Чемпіонат України
01.12.2021

Невже це був не фінал?

Якщо це був не фінал, то що саме? Божевільний, неймовірний, інтригуючий та у повному сенсі бойовий матч, що став, безумовно, прикрасою Чемпіонату. І нехай вчора команди вже грали на груповому етапі, сьогодні ми побачили абсолютно іншу команду зі Слобожанського – пристрасну, потужну, азартну, готову битися на майданчику до останньої секунди. У підсумку «Фенікс», розслаблений відносно легкими перемогами у Білозір’ї, балансував на межі вильоту до останньої секунди зустрічі. Навряд чи хтось сперечатиметься: це був один з найважчих матчів, зіграних командою цього сезону. А Микита Бабенко створив сьогодні нашим хлопцям стільки проблем, скільки, здається, не створювали гравці суперників у «вишці» Чемпіонату країни минулого сезону.

Утім, стартові хвилини матчу проблемними не виглядали. Швидкого голу, як у попередніх матчах «Фенікса», не сталося, проте, рахунок відкрили саме гравці у фіолетовій формі. На п’ятій хвилині Демид Євсюков віддав передачу на Олександра Безрука, той у падінні повернув м’яч партнеру по команді, а Євсюков прийняв його з перекатом й пробив повз воротаря. Не вистигли уболівальники й сам Демид порадіти голу, як рахунок зрівнявся: Бабенко на своїй половині поля обіграв двох суперників, пробіг лівим флангом й вразив ворота Лазеби. Домігшись нічийного результату, Вадим Ільченко взяв хвилинний тайм-аут, аби дати настанови своїм підопічним.

По перерві м’ячем більше володіли гравці «Фенікса», та суперники стійко витримували натиск «фіолетових». Відмінний момент мав Данило Ходацький, але з двійки метрів пробив у воротаря. Свою можливість згаяв й Іван Коньков, який жорстко обіграв захисника, але не зумів проштовхнути м’яч під голкіпером. Не спромігшись забити із гри, хлопці добилися свого після стандарту. Домашня заготовка у розіграші вільного удару завершилася точним пострілом Михайла Солдатенка у ближню дев’ятку.

Пропущений м’яч, утім, ще більше розохотив гравців у помаранчевій формі, які кілька разів потурбували Лазебу, а в одному з епізодів вже обіграного воротаря підстрахував на лінії воріт Ходацький. Активність гравців зі Слобожанського врешті-решт дала свої плоди: Ходацький поступився у двобої на правому фланзі, виключився з гри й дав можливість Максиму Табакарю на швидкості увірватися на ударну позицію й пробити у ближній кут. Так за хвилину до кінця тайму рахунок зрівнявся – 2:2.

Друга половина матчу пройшла у більш рівній та нервовій манері. Знервованості грі додавала просто неймовірна проблема з реалізацією моментів підопічними Сергія Гриценка та Юрія Ващенка. За значної переваги у статистиці ударів по воротах команда не могла з цього нічого отримати. Там, де був безсилим Кирило Крилов, який зловив у цій зустрічі кураж, йому на допомогу приходили стійки та перекладина воріт. «Фенікс» завдав майже 40 ударів по воротах, 21 з яких влучили у ствір. Для найбільш забиваючої команди турніру (7,8 м’ячів за матч) така низька реалізація виглядала симптоматично. Навіть у матчі, виграному напередодні, із цим же суперником нашим вистачило тринадцяти ударів у ствір, аби забити шість разів.

Чим більше ставало нереалізованих «Феніксом» моментів, тим тривожніше було за долю матчу. Й тим гарячіше ставало біля наших воріт. Гравці ДЮСШ Слобожанське, навпаки, сміливо йшли в атаку, на куражі обігруючи захисників. Два спринтерських забіги швидконогих нападників суперника могли завершитися голами, але у першому випадку м’яч пройшов повз ворота, а у другому вчасно вийшов із штрафної Лазеба, підстрахувавши захисників.

Настав той самий момент, коли долю матчу міг вирішити лише один гол. Й команда Вадима Ільченка була дуже близька до того, щоб його забити. Та наші вистояли. А потім стався переламний момент у матчі. Артем Шевченко, який вийшов на майданчик, двічі успішно поборовся за м’яч, створивши Данилі Болдижеву ідеальні умови для взяття воріт. Два м’ячі, забиті Болджевим за хвилину, виглядали цієї миті без перебільшення рятівними. А самі хлопці ще не раділи так забитим м’ячам у цьому турнірі.

Останні хвилини пройшли в обосічній боротьбі. Коньков з Безруком обігралися перед штрафним майданчиком суперників, але удар Олександра був трохи не точним. У відповідь пройшла небезпечна контратака, утім Лазеба впорався з ударом нападника із Слобожанського.

Та все ж гравцям із Слобожанського вдалося повернути інтригу, скоротивши розрив у рахунку до мінімуму: Назар Дубовенко перехопив невдалий пас назад і переграв Лазебу. Атмосфера знову загострилася до краю, обидві команди з усіх сил прагнули відзначитися, не шкодуючи ані себе, ані суперників. Утім забитих м’ячів більше не було.

«Фенікс» буквально «вигриз» путівку до фіналу у матчі із дуже гідним суперником, виявивши характер та завзятість. Отже завтра о 12:45 команда зіграє у головному матчі турніру з хмельницьким «Соколом».