втім варто відзначити, що сьогоднішню гру обидві команди провели дуже коректно, заробивши на двох всього лише три фоли за матч. Але це єдине, що відрізняє два матчі. В іншому ж команди розіграли такий собі "День бабака", майже в точності повторивши сценарій того фіналу. "Фенікс" знову вів з комфортним для себе рахунком. Суперник знову зміг зробити вражаючий камбек під саму завісу зустрічі. Команди знову вирішували долю матчу в серії післяматчових пенальті. І цю серію знову виграли харківʼяни.

На відповідальну гру “Фенікс” підійшов чи не з найбільшими кадровими втратами за останній час. Безрук та Євсюков не змогли доєднатися до команди з логістичних причин, Коньков залишався травмованим ще після першого туру чемпіонату, а приїзд Шевченка очікувався лише наступного дня. Фактично, в складі команди було лише два воротарі та п’ять польових гравців з Харкова, до яких доєдналися Данило Бевз та новачок Дмитро Власов, знайомий нам по ввиступах за хмельницький “Сокіл”. Забігаючи наперед зазначимо, що попри фінальний рахунок на табло, дебют Дмитра вийшов більш ніж вдалим.

Вже на першій хвилині “Фенікс” відкрив рахунок, скориставшись кутовим та бездоганно розігравши комбінацію, яку влучним пострілом завершив Данила Ходацький. Проте вже за хвилину рахунок зрівнявся: Володимир Лазеба, який був призначений капітаном команди в поточній зустрічі, сміливо пішов в атаку і завдав удару по воротах суперника, але його колега по воротарському цеху Ігор Живолук не тільки впорався з пострілом, але й у відповідь швидко спрямував м’яч в порожні ворота через весь майданчик.

Після надактивного початку тайму гра трохи заспокоїлася. Обидва колективи не дуже переймалися технічними та комбінаційними розіграшами, більше покладаючись на індивідуальну майстерність. Непоганий момент змарнував Нікіта Боднар, ледь не замкнувши простріл Данила Болдижева. У відповідь Костянтин Пігарєв виходив сам на сам з Лазебою, але не зміг переграти голкіпера. Ближче до середини тайму “Фенікс” перехопив ініціативу, декілька непоганих моментів мав “хмельницький десант” - Бевз та Власов — але Живолук грав бездоганно. Тим більш несподіваним став другий м’яч у ворота “Фенікса”: захисники команди з Полтавської області вдало вийшли з-під пресингу, карколомний підкат Ходацького виявився невдалим, а Сергій Бардаков та Владислав Навроцький впевнено використали вихід вдвох проти одного захисника, пробивши Лазебу і зробивши рахунок 1:2.

До кінця тайму залишалось близько п’яти хвилин, тому після тайм-ауту “Фенікс” намагався зрівняти рахунок. Боднар вивів Бевза на зустріч з голкіпером, але удар Даніїла влучив в ближню стійку. Ходацький створив собі момент самостійно, дотепно прокинувши опонента в центральному колі, проте голкіпер підстрахував свого захисника, вчасно вийшовши з воріт. На останніх секундах тайму “Фенікс” відверто провалився в захисті, але вихід віч-на-віч з Лазебою не використав Денис Максимов.

Після перерви малюнок гри не змінився. “Феніксу” треба було відіграватись і команда намагалася контролювати м’яч, в той час, як Кам’яні Потоки надійно захищались, час від часу гостро атакуючи у відповідь. Потужний дальній удар Данили Неборака Лазеба вправно відбив на кутовий, після якого ще раз впорався з небезпечним прострілом. Врешті решт спрацювала хмельницька зв’язка “Фенікса”: Бевз перехопив м’яч в центрі, змістився на правий фланг, спрямувавши м’яч на Власова повз чотирьох захисників, а дебютант замкнув пас вже в порожні ворота. Не пройшло і хвилини, як “Фенікс” вийшов вперед: Володимир Лазеба пішов в атаку, відпасував на порожнього Данилу Болдижева, а той потужним пострілом з-за меж штрафного майданчика спрямував м’яч поміж ніг голкіперові суперника. А ще за дві хвилини Дмитро Власов зробив дубль, виявившись найбільш спритним у двох метрах від воріт після прострілу Максима Долгулі.

За рахунку 4:2 здавалося, що “Феніксу” вдасться впевнено довести матч до перемоги. Ледь не забив ще раз після розіграшу кутового Данила Ходацький, але бездоганно зіграв голкіпер. Гравці ДЮСШ Кам’яні Потоки почали поспішати в атаку, не встигаючи за разючими контратаками “Фенікса”, проте харків’яни змарнували декілька непоганих моментів збільшити рахунок. Зокрема, відзначимо елегантний удар Долгулі, який потрапив в поперечку. Тренер команди, що поступалась, зрозумів необхідність щось змінювати, і взяв хвилинну перерву, надавши команді останні настанови. Після тайм-ауту стало помітно, що Кам’яні Потоки йдуть ва-банк, випустивши на поле п’ятого польового гравця.

Оновлена тактика ледь не одразу принесла результати: Нікіта Боднар не впорався з Данилом Степановим, і той пробив під Лазебою, скоротивши рахунок до мінімуму. Проте “Фенікс” одразу відновив статус-кво, бо після перехоплення Михайла Солдатенка м’яч опинився у Данила Ходацького, який з центра поля влучив у порожні ворота. А ще за хвилину Дмитро Власов відзначився хет-триком, зробивши рахунок 6:3 після прострілу Данила Болдижева.

Попри те, що залишалося грати менш ніж п’ять хвилин, а перевага в рахунку становила три м’ячі, останні моменти зустрічі вийшли для “Фенікса” напрочуд невдалими. Переламати хід матчу зміг Денис Максимов, який вийшов п’ятим польовим. Спочатку він залишився без нагляду на правому фланзі атаки, перегравши голкіпера харківської команди. А вже за хвилину Максимов скористався недбалістю захисників, які дали йому можливість вдарити з-за меж штрафного майданчика, і м’яч підступно відскочив від рук Лазеби в сітку власних воріт. Рахунок 6:5 ще не був катастрофою, але і його втримати харківська команда не змогла. За сорок секунд до закінчення другого тайму Дмитро Мирний наважився на дальній постріл, і м’яч від ближньої стійки закотився у сітку воріт. Останні секунди тайму пройшли у відчайдушних атаках обох команд, але нічийний рахунок основного часу не змінився.

Серію післяматчевих пенальті у боротьбі за додатковий бал в таблицю розпочинав “Фенікс”. Максим Долгуля змусив вболівальників понервувати, але мʼяч після його удару таки опинився в сітці. У відповідь Данило Неборак, який неодноразово турбував Лазебу під час гри, зумів розстріляти його ворота потужним пострілом. Вже у цей момент тренер харків’ян Юрій Ващенко підізвав другого голкіпера Ельдара Братчука, сподіваючись на його свіжість. Другий пенальті у “Фенікса” пробивав Данило Ходацький — без шансів для Живолука. А ось “десятка” з Кам’яних Потоків, Костянтин Пігарєв, Братчука хитнув в один кут, а сам пробив в інший, проте влучив в стійку. Данило Бевз зробив рахунок в серії шестиметрових 3:1, у такому ж стилі, як і до цього Ходацький. Акім Трофімов також вирішив повторити прийом партнера по команді, поклавши Братчука в один кут, але пробивши повз інший. За рахунку 3:1 кожен наступний постріл міг стати вирішальним, і Данило Болдижев вирішив не гаяти часу, реалізувавши свою спробу та поставивши крапку у зустрічі.

Перемога “Фенікса” по пенальті до матчу вважалась скоріше незадовільним результатом, адже від команди очікували лише перемоги. Втім, будемо відверті, за відсутності цілої повноцінної четвірки грати на рівні минулого туру "фіолетовим" пока що не вдається. Проте за підсумками усього шостого туру “Фенікс” вперше опинився на верхівці турнірної таблиці, обійшовши ДЮСШ-4 Рівне, які поступились по пенальті “Чорному морю”, та випереджаючи за додатковими показниками івано-франківський “Ураган”.