Чемпіонат України
24.02.2021

Нагорода за терпіння

Другий день фінального виїзного туру Чемпіонату України мав для «Фенікса» відчутний «чорноморський» присмак. Ще вранці харків’яни зуміли подолати супротив одеського «Кристалу», у другому таймі дотиснувши суперників й отримавши вагому перемогу, а вже ввечері господарі мали зустрітися з принциповими суперниками з «Чорного моря». Обидві команди виходили на паркет у непоганому настрої не останньою чергою через те, що ще один претендент на медалі – команда київської ДЮСШ-25 тільки-но втратила очки у матчі з «Соколом». Очна зустріч команд, які йдуть поруч у верхній частині турнірної таблиці, мала визначити, який з колективів посяде вигіднішу позицію перед двома заключними турами.

Незважаючи на близьке знайомство команд із ігровими стилями одне одного (нагадаємо, що «Фенікс» та «Чорне море» упродовж двох останніх сезонів зустрічалися тричі), тренерському штабу одеситів вдалося таки піднести сюрприз харківській команді. З перших же хвилин «моряки» пішли в атаку з п’ятим польовим гравцем, функції якого виконував Данііл Андрієнко. Одесити заволоділи територіальною перевагою, подовгу контролюючи м‘яч, граючи надзвичайно широко і раз у раз «вибухаючи» проникаючими атаками. Утім, «фіолетові» не знітилися та виявили витримку, зустрічаючи суперників на своїй половині поля і не спокушуючись перехопити м’яч та пробити по порожніх воротах. Незважаючи на те, що «Фенікс» украй рідко грає другим номером, у цьому матчі харків’яни упевнено спостерігали суперника, що перекатував м’яч, вичікуючи свій шанс. Не останньою чергою упевненості команді додавали уболівальники, які активно підтримували своїх улюбленців із трибун спортивного комплексу «Локомотив».

Протягом кількох перших хвилин «Чорне море» зуміло провести ряд непоганих атак. Небезпечно вбігав до центральної зони Андрієнко, заплутуючи захисників «Фенікса»; погрожував воротам Вови Лазеби Морозюк, який прорвався по лівому фланзі атаки й пробив з гострого кута. Утім, до середини тайму «Фенікс» остаточно освоївся на майданчику й почав небезпечно огризатися. На дев’ятій хвилині індивідуальна майстерність втілилася у забитий м’яч: обігравши свого візаві, Данило Болдижев пройшов лівим флангом і замість передачі завдав «підступного» удару з десяти метрів, який вцілив точно у ближню дев’ятку воріт Івана Белімова. А ще за кілька хвилин безпосередньо перед «уходом до роздягальні», схожий слалом глядачі побачили у виконанні Демида Євсюкова, який відібрав м’яч у опонента, обіграв ще двох й точно пробив у дальню дев’ятку. Для любителів аналізу ТТД зазначимо, що обидва м’ячі гравці «Фенікса» забили «не рідною» лівою ногою.

Другий тайм нічого принципово не змінив у ігровому стилі двох клубів. Гравці «Чорного моря» не відмовилися від спроб пройти ешелонізовану оборону харків’ян вп’ятьох. Накрутили темп, розуміючи, що час працює проти них. Кількість помилок та моментів біля воріт обох команд істотно зросла у порівнянні із першим таймом. В одній з контратак власну команду двічі виручив Вова Лазеба, але за хвилину й він був змушений капітулювати: після рикошету під час розіграшу кутового удару найспритнішим у чужій штрафній виявився невгамовний Андрієнко, який проштовхнув м’яч повз воротаря. Комфортний гандикап «Фенікса» змінився більш «слизьким» рахунком, а будь-яка помилка могла призвести до втрати таких потрібних очок. Тренери обох команд спробували внести корективи до гри, використавши тактичні тайм-аути. Удар Артема Шевченка зі своєї половини поля пройшов у сантиметрах від воріт, що були залишені порожніми. А у контратаці Тарас Голубець ледь не змусив Вову Лазебу зіграти рукою за межами штрафного майданчика. На останніх секундах удару Шевченка знову забракло точності, але й рахунок 2:1 цілком влаштував харківську команду, яка виявила у цьому надзвичайно важливому матчі дивне терпіння.

Сьогоднішні перемоги дозволили «Феніксу» максимально наблизитися до лідера турнірної таблиці, діючого чемпіона ДЮСШ-25 з Києва. Команди розділяє лише одне очко, тим часом найближчі переслідувачі відстають на чотири і більше пунктів. Тим важливішим стає завтрашнє протистояння київського й харківського колективів, переможець якого стане головним претендентом на чемпіонство.