Список новин
Чемпіонат України
30.11.2021

Дев’ять бомбардирів

Якщо до стартових ігор першого туру напередодні усі команди підходили за однакових умов, дозволяючи хіба що здогадуватися про рівень їхньої готовності до турніру, то до другого туру у підгрупі «А» розклад сил став більш-менш зрозумілим. «Фенікс» у непростій грі обіграв енергодарський Dimax, а сьогоднішній суперник із Бобровиці з великим рахунком поступився хлопцям зі Слобожанського. У підсумку роль фаворита матчу «Фенікс»-Бобровиця прогнозовано дісталася харківській команді.

Хід першого тайму підтвердив очікування уболівальників та фахівців. Ще на початку матчу команда з Бобровиці гідно опиралася, але після першого ж м’яча відверто «розсипалася». «Фенікс» володів величезною територіальною перевагою й зі смаком розпоряджався створеними моментами. Складалося враження, що харків’яни проходять своєрідний «челендж», аби не просто забити якомога більше м’ячів, а й дозволити відзначитися усім польовим гравцям. Авторами дванадцяти забитих сьогодні голів стали усі дев’ятеро польових гравців, що виходили на майданчик, за винятком Влада Хрипчука. Останній, отримавши у цьому матчі місце в основі другої четвірки, мав кілька відмінних нагод забити, створених для нього дбайливими партнерами по команді, але везіння явно було не на його боці.

Відкрив рахунок у сьогоднішній зустрічі Демид Євсюков, замкнувши передачу іменинника Шевченка, й показавши вміння забивати будь-якими частинами тіла. Одразу ж подвоїв рахунок Микита Боднар, скориставшися пасом Данили Болдижева. Суперники зусиллями Назара Лисенка зуміли відіграти один м’яч, але статус-кво миттєво відновив Болдижев: тепер йому асистував Боднар.

У подальшому захисники та воротар команди з чернігівської області, складалося враження, опустили руки, й безвільно спостерігали атаки харків’ян. Данило Ходацький та Артем Шевченко забивали за повного потурання оборони.

За рахунку 5:1 «Фенікс» почав помилятися у захисті власних воріт й втрачати м’яч, але огріхи лінії оборони підчищав Ельдар Братчук. А коли він став безсилий, допомогла перекладина. Після провальної частини зустрічі «Фенікс» знову заволодів ініціативою, й на віртуальному табло засвітилися ще два нових прізвища: Іван Коньков забив у ближній кут після передачі Ходацького, а Михайло Солдатенко зробив рахунок 7:1, скориставшись пасом Максима Долгулі.

Дещо незвично було за такого рахунку не бачити в авторах голів Долгулю, Максим мав кілька хороших моментів, але у першому таймі відзначитися не зміг. Не менше старався Владислав Хрипчук, але й він не зумів забити. Й лише на останніх хвилинах тайму у матчі утворився перший дубль: його автором став Іван Коньков, який з нульового кута вразвив ворота суперників.

По перерві апаратура у Білозір’ї, схоже, не впоралася з навантаженням, відмовило табло й припинила роботу онлайн-трансляція, позбавивши більшість уболівальників можливості спостерігати перипетії матчу. Шкода, що подібні інциденти все ще трапляються на матчах найвищого рівня українських дитячо-юнацьких футзальних турнірів, особливо за умов пандемії, коли присутність уболівальників у залі обмежена. Перебої з трансляцією у Білозір’ї траплялися й на попередніх турнірах, та, здається, належних висновків так і не було зроблено. Батькам гравців та прихильникам футзалу, що стежать за матчем, залишалося сподіватися на рідкі повідомлення по месенджерах від представників команд, присутніх на матчі.

Початок другого тайму позначився обміном забитими м’ячами (відзначилися Олександр Ніконець та Данило Ходацький). За рахунку 9:2 тренерський штаб «Фенікса» прийняв тактичне рішення перейти на гру з п’ятим польовим. Задумка харків’ян дала свої плоди, й «Фенікс» за кілька хвилин забив іще тричі. Окрім Демида Євсюкова нарешті це зробив й Максим Долгуля, оформивши четвертий дубль у матчі.

Фінальний свисток сповістив про перемогу харківської команди з рахунком 12:2. Зважаючи на те, що у паралельному матчі команда із Слобожанського поступилася Dimax, «Фенікс» став одноосібним лідером групи. Аби утриматися на верхівці турнірної таблиці й посісти найбільш вигідну позицію перед іграми плей-оф, «Феніксу» у вечірньому матчі проти Слобожанського слід не програти в основний час. Утім, немає сумніву, що тренери й гравці налаштовуватимуться лише на перемогу. Тим більше, що «фіолетовим», певно, захочеться взяти реванш за поразку у єдиній очній зустрічі у рамках Кубку України U14.