Список новин
Чемпіонат України
29.11.2021

Знайомі незнайомці

Перший матч Чемпіонату України для «Фенікса» розпочався із зустрічі з новим суперником – енергодарською командою Dimax-Гимназия №5, яка насправді виявилася не такою вже й незнайомою. Одразу четверо її гравців – воротар Максим Афілов та польові Володимир Стрілець, Ростислав Борисенко та Олександр Касарим – виступали раніше у складі одного з лідерів українського футзалу нашої вікової категорії – енергодарського «Темп ЗАЕС». Ще й надто, наші хлопці та хлопці з Енергодара спільно захищали кольори Збірної Східної Конференції на Кубку Конференцій кілька років тому. Наявність у складі сьогоднішнього суперника цієї четвірки, так само, як і гра усієї команди у сьогоднішній зустрічі, перетворили незнайому ще вчора команду на одного з фаворитів Чемпіонату України U16.

Гра почалася практично без розвідки. Кілька стартових атак з обох сторін підсумував несподіваний автогол Михайла Журавського: після контратаки «Фенікса» захисник невдало перервав пас Конькова на Долгулю. Після того, як рахунок було відкрито, ініціативою міцно заволоділа наша команда, високо пресингуючи здивованого суперника. Свої моменти згаяли Боднар та Болдижев, перший з яких під час затяжної серії атак пробивав по воротах тричі. До часу Dimax контратакував зрідка й не дуже небезпечно. Отже, більш закономірним став другий гол харків’ян, забитий у контратаці: Ходацький обігрався з Коньковим й зробив рахунок 2:0.

Комфортна перевага зіграла з харків’янами злий жарт. «Фенікс» різноманітно комбінував, відпрацьовуючи стандартні положення, іноді ефектно віддаючи паси п’ятами або крутячи голову захисникам енергодарців. Тим несподіванішим став пропущений нами м’яч. Серія помилок в атаці від «Фенікса» призвела до виходу 3-в-1 на ворота Лазеби, й голкіпер, який надійно грав до цього, виявився безсилим проти ще одного автоголу: у відчайдушному стрибку в свої ворота м’яч зрізав Данило Болдижев. Могли енергодарці забити ще раз, але бездоганно відіграв Лазеба, відбиваючи як дальні удари, так і виходи сам на сам. «Фенікс», явно, втратив контроль над грою, й Сергію Гриценку довелося брати тайм-аут, аби внести корективи у дії підопічних.

Хвилинна перерва благотворно позначилася на грі харків’ян. Кілька атак розганяв сам Лазеба, сміливо переходячи середину поля. Врешті спрацювала комбінація з передачею на стовпа та вбіганням. Після скидки Долгулі точного удару у дальній кут завдав Ходацький. Рахунок 3:1 заспокоїв «фіолетових», вони впевнено контролювали м’яч, без проблем позбавляючись пресингу суперника. Однак втрата концентрації на мить знову втілилася у забитий м’яч: у контратаку побіг Олександр Касарим й пробив повз Лазебу, зробивши рахунок 3:2.

На останній хвилині тайму тренери «Фенікса» випустили габаритнішого стовпа Артема Шевченка, та замість атаки гравцям харківської команди доводилося захищатися. Обрізка Шевченка призвела до виходу енергодарців чотири-у-два, але Лазеба відбив удар з гострого кута. Голкіпер «Фенікса» відбив й удар свого візаві, який той завдав після розіграшу кутового.

Відсидівшись в обороні, тепер уже «Фенікс» показав свої швидкості: аут зі своєї половини поля було розіграно миттєво, й Іван Коньков за сприяння невеликого рикошету поцілив м’яч точно у дальню дев’ятку воріт Афілова. Так на тринадцятій хвилині рахунок став 4:2. Останні хвилини тайму пройшли під диктовку «Фенікса». Особливо запам’ятався слаломний прохід капітана харків’ян Олександра Безрука, який накрутив увесь захист суперників, віддав передачу на Шевченка, але у спробі замкнути простріл врізався у штангу, діставши болючий забій.

На другий тайм Dimax вийшов більш «заведеним». Ходацький виручив у своїй штрафній, а за хвилину Іван Коньков сфолив у районі шестиметрової лінії. Стандартне положення гравці суперника виконали хоч і нехитро, але цілком ефективно: простріл на дальню штангу знайшов ногу Касарима, який зробив дубль й знову скоротив розрив у рахунку до мінімуму – 4:3.

Розпочалися «гойдалки», м’яч по черзі гостював у штрафній обох команд. Чудовий момент згаяв Шевченко, не віддавши передачу Боднарю, який був на дуже вигідній позиції, чим викликав гнівні вигуки Сергія Гриценка. Утім, м’яч пішов на кутовий, після якого Боднар завдав разючого удару у дев’ятку.

За рахунку 5:3 тривала гра на зустрічних курсах, у якій могли досягти успіху обидві команди. У енергодарців можливість відзначитися мав капітан Ростислав Борисенко. У нас гарний шанс мав Артем Шевченко, але стовпа харків’ян збили на вході до штрафної. Трохи більше можливостей було у «Фенікса», але на відміну від першого тайму гравці обох команд були не настільки точними у завершенні.

На останніх хвилинах Денис Шопов узяв тайм-аут. Можливо, наставник підказав своєму воротарю, що акцентувати варто на дальні закиди. В усякому разі, саме такий малюнок гри Дімакс показував в останні п’ять хвилин матчу. Тим не менш, високі захисники «Фенікса» прочитували навесні передачі й вдало грали головою.

Незважаючи на розрив у два м’ячі, гра була нервовою, і Болдижев з Євсюковим встигли отримати по попередженню. Лише за хвилину до завершення усі питання про переможця було знято. Спочатку після удару Болдижева вдало зіграв на добиванні Боднар, зробивши рахунок 6:3. Фінальну ж крапку поставив Безрук, замкнувши чи то пас, чи то простріл Боднаря. Свисток на закінчення матчу застав «Фенікс» у черговій атаці, але рахунок залишився без змін – 7:3.

Завтра «Фенікс» має дограти груповий турнір двома матчами: з ДЮСШ Слобожанське та ДЮСШ Бобровиці. По її завершенні стане зрозумілим, із ким «фіолетовим» належить зіграти у чвертьфіналі турніру.