"Фенікс" на виїзді
11.10.2020

Срібло за турнір, золото - за характер!

Третє місце у Кубку України U15 та друге у Вищій лізі Ярмарку футзалу – з таким результатом повертається команда зі свого божевільного турне. Команда не могла пропустити жоден із цих турнірів, але спонтанність рішень АФУ, яка в останню хвилину вирішила провести Кубок України не як звичайно – у березні, а вже у жовтні, зробило участь у обох турнірах важкою та виснажливою.

Судіть самі - за сім днів «Фенікс» провів дванадцять (!) матчів, з яких лише один можна було вважати «прохідним», та й те з натяжкою. За один лише тиждень «фіолетові» зіграли з першою, другою, четвертою, сьомою, дванадцятою, тринадцятою, двадцять першою та двадцять четвертою командами рейтингу АФУ серед дитячо-юнацьких клубів та ДЮСШ. Додайте до них хмельницький «Сокіл» – чи не правда, непогана компанія? Із 12 зіграних матчів команда програла лише два, в обох турнірах обігравши майбутніх чемпіонів. Отже нинішні «бронза» та «срібло» у жодному не поступаються для нас за значущістю двом золотим комплектам нагород.

«Фенікс», який звично виграв свою відбіркову групу на Ярмарку футзалу, як і рік тому, виборов право зіграти у Вищій лізі. Та вже по першому матчу, мінімально виграному у хмельницького «Сокола» 1:0, було видно – сил на боротьбу майже не залишилося. І вже у наступній зустрічі з рівненською ДЮСШ-4 трапилося те, чого ми побоювалися. Забивши першими, хлопці постаралися зіграти так само, як і з «Соколом», зберігаючи сили на завершальний матч. Але два голи з нічого за одну останню хвилину першого тайму перевернули все з ніг на голову. Фактор утоми став ключовим у другому таймі й призвів до незвичної кількості помилок у простих ситуаціях. У цьому матчі ми програли перше місце. Та найважливіша гра трапилася за годину проти одного з головних фаворитів турніру – ДЮСШ Respect із Маневичів. Друге місце, звісно, краще, ніж третє, але тренери попросили хлопців не думати про медалі, а передусім показати характер.

Та все у цьому матчі складалося проти нас. Утома, яка нікуди не поділася, 0:2 вже після першого тайму, численні нереалізовані моменти у матчі, де нас влаштовувала тільки перемога, й уперше на цьому турнірі - потворне суддівство.

Утім останніх дванадцяти хвилин вистачило хлопцям, аби зробити крок на другий щабель п’єдесталу. Ні, сил не додалося, але наперед вийшли характер та нестримне бажання не програти у цій останній грі. «Фенікс» забив тричі після класних комбінацій, які точними ударами завершували Боднар, Коньков та Долгуля. Дві хвилини, що залишилися до кінця матчу, тягнулися безкінечно довго ще й через те, що судді вирішили зупиняти час, коли м’яч виходив із гри, чого не робили у жодній попередній зустрічі турніру. Та усе ж хлопці вистояли!

У підсумку до бронзи Кубку України «Фенікс» додав срібло Вищої ліги Ярмарку футзалу у Луцьку. Команда перемогла у 9 матчах з 12, зіграних за сім днів на двох турнірах. Ще один завершили внічию. Обіграли чорноморський «Іллічівець», львівську «Енергію», одеське «Чорне море», житомирський ФК «ІнБев», рівненську ДЮСШ-4, ДЮСШ Respect з Маневичей, хмельницький «Сокіл» та луцький «Люберт».

Наші гравці ставали кращими гравцями обох турнірів: Демид Євсюков - у Кубку України, Макс Долгуля – на Ярмарку футзалу. Ще один індивідуальний приз отримав Даня Ходацький як кращий гравець «Фенікса» на Кубку України.

Ну, й головне: команда показала дуже зрілу гру, яка, впевнені, сподобалась уболівальникам й дістала хороші відгуки спеціалістів та тренерів команд, з якими ми зустрічалися. А це означає, що головні перемоги ще чекають на нас.

Та хіба сьогоднішня перемога над собою у матчі з командою з Маневичів не головне?