Кубок України
19.10.2021

Валківський гештальт закрито

«Фенікс» перериває свою «найболючішу» серію поразок. Остання перемога «фіолетових» над командою Віктора Детюка датована аж початком липня минулого року. З тих пір незмінно перемагали лише валківчани. Серед матчів, які ми не змогли виграти, два припали на Кубок Ліги U15. Причому один з них – фінальний. Ще два матчі – на Chornomorsk Cup U16, один з яких - за бронзові медалі. Додамо до цього програний півфінал Чемпіонату Харкова з футзалу минулого сезону, й стане зрозумілим, наскільки чутливою була ця серія для нашої команди. Тим більше, що у ряді ігор підопічні Сергія Гриценка та Юрія Ващенка виглядали як мінімум не гірше.

Але на Кубок України, який до того ж проходить у рідному місті, команда налаштовувалася довго й серйозно. Та й де ж, як не на цьому турнірі, було ламати неприємну традицію?

З перших же секунд арбітри показали, що будуть ретельно стежити за дотриманням правил, призначивши перспективний штрафний у ворота «Фенікса» за поштовх у спину, але Владислав Рахмаіл не зумів влучити у ворота. Вже в атаці у відповідь Максим Долгуля показав, як треба розпоряджатися моментами, відправивши з восьми метрів м’яч точно у дев’ятку воріт Анатолія Наку, примусивши розгніваного Віктора Детюка замінити Кирила Братенка, який помилився у попередньому епізоді.

Програвати у цьому матчі команді Віктора Детюка було аж ніяк не можна. Вчорашня поразка, хоча й у серії післяматчевих пенальті, від «Чорного моря» робила першу наступну осічку критичною з огляду на боротьбу за вихід до фіналу.

Харківська команда дисципліновано сіла в оборону, відбиваючи атаки, на війстрі яких часто опинявся Роман Коверя. Ще один дальній удар Рахмаіла відбив у напівшпагаті Володимир Лазеба, але частіше атаки погашалися на підступах до штрафної зусиллями Ходацького та Євсюкова. У розпалі боротьби жовту картку отримав Максим Долгуля, який підстелився необов’язковим підкатом у центрі поля.

Ближче до середини тайму «Фенікс» відсунув гру на чужу половину. Демід Євсюков із забійної позиції пробив повз ворота після розіграшу кутового. Врешті Безрук, Шевченко та Боднар вийшли утрьох на трійку захисників валківської команди й як по нотах розіграли позиційну атаку, що завершилася ударом останнього у вже порожні ворота.

Валківська команда отримала чудову можливість відігратися після виходу одразу трьох гравців на побачення з Лазебою, але Владислав Рахмаіл не зумів обіграти голкіпера «Фенікса». Ще за хвилину воротар харків’ян вийшов переможцем із дуелі з Артемом Новоселом. Кирило Братенко завдав удар з десяти метрів, та Лазеба знову був на місці. А ще за хвилину він вчасно вийшов з воріт, перервавши гостру передачу Ковери на Рахмаіла.

Ситуація на полі стала по спортивному гарячою, та м’яч уперто не йшов у ворота харківської команди. Аби розрядити ситуацію, тренерський штаб «Фенікса» взяв хвилинну перерву. Перепочинок пішов на користь підопічним Сергія Гриценка та Юрія Ващенка. Спочатку Олександр Безрук грамотно розпорядився проникаючою передачею від Максима Долгулі, залишився сам на п’ятачку біля воріт Анатолія Наку й обіграв голкіпера суперників. А за півтори хвилини до кінця тайму Демид Евсюков зробив рахунок 4:0, перехопивши неточну передачу Наку й обігравшись з Артемом Шевченком. У решту часу команди мали чимало можливостей відзначитися, але удари Конькова (двічі) й Долгулі відбив воротар. Роман Коверя проштовхнув м’яч повз Лазебу та штангу, а за лічені секунди до кінця тайму Лазеба зробив неймовірний сейв, відбивши удар Новосела.

Після перерви, як і очікувалося, валківчани пішли відіграватися, але перший момент виник саме біля їхніх воріт: постріл Михайла Солдатенка відбив Анатолій Наку. Голкіпер Валок пішов п’ятим польовим й одразу організував гол: після його передачі Олександр Ніколенко залишився без опіки й завдав точний дальній удар.

Тренери «Фенікса» вирішили зробити рокіровку на останньому рубежі, й місце у воротах зайняв Ельдар Братчук. Його візаві Анатолій Наку був у ці хвилини найпомітнішим гравцем на майданчику, встигаючи і в атаці й у захисті. Свою кількісну перевагу команда з Валок прагнула реалізувати дальніми ударами або закидами, які найчастіше потрапляли у захисників «фіолетових». Гарний момент був у Братенка, який опинився наодинці з воратарем на лінії штрафної, але він спрямував м’яч у район кутової позначки. Мав свою можливість й Роман Коверя, що елегантно зіграв п’яткою на шестиметровій лінії, але удар пройшов за півметра від штанги.

Часу залишалося все менше, а рахунок не змінювався. «Фенікс» прагнув контролювати м’яч, майстерно вбиваючи час та очікуючи на свій шанс. Й команда його отримала, коли помилку Наку при розіграші п’ятого польового підстеріг Артем Шевченко, побіг сам на сам із захисником, який опинився у рамці воріт, й холоднокровно зробив рахунок 5:1. Харків’яни остаточно заспокоїлися, й біля воріт Наку почали виникати пожежі. Черговий епізод завершився несподіваним ударом Долгулі з дальньої дистанції й точним добиванням м’яча Ходацьким.

Домігшись комфортної переваги, тренери «Фенікса» вже традиційно провели рокіровку у складах четвірок та випустили на поле Данііла Замулу й Влада Хрипчука. В одному з небагатьох небезпечних епізодів, виконаних валківчанами, надійно зіграв Братчук, який вийшов переможцем двобою з Романом Коверою. Був відмінний момент й у Гузенка, але він невдало розпорядився м’ячем.

«Фенікс», утім, своїми моментами наприкінці матчу скористався сповна. Замула й Шевченко довели рахунок до 8:1 і принесли нашій команді найбільшу перемогу в історії протистояння з валківчанами. Але що важливіше – зміцнили лідерство команди на груповому етапі Кубку України.