Кубок Ліги
17.03.2021

Робін Гуд зі Слобожанщини

Як відомий герой англійських народних балад, час від часу футзалісти харківського «Фенікса» уподібнюються мешканцю Шервудського лісу й відбирають очки у фаворитів, віддаючи їх андердогам. Минулого разу це відбулося у фінальному турі Чемпіонату країни, де, подолавши ДЮСШ-25 та «Чорне море», команда поступилася скромнішому “Респекту”з Маневичів. Аналогічний фокус глядачі побачили сьогодні у матчі із «Темп-ЗАЕС-Таврія». Симпатична команда з Енергодара продемонструвала непогану гру у попередні дні, але так і не поклала жодного балу у скарбничку очок. Навряд чи юні футболісти із Запорізької області очікували, що свій перший і поки єдиний заліковий бал вони візьмуть саме у матчі, який нічого не вартує з турнірної точки зору, проти срібного призера Чемпіонату України, та сталося саме так.

«Темп» розпочав матч з активного пресингу, гостро атакуючи і примушуючи воротаря «фіолетових» вступати до гри. «Фенікс» грав від захисту, й складалося враження, розпочав гру не досить зібрано, часто помиляючись у простих ситуаціях при розіграші м’яча. До середини тайму гра заспокоїлася, аби вибухнути кинджальною атакою «Братчук-Болдижев-Боднар», яка не втілилася у гол лише завдяки зусиллям воротаря «Темпу».

Наприкінці тайму стала очевидною різниця у тактичних малюнках команд: «Фенікс» упевнено виходив з-під пресингу, розігруючи «стіночки» й відкриваючись у вільні зони, у той час як «Темп» робив ставку на закиди у чужий штрафний майданчик та дальні удари. Чергова «карусель» у виконанні харків’ян закінчилася результативним ударом Данили Болдижева, який точно пробив у ближній кут із середньої дистанції. Останні хвилини перед перервою на полі панувало затишшя.

У другому таймі ігрова схема «Темпу» не набула помітних змін, «Фенікс» же почав активніше пресингувати суперника на чужій половині поля. Диво-момент організували Ходацький та Солдатенко, але Шевченко не зумів проштовхнути м’яч у ворота. Найактивнішим же гравцем на полі був Олександр Безрук, який у стилі Едена Азара крутив хребці захисникам «Темпу». Посередині другого тайму онлайн-трансляція перервалася буквально на хвилину, а після відновлення на табло красувався рахунок 2:0 - за цей час черговий гол на свій бомбардирський рахунок записав Артем Шевченко. А ще за дві хвилини Ходацький та Шевченко не реалізували навіть не 100, а 200-відсотковий момент, вийшовши удвох на одного воротаря, але не розібравшися у ситуації.

Футбольні боги вирішили не дарувати «Феніксу» за подібне марнотратство й спорудили чергове підтвердження відомої приказки про «Не забиваєш ти…». Упущений на лівому фланзі Назар Мартиненко спочатку зумів відквитати один м’яч, а ще за хвилину завдав точний дальній удар, який хитромудрою траєкторією прошив захист та воротаря «Феніксу». За дві хвилини до кінця основного часу гравці харківської команди пішли вп’ятьох, але розігрували кількісну перевагу надто вальяжно, забуваючи, що без ударів по воротах голів не буває.

Друга половина завершилася із рахунком 2:2, а отже гравці та глядачі мали пройти через серію пенальті. Тренери обох команд жартували: саме так завершилася й попередня зустріч між цими суперниками. З однією лише відмінністю: тоді під час Кубку України 2020/21 в основний час відігралися харків’яни, а перемогу по точках отримала «Таврія», гравці якої й склали основу сьогоднішнього суперника «Фенікса».

Наш тренерський штаб вирішив довірити місце у воротах Ельдару Братчуку, незважаючи на наявність у складі такого визнаного майстра відбивання м’ячів із шести метрів, як Володимир Лазеба. Це мало б додати упевненості Ельдару, який досі на післяматчевих серіях не захищав ворота «фіолетових». Перші три пари ударів не залишили шансів воротарям.

У складі «Фенікса» відзначилися Долгуля, Солдатенко, Коньков. Братчук тричі був близький, аби потягнути удари суперників, але забракло буквально дещиці. Перед четвертим ударом Сергій Гриценко та Юрій Ващенко зважилися на тактичну заміну, випустивши Вову Лазебу, і той не схибив, відбивши удар Богдана Гуркинова. Однак одразу люб’язністю на це відповів і Демид Євсюков, влучивши точно у воротаря. Після цього до воріт «Фенікса» повернувся Ельдар Братчук, але польові гравці обох команд, що здійснювали п’яті удари серії, помилок не припустилися (у харків’ян відзначився Безрук). Серія перейшла у стадію «нокаутів», де кожна помилка могла стати фатальною. Першим змазав свій удар Богдан Орлов, влучивши у штангу. Удар у відповідь вчорашнього іменинника Данили Ходацького був бездоганним й приніс «Феніксу» перемогу у післяматчевій серії шестиметрових. Як резюмував делегат АФУ Юрій Кондратьєв, «класна серія пенальті була!».

Незважаючи на прикру втрату очок, результат матчу для харків’ян нічого принципово не змінив у турнірній таблиці та розкладах на останній тур. «Фенікс» випередив «Енергію», з якою команді належить битися ввечері, але у львівської команди залишався матч у запасі. У всякому випадку, перемога у наступному поєдинку гарантувала «Феніксу» місце у фіналі Кубку Ліги. Утім, два матчі передостаннього туру, що залишалися, завершилися трохи несподіваними результатами: «Енергія» та «Валки», які йшли у лідерах, схибили, отже в останньому турі на два фінальних місця претендуватимуть аж п’ять колективів, жоден з яких ще не гарантував собі п’єдесталу!