Чемпіонат України
26.12.2022

Знову разом

Чемпіонат України цього сезону стане для "Фенікса" справжнім випробуванням. І річ навіть не в тому, що ніхто, включно з навіть тренерським штабом команди, не має повного уявлення про те, на що сьогодні "фіолетові" здатні. Без зборів, тренувального процесу, повноцінного режиму. Але ще й тому, що війна, фактично, розкидала команду по різних містах і країнах. І в якому складі "Фенікс" зможе приїжджати на матчі з'їзних турів, невідомо нікому.

Лише цього тижня вперше за майже рік у складі феніксів знову вийшов Братчук, а сьогодні ми вперше побачили Безрука і Шевченка, які приїхали з Німеччини та Польщі спеціально під цей турнір. Другу за дев'ять місяців гру провів Демид Євсюков. І як об'єднати хлопчаків, які так давно не грали разом, які перебувають у різній фізичній формі, - завдання не з простих.

З перших секунд гри "Фенікс" здивував тих вболівальників, які не стежили за командою під час війни. На поле вийшла четвірка з гравців, що останні місяці підтримувала форму в чемпіонаті Хмельницького, а поруч з Лазебою, Болдижевим, Боднаром та Долгулею у складі з'явився новачок — Данило Бевз, добре відомий по виступах за хмельницький "Сокіл".

"Фенікс" заволодів ініціативою, проте ударам гравців бракувало влучності. Щодо суперника, чорноморського "Іллічівця", чи не перша атака червоних призвела до гола: закидання з центру майданчика технічно прийняв на груди та завершив влучним ударом з розвороту Володимир Сташевський, якого захисники “Фенікса” залишили без уваги на якусь секунду.

Після пропущеного голу харківська команда не знітилася та продовжила поступово розхитувати захист суперників. Непогані моменти змарнували Олександр Безрук та Данило Болдижев. Проте у воріт Лазеби також виникала небезпека, і голкіперові довелось рятувати команду після дотепного удару п’ятою, та після виходу сам-на-сам підопічних Олександра Каплуна.

Наприкінці тайму Сергій Гриценко взяв хвилинну перерву, після якої “Фенікс” нарешті зрівняв рахунок: Данило Болдижев перехопив м’яч в середині майданчика, обійшов на правому фланзі двох захисників та невідпорно пробив з лівої ноги в кут воріт голкіпера “Іллічівця” Івана Веретяного. Кінець тайму пройшов в атаках харків'ян, одна з яких досягла успіху: Демид Евсюков прибрав на фланзі захисника, пробив з лівої ноги, і м’яч рикошетом від захисника влучив в штангу, після чого перетнув лінію воріт. Таким чином, “Фенікс”, який першим пропустив м’яч, на перерву пішов за переваги у рахунку - 2:1.

Другий тайм харківʼяни провели більш академічно. Попри небезпечний рахунок, команда була попереду, тож саме “Іллічівцю” треба було відігруватись. Однак "фіолетові" продовжували контролювати перебіг зустрічі, неквапливо володіючи м’ячем та розігруючи атакувальні комбінації. “Іллічівець” мав декілька моментів після розиграшу стандартів, проте Лазеба грав бездоганно.

У “Фенікса” основну небезпеку створював Болдижев; зокрема, йому ледве не вдалось забити після закидання з кутового. Індивідуальними діями вирізнялись Безрук та Бевз, в той час, як Шевченко справно виконував функції “стовпа”. Болдижев та Коньков неодноразово били з далекої відстані, проте їхнім пострілам бракувало влучності, а Долгуля, Солдатенко, Євсюков та Боднар були зосереджені на координації дій інших гравців та зміцненні захисту. Команда водночас намагалась відновити ігрові кондиції, згадати старі зв’язки, та побудувати нові — з Бевзом у складі. На останніх хвилинах трійка гравців “Феніксу” організувала швидкий гол, який став останнім в зустрічі. Євсюков в підкаті відібрав м’яч у захисника, а Болдижев з Коньковим у два паси розрізали захист суперників так, що Данило забивав в порожні ворота.

Перемога над “Іллічівцем” стала для “Фенікса” четвертою за всю історію зустрічей цих команд. Також, відзначившись дублем, Болдижев закріпив неофіційне звання найкращого бомбардира “Феніксу” в матчах проти “Іллічівця”: за чотири матчі він забив чорноморській команді вже вісім голів.