Ярмарок футзалу
11.10.2021

«Фенікс» повертає собі «золото» Ярмарку футзалу!

«Фенікс», який поступився минулого року першою сходинкою п’єдесталу Ярмарку футзалу рівненській ДЮСШ-4, був сповнений рішучості цього року повернути собі чемпіонство у цьому турнірі. Це було помітно по кожному матчу, зіграному командою у Луцьку: у жодному команда не дала бодай найменшого приводу сумніватися у справедливості своїх претензій на «золото».

Відігравши попередні чотири матчі без втрат й обігравши у ключовій зустрічі з огляду на боротьбу за чемпіонство господарів майданчика, «фіолетові» виходили на крайній матч турніру, як на фінал. І це не просто красиве порівняння. Турнірна ситуація була такою, що поразка від «Футзал-Юніора» з Червонограда цілком могла залишити нашу команду не лише без золотих, але й без срібних медалей.

Хлопці, які добре засвоїли уроки минулого сезону, були вкрай мотивовані. До того ж, мали для кого грати: дуже активно у Луцьку пдтримували старших наші молодші гравці та їхні батьків.

Матч розпочався з атак «Фенікса». Сильний дальній удар Ходацького з-під перекладини витяг голкіпер. Простріл Болдижева дивом не замкнув Безрук. Демид Євсюков із забійної позиції пробив над воротами. Гравці «Юніора» не могли навіть перейти на чужу половину, відбиваючись від атак «Фенікса», що не припинялися. Лише один Євсюков міг забити тричі упродовж першої ж зміни. Гол, як то кажуть, назрівав. Й забив його Максим Долгуля, пробивши з носка між ніг воротаря «Юніора».

Відкривши рахунок у матчі, перша четвірка забила ще двічі у цю зміну. Максим Долгуля промчав правим флангом й прострелив на дальню штангу, де чергував Іван Коньков, який зробив рахунок 2:0. Була середина першого тайму, але з огляду на характер боротьби виникало відчуття, що свого «Фенікс» сьогодні вже не втратить. Вові Лазебі доводилося вступати до гри лише зрідка, решту часу м’яч гостював на половині поля «Юніора». Два небезпечні удари Данили Ходацького голкіпер відбив , але він був безсилий, коли Ходацький доправив м’яча на Михайла Солдатенка, що пробив повз воротаря. Після сирени про закінчення першого тайму рахунок на табло був 3:0 – для футзалу хоч і не безнадійний, але за такої гри залишав «Юніору» примарні шанси відібрати очки у харків’ян.

Після перерви домінування «Фенікса» стало й зовсім тотальним. Команда вирішила не збавляти оберти в останньому матчі турніру, зігравши його для своєї чудової групи підтримки. Вихід три-у-два, як за підручником, втілив у гол Олександр Безрук. А незабаром забутий захисниками у власній штрафній Михайло Солдатенко елегантно доправив м’яча повз воротаря «Юніора».

За рахунку 0:5 гравці з Червонограда організували двійку контратак, але у першому випадку несильний удар не завдав труднощів Лазебі, а у другому м’яч пройшов далеко від ближньої штанги.

Сергій Гриценко та Юрій Ващенко змінили склади четвірок, зробивши їх фактично збірними з першої та другої. На майданчику з’явився Влад Хрипчук, єдиний польовий гравець «Фенікса», який не відзначився у цьому турнірі. І йому вистачило трьох хвилин, аби оформити «дубль». Після восьмого голу, який забив Данило Болдижев, до атакуючих дій команди став підключатися навіть воротар «Фенікса» Ельдар Братчук, що змінив у «рамці» Вову Лазебу, який нудьгував.

Натхненний прикладом колеги з амплуа, пішов уперед і воротар «Юніора», але не зумів обіграти Данилу Болдижева, який вивів на порожні ворота Ваню Конькова. А за десять секунд до кінця Михайло Солдатенко замкнув ідеальну передачу від Артема Шевченка, записав на свій рахунок хет-трик й поставив крапку у цьому матчі.

Фенікс упевнено повернув собі золоті медалі Вищої ліги Ярмарку футзалу - цього разу у віковій категорії U17. До того ж, зробила це наша команда з великим запасом міцності, пропустивши у п’яти матчах лише чотири голи.

Максим Долгуля став кращим бомбардиром турніру, а Данило Болдижев – MVP Ярмарку футзалу U17!

На подяку уболівальники встановили нову традицію, окропивши хлопців шампанським. Уже завтра команди повертаються до Харкова з двома кубками – золотим у категорії U17 та срібним у категорії U9!