Чемпіонат України
25.11.2020

Нічия на користь «Фенікса»

Другий за неповні два місяці матч між «Феніксом» та львівською «Енергією» знову став однією з прикрас туру – яскравий, технічний, швидкісний та інтригуючий.

Обидві команди невдало стартували у першому турі Чемпіонату України U15 у Вищій лізі. Й обидві програли мінімально: львів’яни - хмельницькому «Соколу» 0:1, а «Фенікс» не втримав перемогу над рівненською ДЮСШ-4, поступившися у підсумку 1:2. Десяте та дев’яте відповідно місця у турнірній таблиці – явно не ті, що на них претендують обидві команди. Й вже абсолютно точно нікому сьогодні не хотілося залишатися без набраних очок після другого туру.

Й забігаючи наперед: доля у вигляді Регламенту Чемпіонату України, що передбачає післяматчеві пенальті на випадок нічийного завершення основного часу матчу, винагородила обидві команди за цю класну гру. Щоправда, винагородила не зовсім по-братерськи: «Фенікс», що переміг у післяматчевій «лотереї» завдяки Володимиру Лазебі, який здорово відіграв сьогодні, набрав свої перші два очки, львів’яни - одне.

Львівський колектив постав такою ж мобільною та потужною в ігровому плані командою, яким запам’ятався по Кубку України, що проходив, до речі, тут же минулого місяця. У заявці «Енергії» – кілька новачків, але головне підсилення, безумовно, - воротар та капітан команди Юрій Яремчук. Кіпер «зелених» не просто був одним із кращих воротарів Чемпіонату України U15 минулого сезону, але й вже встиг дебютувати у Favbet Екстра-лізі у свої 15 років. Фактурний, гнучкий, з відмінною реакцією, він став не лише істотним підсиленням останнього рубежу «Енергії», але й двигуном команди. Яремчук упевнено керував грою партнерів, а у другому таймі не раз небезпечно підключався до атак команди, виконуючи функцію п’ятого польового.

Сам же матч проходив у рівній боротьбі. Щоправда, цього разу «фіолетові» пропустили першими: помилкою в обороні скористався Олександр Ліньов. Львів’яни перевершували передовсім індивідуальною майстерністю, наші виглядали сильніше у командній грі. Та якщо у першому таймі «Фенікс» володів територіальною перевагою, більше контролюючи м’яч у пошуках лазівок до воріт Юрія Яремчука, то львів’яни володіли перевагою ігровою. Й за кількістю небезпечних моментів, й по ударах, завданих у ствір наших воріт. На завершальній стадії гравці «Енергії» були дещо точнішими (7 ударів у ствір проти 4 у нас), отже роль Лазеби та його впевнену гру важко було переоцінити.

У другому таймі Сергій Гриценко та Юрій Ващенко скоригували гру своїх підопічних, й увесь другий тайм команда провела, пресуючи суперника. Львів’яни не були до цього готові, й перевага «Фенікса» ставала все виразнішою. Один за одним стали виникати небезпечні моменти біля воріт «Енергії», але з їхньою реалізацією трохи бракувало.

Та все ж «Фенікс» зрівняв рахунок. Й допоміг той самий пресинг. Іван Коньков відібрав м’яч у Владислава Бекара й точною передачею вивів по центру воріт Максима Долгулю, удар якого був влучним.

«Енергія» перейшла на гру з п’ятим польовим, роль якого виконував Юрій Яремчук, й мала непогані шанси відігратися, але Лазеба у воротах був бездоганним. Останній реальний момент схилити чашу вагів на свій бік був, втім, у «Фенікса», але Данііл Дудін не влучив у ворота, залишені без догляду Яремчуком.

У серії післяматчевих пенальті, яка за новими правилами складається з п’яти ударів кожною командою, «фіолетові» повернули «боржок» супернику у точності та реалізації. Лазеба «витягнув» удар Максима Березяка, удар Юрія Яремчука потрапив у перекладину, а Павло Гук не влучив у ворота. Три ж влучних удари з «точки» Дані Ходацького, Дані Болдижева та Вані Конькова принесли «Феніксу» таку важливу передовсім у психологічному плані перемогу й перші два очки в турнірі.

Завтра на нашу команду чекають одразу два матчі: проти хмельницього «Сокола», який не втратив поки що жодного очка, й господарів цього виїзного туру – чорноморського «Іллічівця».