Список новин
Суперкубок України
30.09.2021

Шукачі пригод

«Фенікс» не без пригод обігрує львівський КІВС Футзал й посідає друге місце у Суперкубку України U15 з футзалу. Організатори, які поставили цю зустріч на завершення великої турнірної програми (нагадаємо, що паралельно відбувалися матчі Суперкубків із трьох вікових категорій), ніби відчували, що за видовищністю він точно не підкачає. Та й суперники гідні один одного: з п'яти проведених очних зустрічей три завершилися серією післяматчевих пенальті.

Причому з тих, що найбільше запам'ятався, був січневий матч у Луцьку в рамках третього туру Чемпіонату України. «Фенікс» програвав 0:3, але за останні шість хвилин зустрічі, граючи з п'ятьма польовими, зумів відіграти усі три м'ячі, поступившися, утім, потім «по точках».

Сьогоднішній матч був у цьому плані дзеркальним. Але тепер вже львів'яни змогли відіграти наприкінці зустрічі гандикап у три м'ячі. А потім поступилися у серії післяматчевих пенальті. Але про все по порядку.

Матч харківського «Фенікса» й львівського КІВС Футзал завершував триденну програму Суперкубку. До моменту стартового свистка володар трофею вже визначився. Ним стали футзалісти рівненської ДЮСШ-4, що забезпечили собі першість ще напередодні. «Феніксу» було досить не програти в основний час (от вже це зачароване завдання), аби завоювати срібло. Поразка залишала команду четвертою. КІВС Футзал замикав турнірну таблицю й міг розраховувати хіба що на бронзу за умови перемоги в основний час. Шанси на друге місце команда Юрія Шукатки втратила після перемоги «Чорного моря» у серії післяматчевих пенальті над рівнечанами.

Із першої ж хвилини ініціативою заволодів «Фенікс». Команда поміняла місцями четвірки так, щоби швидкий Олександр Безрук грав персонально з одним із лідерів львів’ян Максимом Березяком. До матчу з «Феніксом» встиг повернутися зі зборів збірної України U19 Юрій Яремчук. Уже в першій атаці Безрук міг забивати, але замість замкнути відмінну передачу вирішив віддати м’яч на дальню штангу. Буквально за хвилину рахунок міг відкрити Боднар, але Яремчук відіграв упевнено.

Холодним душем для харківської комнади став гол Лук'яна Сибірцева, який скористався неточним пасом Демида Євсюкова. «Фенікс» збільшив обороти, й кількість небезпечних моментів зросла. Одна з контратак харків'ян завершилася виходом три-у-два, Ходацький віддав на Конькова, а простріл Івана на дальній штанзі замкнув Максим Долгуля.

Після того як рахунок зрівнявся, обидві команди не припиняли атакувати. Найбільшу небезпеку являв воротар КІВС Футзал Яремчук, який періодично розганяв атаки команди, а в одному з епізодів сам обіграв захисників й ледь не пробив Лазебу. Наприкінці тайму «Фенікс» явно віддавав ініціативу. Тайм схилявся до нічиєї, коли у справу втрутився Михайло Солдатенко, що після класного розіграшу стандарту опинився сам-на-сам з воротарем й холоднокровно переграв Яремчука.

У другій половині матчу «Фенікс» ошелешив львів'ян швидким голом. Дальній й дивний за точністю удар Микити Боднаря застав зненацька воротаря суперників, й рахунок став 3:1. Найпомітнішим гравцем у складі «Фенікса» був у ці хвилини Данило Болдижев. Капітан харків'ян спочатку не забив із вбивчої позиції, потім втратив ще кілька перспективних моментів й врешті після розіграшу кутового скористався габаритами «стовпа» Артема Шевченка й прошив Яремчука точним ударом.

За рахунку 4:1 тренери «Фенікса» внесли корективи до складу, на полі з'явилися Влад Хрипчук та Ельдар Бртачук. До того ж, дві жовті картки за неспортивну поведінку отримав гравець КІВС Влад Бекар. Здавалося, кількісна перевага мала б піти на руку харківській команді, але на ділі львів’янам вдалося переломити хід матчу. Спочатку Яремчука збив Іван Коньков, заробивши, крім жовтої картки, 10-метровий удар. «Дабл-пенальті» точним ударом у дев’ятку реалізував Максим Березяк.

Яремчук і Березяк продовжували розганяти атаки львів’ян, але до часу Братчук грав безпомилково. Та за кілька хвилин до кінця зустрічі воротар “Фенікса” припустився грубої помилки, дозволивши Шевчику скоротити розрив до мінімуму. Тренер харківської команди провів заміну, повернувши на поле Лазебу, але Володимиру не вдалося зберегти ворота. Суддя призначив ще один 10-метровий, який знову реалізував Березяк.

Завершення матчу пройшло в атаках господарів майданчика і було доволі нервовим. «Фенікс», створивши собі проблеми на рівному місці, більше, утім, не помилявся.

Фінальний свисток зафіксував на табло нічийний результат – 4:4, який приніс «Феніксу» срібні медалі.

Серія пенальті вже не мала турнірного значення. Перші три удари кожною з команд були виконані бездоганно. У КІВС Футзал відзначилися Березяк, Паславський та Яремчук, а у «Фенікса» – Коньков, Шевченко та Боднар. Коли четвертий удар львів’ян у виконанні Шевчика пройшов повз ворота, подумалося, що перемога в кишені у «Фенікса», але свою команду вчергове виручив голкіпер КІВС, відбивши удар Долгулі. П’ятий удар господарів поля потрапив точно в Лазебу, а Михайло Солдатенко реалізував свою спробу безпомилково, чим приніс «Феніксу» перемогу у серії.

Підсумковий результат команди можна розцінювати по-різному. Безумовно, ми їхали до Львова за першим місцем. І можна довго аналізувати перший провальний матч, що фактично поставив хрест на цих надіях. Утім, відзначимо інше: команду, яка знайшла в собі сили після такого ляпасу відновитися й фізично, й морально, видавши вже наступного дня чудовий матч із блискучим «Чорним морем». Та й три чверті сьогоднішньої зустрічі хлопці відіграли понад похвалу. А головний урок, який засвоїли в теорії, залишилося визубрити у цьому сезоні на практиці: якщо ми хочемо підніматися вище другого місця, не можна опускатися нижче свого рівня у жодному з матчів.

Відзначимо Вову Лазебу, який відіграв із серйозною травмою руки. Данилу Болдижева, якого, м’яко кажучи, не шкодували у кожній грі. Ваню Конькова, який грав з мікротравмою. Відзначимо самовіддачу на високому рівні усіх гравців команди, їхню максимальну самовідданість.

Порадіємо, що однаково здорово зіграли обидві четвірки. Минулого сезону вони «витягували» турніри по черзі.

Й привітаємо Данилу Ходацького, якого організатори визнали кращим гравцем Суперкубку. Він це заслужив.

Скажімо команді спасибі та переключимося на підготовку до Ярмарку футзалу, який розпочнеться у Луцьку за вісім днів.