Кубок Харкова
26.09.2021

Перемога «на доріжку»

Сьогоднішня зустріч лідерів Кубку Харкова з футзалу - добрий привід розповісти про справи команди у цьому турнірі. Попередні п'ять зустрічей групового етапу, виграні «фіолетовими» із загальною різницею м'ячів 47:3, не давали можливості аналізувати виступи підопічних Сергія Гриценка та Юрія Ващенка у цьому турнірі – надто явною була перевага нашої команди.

Організатори поставили зустріч двох лідерів, коли ми менш за все на неї очікували: увечері напередодні від'їзду команди до Львова, де «фіолетові» мають поборотися за Суперкубок України U15. Тож гра з одним із найпринциповіших суперників за півдоби до від'їзду була зовсім недоречною. Але й скасувати її можливості не мали. «Феніксу» у жовтні належить зіграти одразу у чотирьох загальноукраїнських турнірах. Із таким календарем команди організаторам Кубку Харкова й поготів було складно знайти зручний час для всіх матчів клубу.

Але й ризикувати тренерський штаб «Фенікса» не став, не заявивши на цю гру одразу кількох ключових гравців. Усіх, хто мав бодай якийсь ризик посилити травму, або остаточно не відновився фізично перед одним з важливіших турнірів сезону. Отже, знову сталося так, що до матчу із ДЮСШ «Волна» ми підійшли з експериментальним складом: без Болдижева, Ходацького, Лазеби та Замули. Додамо ще Артема Шевченка, який не виступає у Кубку Харкова, й стане зрозумілим, наскільки незвично виглядали четвірки «Фенікса» у ключовому матчі групового етапу цього турніру. Семеро ключових гравців у заявці - абсолютний мінімум за останні кілька місяців. З іншого боку, така кадрова ситуація дозволила проявити себе Владу Хрипчуку, який скористався, кажучи наперед, виявленою довірою тренерів, й відзначився результативною передачею.

Незважаючи на всю принциповість зустрічей між нашими командами, ДЮСШ «Волна» не може обіграти «Фенікс» уже сьомий матч поспіль. Чи треба казати, наскільки мотивованим й налаштованим серйозно на цю зустріч був суперник? Підопічні Олександра Кузьменка та Костянтина Татаренка провели цей матч настільки організовано, зібрано та дисципліновано, що навіть відсутність Костянтина Заїки не впадала у вічі.

Перший тайм пройшов у спокійному та розміреному темпі. Важко було віддати перевагу одній з команд. Гравці визнали за краще не ризикувати, кидаючи усі сили у напад, а подовгу володіли м'ячем, розвиваючи позиційні атаки. Моменти біля воріт голкіперів обох команд виникали не так часто, а коли доходило до загострення, захисники й воротарі діяли практично безпомилково. На третій хвилині Максим Долгуля перевірив на міцність штангу воріт. За п'ять хвилин уже нападник ДЮСШ «Волна» Сергій Вельхівський, що вирізнявся активністю зпоміж партнерів по команді, вийшов сам на сам із Ельдаром Братчуком, але пробив повз ворота. Єдиним результативним винятком стала атака «Фенікса» за чотири хвилини до перерви, коли Влад Хрипчук знайшов пасом забутого захисниками Деміда Євсюкова, й другий номер «фіолетових» точно пробив у ближній кут, відкривши рахунок матчу.

Другий тайм проходив у більш високому темпі. Гравці ДЮСШ «Волна» провели дві гострі контратаки, достоту однакові, мов дві краплі води, які починалися з неточних передач Макима Долгулі. Й обидва рази на побачення з Ельдаром Братчуком виходив той самий Сергій Вельхівський. І якщо першого разу нападник суперників «пробачив» «Фенікс», пробивши повз ворота, то з другої спроби його удар лівою у дальній кут був точним.

Нічийний рахунок на табло, вірогидно, влаштовував обидві команди, що є явними фаворитами цього розіграшу турніру, отже великої кількості гольових моментів глядачі не побачили. Ближчими до виходу уперед, були гравці ДЮСШ «Волна», але удар під перекладину з середньої дистанції Братчук відбив.

«Фенікс» утім створеним небезпечним моментом за дві хвилини до закінчення гри, скористався сповна. Олександр Безрук перехопив неточну передачу з аута, промчав лівим флангом й викотив м'яч Максиму Долгулі, який на протиході прибрав суперника й з семи метрів невідпорно пробив над Олегом Агафоновим.

Час, що залишився, гравці ДЮСШ «Волна» очікувано провели з п'ятим польовим, але до гострого удару по воротах так і не дійшло. Фінальний свисток арбітра зафіксував на табло мінімальну перемогу «Фенікса» - 2:1, яка дозволила нам відірватися від головного конкурента.

Складно уявити, що може спричинити втрату «фіолетовими» першого місця у груповому етапі. Але головні матчі розпочнуться для нас на етапі плей-офф. Й конче висока вірогідність того, що «Фенікс» та ДЮСШ «Волна» у цьому розіграші Кубку зустрінуться знову.