Чемпіонат Харкова
08.11.2020

Подарунок на перспективу

Один з головних подарунків на п’ятиріччя «Фенікса» зробили організатори Відкритого Чемпіонату Харкова з футзалу, розділивши команди нашої вікової групи за рівнем гри. У підсумку Ліга 2006 виявилася чи не найсильнішою за весь час наших виступів у першості міста, а деякі матчі й поготів обіцяють бути надпринциповими.

До нової Ліги пішли не лише найсильніші команди дітей 2006 року народження. Але й вищі за віковою категорією. Й у підсумку «Фенікс», який відчував дефіцит матчів із сильними суперниками у ході підготовки до Чемпіонату України з футзалу, отримав високорівневих спаринг-партнерів навіть з надлишком.

Регламент Чемпіонату України змінюється від сезону до сезону у бік збільшення ліміту так званих «пізняків» - дітей, чий рік народження на один старший, ніж заявлена вікова група. І якщо раніше таких «пізняків», що народилися, у нашому випадку, не раніше 1 вересня 2005 року, було двоє (а минулого сезону троє), то із цього сезону їх може досхочу. Понад те, дата народження таких гравців може бути не раніше 1 серпня 2005 року.

Можна скільки завгодно обговорювати доречність таких ініціатив Асоціації футзалу, але цілком очевидно, що будь-якій команді, що ставить перед собою серйозні завдання на загальноукраїнському рівні, тепер просто необхідно грати проти старших на рівні місцевому. Інакше вона не буде конкурентноспроможною, а діти не зростатимуть в ігровому та фізичному планах.

«Фенікс» вже відчув, до чого призводить дефіцит таких спарингів, програвши півфінальний матч Кубку України U15 іллічівському «Олімпіку», складеному практично повністю з таких «пізняків». Невміння ефективно протистояти віковим та фізично міцнішим суперникам – давній біч команди.

Отже стартовий матч Чемпіонату Харькова (цей матч волею долі випав на День народження команди) у цьому сенсі був подарунком. Перша команда валківської ДЮСШ виступає у першій лізі Чемпіонату України U17 з великого футболу. Усі її гравці, окрім Анатолія Наку, народилися у 2005 році, а Роман Семененко й поготів у 2004. Чим не ідеальний суперник для старту?

Сама гра за сюжетом дуже нагадувала фінальний матч Літнього турніру з міні-футболу, який ми програли валківчанам 0:4. «Салатові» знову почали від оборони, даючи можливість нашій команді контролювати м’яч на своїй половині майданчика, але до воріт особливо не підпускаючи. «Фенікс» був обережним й не поспішав з ударами по воротах навіть у тих ситуаціях, коли це було найоптимальнішим рішенням. Підопічні Віктора Детюка вичікували, коли суперник помилиться. Й однією з таких помилок цілком міг скористатися Віталій Ткачов, який «прочитав» неточну передачу й вискочив сам на сам з Вовою Лазебою. Наш кіпер зіграв бездоганно.

У цілому рівна гра йшла до нічийного першого тайму, але за дві хвилини до перерви у штовханині біля наших воріт Віталій Ткачов вибив у Лазеби й проштовхнув у ворота м’яч, що його Вова не зафіксував повністю.

У «фіолетових» був тайм на те, щоб відігратися. Й вони взялися за справу одразу ж по стартовому свистку. Моменти біля воріт Анатолія Наку стали виникати куди частіше, але при цьому їхня реалізація залишала бажати кращого. Тиск на ворота валківчан вилився у двічі більшу кількість ударів по воротах порівняно з першою половиною зустрічі. Але лише два з них потрапили у ствір воріт Наку, та небезпеки, за великим рахунком, не представляли. Найбільш реальні шанси зрівняти рахунок втратили Ваня Коньков та Артем Шевченко.

На 26-й хвилині Віталій Ткачов оформив «дубль», а поспіль, як і в недавньому фіналі Літнього турніру, «Фенікс» перейшов на гру з п’ятьма польовими. Але й у цьому компоненті гри команда не була успішною, перекочуючи мя’ч на безпечній для Анатолія Наку дистанції й не загострюючи гри. Одна з небагатьох спроб це зробити завершилася неточним пасом у бік воріт валківчан, й Анатолій Наку відправив третій м’яч у порожні ворота «Фенікса», встановивши остаточний рахунок у цьому матчі.

Незважаючи на поразку, ми вважаємо цей матч дуже своєчасним й важливим. Він показав тренерам, на чому зосередити увагу під час тренувань. У команди є як мінімум місяць (а то й більше) до стартового туру Чемпіонату України з футзалу у вищій лізі.

Молодша ж команда «Фенікса» свій стартовий матч Чемпіонату Харкова провела вчора проти ФК «Електрон» й отримала перемогу 4:1.