Чемпіонат України
22.12.2020

Синдром другого тайму

Після стартового матчу другого виїзного туру Чемпіонату України з футзалу проти «Барси», який «Фенікс» провів непереконливо, хоча й переміг, уболівальники мали право очікувати від команди іншої гри. І цю гру вони побачили. Щоправда, лише у першому таймі.

«Фіолетові», які й самі розуміли, що матч проти шосткінців з огляду на організацію гри був провальним, налаштовувалися на гру із господарями туру серйозно. Команда змогла відновитися після переїзду і, знову ж дякуючи календарю туру, дозволила собі ранкову прогулянку міським парком Івано-Франківська. Хлопцям навіть вдалося спостерігати тренування місцевого «Прикарпаття» - клубу першої ліги Чемпіонату України з футболу.

Але без сюрпризів усе ж не обійшлося. Автобус, що перевозить команду з готелю до спорткомплексу, приїхав із затримкою через тягнучки на дорогах міста. З цієї ж причини дорога на матч зайняла більше часу, ніж учора. Й перевдягатися хлопцям довелося прямо в автобусі. Утім, це жодним чином не збентежило підопічних Сергія Гриценка та Юрія Ващенка. Ледь роздався стартовий свисток, «фіолетові» одразу ж окреслили свою ігрову перевагу. А вже незабаром вона стала подавляючою. Гра практично повністю проходила під диктовку нашої команди, яка показала дуже хороший рух, гру у пас та настрій. Обидві четвірки підтримували високий темп й створювали таку кількість моментів біля воріт суперника, що їх вистачило б і на вчорашній матч. Декілька відмінних моментів забити було у Михайла Солдатенка, який провів дуже хороший матч. Близкі до успіху були Артем Шевченко, який зіграв на дві голови вище, ніж учора, Данііл Дудін, який раз у раз ламав оборону суперника, Данило Болдижев, який виглядав сьогодні дуже здорово, Іван Коньков, що виглядав дуже непогано на своїй бровці.

Команда виглядала відмінно й з огляду на фізику. Гравці «Урагану» грали в обороні організовано та надійно, але періодично губили своїх гравців через постійні переміщення, що підтримували обидві наші четвірки.

Технічна статистика, мабуть, наочно демонструє прагнення «фіолетових» реабілітуватися за мляву вчорашню гру. Лише у першому таймі хлопці завдали 31 (!) удар по воротах Олександра Починка проти п’яти ударів суперника по наших воротах.

Саме тому ушатом холодної води став перший гол у цьому матчі, який опинився у наших воротах. Удар Андрія Домасова практично із центру майданчика не виглядав небезпечним, але Володимир Лазеба невдало спіймав м’яч, і той зрадницьки викотився з рук кіпера у ворота.

Пропущений м’яч анітрохи не змінив малюнок гри. «Фенікс» так само багато атакував, але атаки ці стали більш акцентованими. Замість ударів по воротах із середньої дистанції «фіолетові» прагнули прорватися ближче до воротарської зони.

Й завершення першого тайму вдалося на славу! Протягом двох хвилин «Фенікс» забив тричі. Спочатку Данііл Дудін здорово знайшов передачею на дальній штанзі Максима Долгулю, а вже за півхвилини сам Максим розіграв класну «стіночку» з Данилом Болдижевим, який вивів команду вперед. Не встигли гравці «Урагану» прийти до тями, як Данііл Ходацький вивів розрізаючим пасом Івана Конькова сам на сам із воротарем «Урагану». Й за хвилину до перерви рахунок стал 3:1.

Й знову каменем спотикання став другий тайм. Скільки нервів могли б зберегти тренери нашої команди й уболівальники, якби матчі закінчувалися після першого тайму!

«Фенікс» так само володів територіальною перевагою, але ігрову, особливо ближче до середини тайму, потроху почав віддавати. Комфортний рахунок заспокоїв команду, і, як це зазвичай у таких ситуаціях відбувається, ми пропустили. Недбалість в обороні призвела до того, що Дмитро Федік обіграв двох наших захисників, а потім й Володимира Лазебу й доправив м’яч до вже порожніх воріт.

І знову нас спіткало нервове завершення, яке тягнулося безкінечно довго, й гра проти п’яти польових. Але, до честі команди, «Фенікс» вистояв і здобув такі важливі три очки.

Завтра на команду очікує непростий ігровий день. Хлопцям належить зіграти одразу два матчі. Й обидва з командами із Одеси – з «Кристалом» о 10:10 та «Чорним морем» о 13:40.