Суперкубок України
28.09.2021

Стартовий розгром: «Фенікс» крупно програє рівненській ДЮСШ-4

«Фенікс» знову наступає на рівненські граблі. Уся нетривала наша історія протистоянь із ДЮСШ-4 схожа на маятник: у кожному турнірі ми обмінюємося перемогами. Але якщо у Ярмарку футзалу та Чемпіонаті України минулого сезону команди зустрічалися одна з одною по двічі, то у швидкоплинному Суперкубку шансів на реванш вже не буде. Від того сьогоднішня поразка виглядає особливо болючою.

«Фенікс» повністю провалив початок матчу. Чи не перша ж атака ДЮСШ-4 завершилася ударом із середньої дистанції, і м’яч зрадницьки пірнув між ноги Ельдара Братчука. Швидкий гол збентежив «фіолетових» настільки, що за кілька хвилин команда пропустила вдруге, після невдалого введення м’яча у гру воротарем. Тренерський штаб «Фенікса» відреагував хвилинною перервою, після якої склад харків’ян зазнав змін: місце у воротах зайняв Вова Лазеба, а на позицію стовпа у першій четвірці вийшов Артем Шевченко.

До середини тайму гру вдалося вирівняти, а його завершення і зовсім пройшло в атаках «Фенікса». Відмінний сольний прохід Максима Долгулі закінчився дальнім ударом, а після добивання м’яч пройшов над воротами. Після небезпечного удару Микити Боднаря м’яч «зі стрічки» вибив захисник ДЮСШ-4. Реалізація моментів залишала бажати кращого, й на перерву команди пішли з рахунком 0:2 не на нашу користь.

Другий тайм «Фенікс» розпочав із пресингу. Команда з Рівного віддала ініціативу, бо рахунок на табло її повністю влаштовував. Позиційні атаки «фіолетових» часто завершувалися ударами по воротах, утім нашим гравцям або бракувало точності на завершальній стадії, або суперника виручала самовіддана гра оборони та воротаря.

Потужний удар Артема Шевченка відбив Владислав Швець, гарними моментами не скористалися Данило Ходацький та Олександр Безрук, Микита Боднар не зумів пробити частокіл ніг захисників після розіграшу штрафного. Основною зброєю команди з Рівного стали контратаки. В одній з них на фланзі провалився Коньков, а Лазеба з Ходацьким не узгоджено зіграли в добиванні, після чого рахунок став 0:3. Випереджаючи суперника і у загальній кількості ударів по воротах, і по ударах у ствір, «Фенікс» крупно програвав, і м’яч, ніби зачарований, вперто не йшов у ворота суперника.

Зневірившись у можливості забити у рівних складах, «фіолетові» перейшли на гру вп’ятьох. Владислав Швець відбив удар у дев’ятку від Деміда Євсюкова, а захисник перервав гостру передачу Микити Боднаря на Миколу Долгулю, який стояв насамоті.

Втілити у життя кількісну перевагу спромігся одягнувши манішку Данило Болдижев, який завдав більярдно-точного удару з дальньої дистанції. Але інтрига, яка тільки-но зародилася, згасла вже у наступній атаці: Назар Артишевський відірвався від Артема Шевченка й реалізував вихід сам на сам.

Останні кілька хвилин пройшли у наших атаках, найнебезпечніша з яких ознаменувалася ударом Данили Болдижева у хрестовину. Втілитися у забиті голи прагненню та самовідданості перешкоджали відсутність дисципліни та холоднокровності у прийнятті рішень. Ще двічі до фінального свистка Роману Піддубному та Назару Артишевському вдалося вразити порожні ворота «фіолетових», довівши рахунок до непристойного.

Після першого ігрового дня наша команда замикає турнірну таблицю Суперкубку. Вибиратися з «підвалів» належить завтра у грі проти одного з головних фаворитів турніру – одеського «Чорного моря». Хоча настрій у хлопців не кращий, вони мають досвід виходу з подібних ситуацій. Згадаймо хоча б перемогу над київською ДЮСШ-25 у минулорічному розіграші Чемпіонату України після програних напередодні матчів одеським «Кристалу» й «Чорному морю». Чи зможуть хлопці повторити свій подвиг, побачимо вже завтра. Початок матчу о 19:00.